اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 4 تیر 1402

آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت

مدیر شبکه آموزش سیما از آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت از ابتدای تابستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش سیما گفت: از ابتدای تابستان ۱۴۰۲ تا پایان تابستان هر روز یک سریال ۹۰ دقیقه‌ای برای نوجوانان و دو قسمت برنامه عروسکی ۴۵ دقیقه‌ای برای رده¬های سنی پایین تر (دبستان 1 و دبستان 2) جهت مهارت افزایی پخش می‌شود.

وی افزود: تعطیلات تابستان فرصت مناسبی است که از آن برای آموزش استفاده شود، اما نه آموزشی به روش سنتی و یا متداول در طول سال تحصیلی بلکه آموزشی نوین ویژه اوقات فراغت و تابستان بچه ها، روشی که با بازی همراه است. آموزش ها در دل این مجموعه‌ها است و دیگر خبری از یک آموزش کسل کننده خشک و کنار تخته نیست.
عبدالعالی خاطرنشان کرد: مدرسه تابستانی شامل دو بخش خواهد بود، بخش مربوط به نوجوانان، مبتنی بر یک موقعیت کمدی که در آن نوجوانان در یک شبکه تلویزیونی به تولید محتوا و مهارت آموزی برای نسل خود خواهند پرداخت.
استفاده از ظرفیت طنز و ژانر نمایش کمدی، در این بخش از مدرسه تابستانی از اولویت¬های برنامه سازی درنظر گرفته شده است.
وی بیان داشت: محتوای آموزشی مدرسه تابستانه کاملا مهارت محور هستند و به مهارت¬های نرم و سخت می¬پردازد. محتوای ویژه مهارت¬های نرم در بخش های عروسکی و نمایشی به روی آنتن خواهد رفت و تعدادی از مهارت های سخت هم که مورد نیاز دانش آموزان است در برنامه تابستانه به آن پرداخته می¬شود. 
وی  گفت: 30 مهارت مختلف و کاربردی با کارایی¬های مهم زندگی، در برنامه¬های تابستانه مدرسه تلویزیونی ایران آموزش داده می شود.
مدیر شبکه آموزش سیما تصریح کرد: اتفاق شگرفی و مهم در این برنامه همراهی و تعامل با مخاطبین و شرکت در آزمون¬های مربوطه است و همراهان این برنامه می¬توانند از مدرک رسمی و معتبر بهره¬مند گردند. رویداد مهمی که برای اولین در رسانه ملی رخ می دهد این است که همراهانی که برای شرکت در دوره ها ثبت نام 
می کنند و از طریق آنتن شبکه آموزش سیما برنامه¬های مهارت محور را دنبال و در آزمون شرکت می کنند در صورت موفق شدن در آزمون و گرفتن مدرک رها نمی شوند، کار ادامه دارد و شبکه آموزش، تا به ثمر نشستن و گرفتن نتیجه مطلوب این مهارت آموزان آنها را همراهی خواهد کرد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش باید راهبرد اول کشور باشد/آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکسان می‌شود نواخته شدن زنگ مدرسه از شبکه آموزش سیما آغاز ماه مهر آغاز سال تحصیلی وبهار علم و دانش مبارکباد «گوی طلایی» در دست شبکه آموزش سیما انعقاد تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و شبکه آموزش درباره بازماندگان ار تحصیل مداحی و خاطره گویی 70 مداح اصیل خوان و پیش کسوت در برنامه رسم اهل ادب اعطای کمک هزینه سفر به کربلا در برنامه «با کربلا» ساختار متفاوت «با کربلا» با دیگر برنامه های مناسبتی بررسی حال‌و‌هوای یک شبکه تلویزیونی آموزش سلامت از دریچه نگاه «دکتر سلام» بازدید مدیر شبکه آموزش از پشت صحنه برنامه "سوادیاران" پوستر دومین رویداد ملی ستاپ «سکوی تحول آموزش و پرورش»رونمایی شد/ حمایت از استارت آپ های تربیتی آموزشی تا سقف 10 میلیارد تومان عوامل برنامه «دکترسلام» روی خط 162 برنامه شیرازه در برنامه «پرسشگر»شبکه آموزش بررسی می شود پایتون را رایگان آموزش ببینید این هفته در دکتر سلام چه می گذرد؟! در گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده برنامه محرمی شبکه آموزش مطرح شد فرهنگسازی «با کربلا» «نوای عاشقی» در شبکه آموزش می پیچد اعلام ویژه برنامه های محرم شبکه آموزش رونمایی از لوگو جدید شبکه آموزش همزمان با روزمباهله «شبکه ماه» شبکه آموزش در روزهای تابستان بهمن صبور: وزیر اقتصاد باید برای مشکل کمبود دارو در کشور پاسخگو باشد معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است مهر محمدی: عدالت چیزی جز تامین فرصت‌های یادگیری کیفی برای آحاد دانش‌آموزان نیست در گفت‌وگوی «قاب‌کوچک» با علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش مطرح شد نگاهی به چالش های حوزه بهداشت و درمان با “پرسشگر حوزه سلامت “ پخش دعای عرفه از شبکه آموزش سیما آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت مدیر تولید و فنی شبکه آموزش سیما منصوب شد حسینی: جبران کمبود معلم در مناطق مختلف کشور باید روش بومی‌گزینی انجام شود بررسی برنامه هفتم توسعه و نظام آموزشی در «پرسشگر» برای تحقق عدالت آموزشی صورت گرفت؛ همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوی صالح چالش برنامه «پرسشگر» شبکه آموزش چه بود؟ خبرهای خوبی در راه است. در راستای مهارت آموزی، اشتغال زایی و عدالت آموزشی؛ تفاهم‌نامه «راه اندازی مدرسه تابستانه» امضاء شد اگر آموزش و پرورش توسط رئیس جمهور مورد مواخذه قرار بگیرد تحول به وجود خواهد آمد بررسی چالشهای تحول محتوای آموزشی  در «پرسشگر» ویژه برنامه‌های شبکه آموزش در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد ساخت سریال جدید تلویزیونی برای پیشگیری از بی‌سوادی رفیعی مشاور پخش و تامین برنامه شبکه آموزش شد یک انتصاب در شبکه آموزش 🔶 جدول پخش برنامه آمادگی آزمون متوسطه اول در مدرسه تلویزیونی ایران همكاري شبكه آموزش و دادگستري چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» بهار کتاب ۳۴| مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌و‌گو با آنا: انقلابی بزرگ در راستای عدالت آموزشی بزرگداشت روز معلم در شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی سوخت «از دولت قرآن» ویژه برنامه شب های قدر شبکه آموزش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها