اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 18 تیر 1402

«شبکه ماه» شبکه آموزش در روزهای تابستان

شبکه آموزش سیما، با برنامه هایی جدید در تابستان با مخاطبان خود همراه است.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، 

«شبکه ماه» یک برنامه نمایشی و آموزشی به مدت ۹۰دقیقه است که هر روز ساعت 19:00 روی آنتن می‌رود. این نمایش، روایت زندگی چند دختر و پسر نوجوان است که یک شبکه‌ی تلویزیونی را در دست می‌گیرند. در دل این برنامه، بحث آموزش و مهارت ورزی مثل آموزش هوش مصنوعی ، برنامه نویسی پایتون ، طراحی وب و آموزش های فنی و حرفه ای در دل یک سریال و موقعیت نمایشی مطرح می‌شود.

«مدرسه مهارت» در دو بخش عروسکی برای بچه‌های دبستانی دوره اول و دوم هر روز برای دوره اول ساعت 16:00 و برای بچه های دوره دوم دبستان ساعت 17:00 پخش می گردد.در این برنامه مهارت‌های نرم و سخت آموزش داده می شود. مانند آموزش اسکرچ یا حتی مهارت های زندگی مانند: مهارت گفتگو، مهارت نه گفتن، مهارت ارائه و کارتیمی.


برنامه «صبحی دیگر» با رویکردی نو، به لحاظ فرم و محتوا با دکورجدید جذاب و فرم خاص به صورت زنده شنبه تا پنجشنبه ساعت 09:00 روی آنتن می رود.در سری جدید این برنامه به موضوعات فرهنگی، ورزشی، سبک زندگی و آموزش مهارت  به خانواده ها با محوریت زیست دانش آموزی و دانش جویی، پرداخته می شود.


برنامه «دکتر سلام»،درحوزه سلامت و پیشگیری از بیماری ها متناسب با بیماری های مرتبط با تابستان، موضوعات روز و مبتلابه زنان، کودکان، میانسالان و سالمندان را هر روز ساعت 13:00 بررسی می کند.


برنامه تلویزیونی «رویش» با فرمی جدید و جذاب شنبه تا پنجشنبه ساعت 18:00با پرداختن به موضوعات مهم و چالشی کشاورزی و نمایش زندگی کشاورزان، مشکلات این قشر از جامعه را مورد بحثو بررسی قرار می دهد.


برنامه «گفتگوی دانشجویی» با پرداختن صریح به موضوعاتی که دانشجویان با آن روبرو هستند، با هدف آگاهی سازی جوانان و نخبگان دانشجویی، روی آنتن می رود.


برنامه «پاناسه» پایان نامه های تاثیر گذارعلمی را در 3 دقیقه با به کارگیری فناوری واقعیت افزوده AR به مخاطبان ارائه می دهد.


«پرسشگر حوزه آموزش و پرورش» به پیگیری چالش‌های تحول در نظام آموزش و پرورش منطبق بر دستورات و بیانات مقام معظم رهبری و بر اساس اسناد بالا دستی در قالب گفتگو‌های زنده، جمعه ها ساعت 21:00 از شبکه آموزش سیما پخش می شود.


«پرسشگر حوزه سلامت» برنامه ای چالشی پیرامون مطالبه گری مردم از مسائل و معضلات بخش درمان و بهداشت کشور در حوزه های مختلف است که پنجشنبه ها ساعت 21:00 از شبکه آموزش سیما پخش می شود.


«پرسشگر حوزه کشاورزی» برنامه ای در حوزه آموزش کشاورزی، مطالبه‌گری و شفاف‌سازی خواهد بود که چهارشنبه ها ساعت 21:00 پخش خواهد شد. در این برنامه مسائل مهمی در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی و دامپروری، مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت. این برنامه سعی دارد تا به مخاطبین خود شیوه مناسب بهره‌مندی از منابع طبیعی و غذایی را آموزش دهد


برنامه «ژرفاخند» با اجرای رسول نجفیان به کاربرد مفاهیم حکمی در ادبیات فارسی در قالب شعر و حکایات در زندگی روزمره به مدت 25 دقیقه می پردازد.در این برنامه موضوعاتی همچون عشق، محبت، خانواده، روزی حلال، راستی و درستی، حرص و آز و کینه، برگرفته از آثاربزرگان ادب فارسی، مانند شاهنامه، مثنوی، دیوان حافظ و کلیات سعدی مورد توجه قرار گرفته است.
 برنامه شبانگاهی«آوا نوا» در تابستان با موضوعات طنز در ادبیات و هنر، با کارشناسی ناصر فیض، تاریخ و ادبیات جهان، دکتر اسماعیل آذر، قصه و خاطره گویی و پرداختن به قصه های ایرانی ، مسعود فروتن  و ... از ساعت 12:30 تا 5 بامداد از شبکه آموزش سیما پخش می شود.
ویژه برنامه ماه محرم با عنوان «دوباره زندگی» با اجرای سید کاظم احمدزاده و خانم راحله امینیان ، به معرفی خانواده ها و افرادی که کار خیر و بخششی در زندگی خود انجام داده اند و یا از مزایای یک کار خیر بهره مند شده اند، می پردازد.همچنین در این برنامه شبکه آموزش سیما به عنوان پایگاه آموزشی در رسانه از اول ماه محرم به مدت 50 شب ساعت 22:00 به آموزش آداب زیارت، و موارد ضروری و مورد نیاز سفر مانند بهداشت سفر و.. در راهپیمایی اربعین سالار شهیدان می پردازد.


برنامه «سیمای پارسی» با اجرای دکتر اسماعیل آذر هر روز در آیتم های کوتاه به معرفی بزرگان شعر و ادب فارسی و آثار شاعران ایرانی می پردازد.


برنامه «سوادیاران» با توجه به موضوع برنامه در لوکیشن‌های مختلف مثل مدرسه، مسجد و ... با توجه به موضوع در هر برنامه به تشویق افراد بی‌سواد جامعه برای یاد گرفتن سواد و جذب افراد بی‌سواد به صورت داستانی و نمایشی پرداخته می شود.


«رادیکال 7 »، با کارشناسان در مباحثی علمی و دقیق در مورد مطالبی که سرشار از نکات شگفت انگیز است و دانستنشان می تواند نگاه ما به محیط پیرامونمان را دقیق تر کند بحث و گفتگو می شود، در این برنامه برای شناخت هر چه بهتر موضوع از تکنیک واقعیت افزوده (Augmented Reality)، مخفف آن «AR» استفاده شده است .گفتنی است، برنامه «رادیکال7» هر روز ساعت 22:30 از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود.


«جوان، توسعه، مهارت»، به شکل روایی – موشن گرافیک (با استفاده از نریشن و تصویر سازی موشن گرافیک) تولید و پخش می شود. علاوه بر این با انجام مصاحبه های کوتاه و پر محتوا از مسوولین رده بالای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نیز محققان و اساتید برجسته در این زمینه و نیز دست اندرکاران صفی (اعم از مربیان و کارشناسان امر) و نیز تهیه فیلم از مراکز آموزش فنی حرفه ای دولتی و آموزشگاههای آزاد پوشش دقیقی بر روی محورهای برنامه به شیوه جذاب و تماشایی ایجاد می شود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد رویکرد شبکه آموزش همواره تحقق عدالت آموزشی است اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره تلویزیونی جام جم منصوب شدند آغاز پخش مجموعه جدید شبکه آموزش «سواد یاران» به جنگ بی‌سوادی می رود زنگ استکبار ستیزی در شبکه آموزش تمدید مهلت شرکت در دومین رویداد ملی ستاپ گفتگوی شبکه خبر با مدیر شبکه آموزش سیما در «پرسشگر» بررسی می شود؛ اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در قتل‌عام بیماران، به‌ویژه کودکان و زنان بی‌پناه در بیمارستان المعمدانی غزه را محکوم می نماییم بلاتکلیفی موضوع "همراه‌سرای بیمارستان‌ها" آموزش اصول بازیگری به کودکان در«یکی بود یکی نبود» وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش باید راهبرد اول کشور باشد/آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکسان می‌شود نواخته شدن زنگ مدرسه از شبکه آموزش سیما آغاز ماه مهر آغاز سال تحصیلی وبهار علم و دانش مبارکباد انعقاد تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و شبکه آموزش درباره بازماندگان ار تحصیل

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها