اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 1 اردیبهشت 1403
برنامه ای در شبکه آموزش سیما؛

با «مثبت آموزش» به روز باشید

برنامه «مثبت آموزش» برنامه ای به صورت زنده و ترکیبی بوده و هر روز با برنامه های شبکه آموزش همراه مخاطبان برای اطلاع رسانی های روزانه و با هدف آموزش مطالب علمی و تبیین پیشرفت دستاورد های انقلاب اسلامی در حوزه های تولید علم و دانش ایرانی و توسعه علوم و فنون روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، برنامه «مثبت آموزش» با توجه به هدف شبکه آموزش که فرصت برابر آموزشی و توجه به عدالت آموزشی است ، به بخش های مختلف فرهنگی، سواد آموزشی، سواد مالی، سواد رسانه، سواد اجتماعی به صورت کارشناسی وگفتارها و داستان های کوتاه آموزشی، سلامت دانش آموزی و کارشناسی سلامت محور و ... می پردازد.

در بخش صبحگاهی با محوریت تقویم تاریخ، اخبار و ... اتفاقات روز را مرور می کند. در این بخش با تغذیه دانش آموزی و ورزش همگانی سبک های مختلف ورزش دانش آموزی را معرفی کرده و بحث سلامت ورزشی را پیگیری می کند. همچنین در بخش فرهنگی با حضورعطیه موذن کارشناس حوزه خبر، اخبار و رویداد های جذاب فرهنگ وهنرمرور می شود. مطالبات عمومی و پیگیری مطالبات و بررسی رویداد ها و مناسبت ها در بخش های مختلف ملی و آیینی، توجه ویژه به نوجوانان و جوانان بصورت معرفی استعداد ها و ظرفیت های مستعد، بررسی روند مطالبات معلمان و مسائل مرتبط با آموزش و پرورش به صورت مستقل، جذب و پخش تولیدات مردمی، روایت زندگی مردمی و نگاه ملی و آیینی به مناسب های تقویمی و تبیینی از دیگر رویکردهای قابل توجه برنامه «مثبت آموزش» است.

گفتنی است، این برنامه در ساعات نیمروزی و عصرگاهی نیز تا ساعت حدود ۱۸ ادامه خواهد داشت و با مرور برنامه های پخش شده در شبکه آموزش به بررسی اخبار و مسائل روز و آموزش مطالب علمی و همچنین جهاد تبیین در زمینه دستاوردهای علمی و فرهنگی و آموزشی کشور نیز خواهد پرداخت.

برنامه «مثبت آموزش» هر روز از ۸ صبح تا 18 بصورت متناوب و در پانزده دقیقه پایانی هر ساعت پخش می شود.

انتهای پیام/ن

دسته بندی:

آخرین اخبار

آموزش انتخاب درست در «دوربین ۷» و «مثبت آموزش» «تشییع بزرگ» در شبکه آموزش سیما مشاور وزیر آموزش و پرورش در«مثبت آموزش» سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها