اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 11 تیر 1402

معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است

معاون سیما «شبکه ماه» (مدرسه آموزش همگانی) و «مدرسه تلويزيونى مهارت» شبکه آموزش را فرصت مغتنمی برای یادگیری مهارت های مختلف و کاربردی برای دانش آموزان برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، محسن برمهانی در بازدید از پشت صحنه «شبكه ماه» شبکه آموزش گفت: شبکه آموزش در دوره جدید با ایده ها، خلاقیت و طرح های جدید خود، موجب پویایی و دلچسب تر شدن مقوله مهم آموزش شده که لازم است از مدیر این شبکه و برنامه سازان آن قدردانی کنم.

وی ادامه داد : مقام معظم رهبری در عین حال که فرموده اند جامعه به دانشمند نیاز دارد و باید در حوزه علوم و فنون در سطح دنیا سرآمد شویم اما در کنارش تاکید دارند نباید گرفتار بیماری دانشگاه گرایی شد . باید هنرستان ها تقویت شوند و یادگیری مهارت آموزش هم مورد توجه جوانان قرار بگیرد که خوشبختانه شبکه آموزش با ساخت برنامه های این چنینی نشان داده است که به این مهم، توجه ویژه ای دارد.

برمهانی با اشاره به این که یادگیری مهارت های مختلف از سنین کودکی باید مورد توجه قرار گیرد و به آن بها داده شود ، گفت: متاسفانه خیلی از نوجوانان و جوانان ما برخی از مهارت های ساده را بلد نیستند كه شبکه آموزش سعى دارد با اين طراحى، مهارت زندگی کردن و حتی کسب درآمد را با شیوه های جذاب و در قالب نمایش به نوجوانان و جوانان آموزش خواهد داد.

معاون سیما تاکید کرد: شبکه آموزش در کنار «مدرسه تلویزیونی ایران» که به مباحث درسی می پردازد و «مدرسه کنکور» که به موضوع افزایش آمادگی افراد متقاضی شرکت در کنکور اختصاص دارد ، با راه اندازی «شبکه ماه» (مدرسه آموزش همگانی) و مدرسه تلويزيونى مهارت ويژه دانش آموزان دبستانی که به موضوع مهارت می پردازد، سبد آموزشی - مهارتی خود را با رعایت اصل عدالت آموزشی تکمیل کرده است.
وی با اشاره به ضرورت مهارت آموزی در کشور گفت: این دو برنامه که در زمان مناسب تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان از قاب تلویزیون پخش می شود، فرصت خوبی برای علاقه مندان به یادگیری مهارت های حرفه ای فراهم خواهد کرد که امیدواریم با استقبال کودکان و نوجوانان نیز روبه رو شود.

معاون سیما همچنین ضمن خداقوت به همکاران شبکه آموزش که با خلق ایده های نو و طراحی های نوین آموزشی ، گام مثبت و تاثیرگذاری را در فرآیند یادگیری مهارت های شغلی و اجتماعی برمی دارند،  به تماشای برخی بخش های سیتکام ٨٠ قسمتی «شبكه ماه» و نیز اجرای عروسکی مدرسه تلويزيونى مهارت نشست.

 

یک آموزش نادر در جهان

علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش در همین رابطه و در خصوص جزئیات «مدرسه تلویزیونی مهارت» گفت: برنامه :شبکه ماه» یک برنامه نمایشی و آموزشی است که ۹۰دقیقه هر روز از شنبه تا پنج شنبه روی آنتن می‌رود. روایت این نمایش، توسط ۷-۸ دختر و پسر جوان و نوجوان است که شبکه‌ی تلویزیونی آموزش را در دست می‌گیرند. در دل این برنامه، بحث آموزش و مهارت ورزی مثل آموزش هوش مصنوعی ، پایتون ، طراحی وب و آموزش های فنی حرفه ای مطرح می‌شود. در بخشی از این نمایش به عنوان نمونه ، یک استاد دانشگاه در حوزه پایتون در لوکیشن برنامه، آموزش می دهد. از این نظر باید گفت اولین بار در جهان است که یک استاد واقعی در صحنه با بچه‌ها بازی می‌کند و در دل آن بحث آموزش مطرح می شود.به عنوان نمونه حدود 1200 دقیقه در این برنامه پایتون و 1200 دقیقه طراحی وب آموزش داده می شود.

وی ادامه داد: بخش دیگری از این برنامه هم تلنگر به مخاطبان است. مثلاً در دل این نمایش بچه‌ها می‌بینند که اسپیلت خراب شده. یک استادکار واقعی تعمیر اسپیلت می‌آورند تا آن را تعمیر کند، بعد متوجه می‌شوند که چه درآمد بالایی دارد. این تشویقی برای بچه هاست تا مهارت بیاموزند. در این برنامه دو دسته مهارت را مطرح می‌کنیم. برخی را کاملاً یاد می‌دهیم و برخی را تنها تشویق می‌کنیم که بیاموزند. یک پلتفرمی هم به نام ماه (مدرسه آموزش همگانی) داریم که جناب آقای زارع پور وزیر ارتباطات و همچنین جناب آقای عابدی معاون فناوری و نوآوری وی همراهی بالایی با ما در این رابطه داشتند.

عبدالعالی در خصوص تفاوت این برنامه با دیگر کار‌های شبکه آموزش هم گفت: اینجا آموزش در دل نمایش است و از این نظر باید گفت عوامل، کار انقلابی می‌کنند. در کنار برنامه «شبکه ماه»، دو بخش عروسکی هم برای بچه‌های دبستانی دوره اول و دوم داریم که مهارت‌های نرم و سخت آموزش داده می شود. مانند آموزش اسکرچ یا حتی مهارت های زندگی مانند مهارت گفتگو، نه گفتن، ارائه و کارتیمی که هر کدام درحوزه خود بیان می‌شود.

مدیر شبکه آموزش ادامه داد: نظرسنجی‌هایی که درباره مدرسه تلویزیونی سال ۱۴۰۱ صورت گرفته نشان می‌دهد که ۲۳ درصد مخاطب آن هم در بین کودکان و نوجوانان که بسیار سخت پسند هم هستند، به سمت آن رفته که برای ما قابل توجه بود.
وی با اشاره به حمایت های ویژه عیسی زارع پو، وزیر ارتباطات تصریح کرد: ۲۰-۳۰ درصد آموزش‌های مدرسه تلویزیونی مهارت از آنتن پخش می‌شود و ۷۰-۸۰ درصد از قالب پلتفرم خواهد بود. در عین حال، در اواسط مرداد یک آزمون برگزار می‌شود و آن‌هایی که پذیرفته شوند، می‌توانند در حدود ۳۰۰ مدرسه تحت نظر مربی یا منتور آموزش‌هایشان را به شکل حضوری تکمیل کنند. در نهایت در شهریور آزمون می‌دهند تا مدرک دریافت کنند. وزارت آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه‌ای در کنار وزارت ارتباطات همراهی کردند تا این کار انجام شود و آموزش منجر به اشتغال داشته باشیم.

گفتنی است پخش این دو برنامه از عید غدیر از شبکه آموزش آغاز می شود.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

دسته بندی:

آخرین اخبار

وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش باید راهبرد اول کشور باشد/آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکسان می‌شود نواخته شدن زنگ مدرسه از شبکه آموزش سیما آغاز ماه مهر آغاز سال تحصیلی وبهار علم و دانش مبارکباد «گوی طلایی» در دست شبکه آموزش سیما انعقاد تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و شبکه آموزش درباره بازماندگان ار تحصیل مداحی و خاطره گویی 70 مداح اصیل خوان و پیش کسوت در برنامه رسم اهل ادب اعطای کمک هزینه سفر به کربلا در برنامه «با کربلا» ساختار متفاوت «با کربلا» با دیگر برنامه های مناسبتی بررسی حال‌و‌هوای یک شبکه تلویزیونی آموزش سلامت از دریچه نگاه «دکتر سلام» بازدید مدیر شبکه آموزش از پشت صحنه برنامه "سوادیاران" پوستر دومین رویداد ملی ستاپ «سکوی تحول آموزش و پرورش»رونمایی شد/ حمایت از استارت آپ های تربیتی آموزشی تا سقف 10 میلیارد تومان عوامل برنامه «دکترسلام» روی خط 162 برنامه شیرازه در برنامه «پرسشگر»شبکه آموزش بررسی می شود پایتون را رایگان آموزش ببینید این هفته در دکتر سلام چه می گذرد؟! در گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده برنامه محرمی شبکه آموزش مطرح شد فرهنگسازی «با کربلا» «نوای عاشقی» در شبکه آموزش می پیچد اعلام ویژه برنامه های محرم شبکه آموزش رونمایی از لوگو جدید شبکه آموزش همزمان با روزمباهله «شبکه ماه» شبکه آموزش در روزهای تابستان بهمن صبور: وزیر اقتصاد باید برای مشکل کمبود دارو در کشور پاسخگو باشد معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است مهر محمدی: عدالت چیزی جز تامین فرصت‌های یادگیری کیفی برای آحاد دانش‌آموزان نیست در گفت‌وگوی «قاب‌کوچک» با علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش مطرح شد نگاهی به چالش های حوزه بهداشت و درمان با “پرسشگر حوزه سلامت “ پخش دعای عرفه از شبکه آموزش سیما آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت مدیر تولید و فنی شبکه آموزش سیما منصوب شد حسینی: جبران کمبود معلم در مناطق مختلف کشور باید روش بومی‌گزینی انجام شود بررسی برنامه هفتم توسعه و نظام آموزشی در «پرسشگر» برای تحقق عدالت آموزشی صورت گرفت؛ همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوی صالح چالش برنامه «پرسشگر» شبکه آموزش چه بود؟ خبرهای خوبی در راه است. در راستای مهارت آموزی، اشتغال زایی و عدالت آموزشی؛ تفاهم‌نامه «راه اندازی مدرسه تابستانه» امضاء شد اگر آموزش و پرورش توسط رئیس جمهور مورد مواخذه قرار بگیرد تحول به وجود خواهد آمد بررسی چالشهای تحول محتوای آموزشی  در «پرسشگر» ویژه برنامه‌های شبکه آموزش در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد ساخت سریال جدید تلویزیونی برای پیشگیری از بی‌سوادی رفیعی مشاور پخش و تامین برنامه شبکه آموزش شد یک انتصاب در شبکه آموزش 🔶 جدول پخش برنامه آمادگی آزمون متوسطه اول در مدرسه تلویزیونی ایران همكاري شبكه آموزش و دادگستري چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» بهار کتاب ۳۴| مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌و‌گو با آنا: انقلابی بزرگ در راستای عدالت آموزشی بزرگداشت روز معلم در شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی سوخت «از دولت قرآن» ویژه برنامه شب های قدر شبکه آموزش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها