اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 4 تیر 1402

آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت

مدیر شبکه آموزش سیما از آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت از ابتدای تابستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش سیما گفت: از ابتدای تابستان ۱۴۰۲ تا پایان تابستان هر روز یک سریال ۹۰ دقیقه‌ای برای نوجوانان و دو قسمت برنامه عروسکی ۴۵ دقیقه‌ای برای رده¬های سنی پایین تر (دبستان 1 و دبستان 2) جهت مهارت افزایی پخش می‌شود.

وی افزود: تعطیلات تابستان فرصت مناسبی است که از آن برای آموزش استفاده شود، اما نه آموزشی به روش سنتی و یا متداول در طول سال تحصیلی بلکه آموزشی نوین ویژه اوقات فراغت و تابستان بچه ها، روشی که با بازی همراه است. آموزش ها در دل این مجموعه‌ها است و دیگر خبری از یک آموزش کسل کننده خشک و کنار تخته نیست.
عبدالعالی خاطرنشان کرد: مدرسه تابستانی شامل دو بخش خواهد بود، بخش مربوط به نوجوانان، مبتنی بر یک موقعیت کمدی که در آن نوجوانان در یک شبکه تلویزیونی به تولید محتوا و مهارت آموزی برای نسل خود خواهند پرداخت.
استفاده از ظرفیت طنز و ژانر نمایش کمدی، در این بخش از مدرسه تابستانی از اولویت¬های برنامه سازی درنظر گرفته شده است.
وی بیان داشت: محتوای آموزشی مدرسه تابستانه کاملا مهارت محور هستند و به مهارت¬های نرم و سخت می¬پردازد. محتوای ویژه مهارت¬های نرم در بخش های عروسکی و نمایشی به روی آنتن خواهد رفت و تعدادی از مهارت های سخت هم که مورد نیاز دانش آموزان است در برنامه تابستانه به آن پرداخته می¬شود. 
وی  گفت: 30 مهارت مختلف و کاربردی با کارایی¬های مهم زندگی، در برنامه¬های تابستانه مدرسه تلویزیونی ایران آموزش داده می شود.
مدیر شبکه آموزش سیما تصریح کرد: اتفاق شگرفی و مهم در این برنامه همراهی و تعامل با مخاطبین و شرکت در آزمون¬های مربوطه است و همراهان این برنامه می¬توانند از مدرک رسمی و معتبر بهره¬مند گردند. رویداد مهمی که برای اولین در رسانه ملی رخ می دهد این است که همراهانی که برای شرکت در دوره ها ثبت نام 
می کنند و از طریق آنتن شبکه آموزش سیما برنامه¬های مهارت محور را دنبال و در آزمون شرکت می کنند در صورت موفق شدن در آزمون و گرفتن مدرک رها نمی شوند، کار ادامه دارد و شبکه آموزش، تا به ثمر نشستن و گرفتن نتیجه مطلوب این مهارت آموزان آنها را همراهی خواهد کرد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

آموزش انتخاب درست در «دوربین ۷» و «مثبت آموزش» «تشییع بزرگ» در شبکه آموزش سیما مشاور وزیر آموزش و پرورش در«مثبت آموزش» سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها