اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 30 خرداد 1402

برای تحقق عدالت آموزشی صورت گرفت؛ همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوی صالح

تفاهم نامه همکاری بین شبکه آموزش سیما و سازمان مدارس الگوی صالح صبح امروز ۳۰ خرداد ماه امضاء شد.

امضای تفاهم نامه همکاری بین شبکه آموزش سیما و سازمان مدارس الگوی صالح صبح امروز ۳۰ خرداد ماه با حضور علي عبدالعالی مدیر شبکه آموزش و مرتضي فاطمی نژاد، مدير عامل موسسه علمي رزمندگان اسلام و جانشين سازمان مدارس الگوی صالح برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش در ابتدای این نشست با بیان اینکه مدرسه تلویزیونی برای مردم ایران و با هدف عدالت آموزشی فعالیت مي كند، گفت: سال‌هاست که از عدالت آموزشی صحبت می شود، اما در میدان عمل کاري صورت نگرفته ، کارشناسان و مسئولین بلند پایه بار‌ها تاکید کرده‌اند که وضعیت مدارس غیر دولتی به مراتب بهتر از وضعیت مدارس دولتی شهری است و وضعیت مدارس دولتی شهری به مراتب بهتر از مدارس دولتی روستایی و عشایر است.

مدیر شبکه آموزش اظهار کرد: امسال بنا شد مدرسه تلویزیونی ایران از بدنه دولت حمایت شود و اعتباري برای تولیدات فاخر مدرسه تلویزیونی ایران در نظر گرفته شود، اما در نهایت آنچه که به ما پرداخت شد کم‌تر از ده درصد از اعتبار اصلی مورد توافق سازمان و دولت بود. اینگونه می‌شود که بدون هيچ اغراقي باید گفت شاید عزم جدی برای تحقق عدالت آموزشی آن طور که باید، در حال حاضر وجود ندارد،

عبدالعالی ادامه داد: در بسیج مجموعه فاخری به نام دانوین وجود دارد که در راستای تحول و عدالت آموزشی تولید شده است و سازمان بسیج مستضعفین. این مجموعه بسیار فاخر را به عنوان هدیه به رسانه ملی و در حقیقت به مردم شریف ایران تقدیم کرد. بايد معترف بود هر کجا که نگاه بسیج و بسیجی پای کار آمده کار‌ها به نتیجه رسیده است.

وی افزود: در نظرسنجی معتبر مرکز تحقیقات صداوسیما در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ مدرسه تلویزیونی ایران رتبه یک سیما را به غیر از سریال‌ها به خود اختصاص داده که این اتفاق فوق العاده مبارکی است. اتفاقات و خبر های خوبی در شبکه آموزش سیما در حال رقم خوردن است و تا آخر امسال هم برنامه‌ای با موضوع معرفی مدرسه‌های دارای الگوی موفق روی آنتن می‌رود كه اميدوارم مورد توجه مخاطبان قرار گيرد.

سازمان مدارس الگوی صالح به دنبال عدالت آموزشی

فاطمی نژاد، جانشين سازمان مدارس الگوی صالح با بیان اینکه داشتن دغدغه آموزشی و نگاه عدالت محور اهمیت بسزايي دارد و نگاه سازمان مدارس الگوی صالح به دنبال تحقق این خواسته ارزشمند است که دستگاه‌های مختلف در راستای تحقق سند تحول، آموزش و پرورش را تنها نگذارند ما هم چند سالی است که مجدانه و عالمانه سعی کردیم زیست بوم الگو و قابل تسری از آموزش و پرورش انقلاب اسلامی مانند حرکت بر مدار فناوری و تکنیک‌های جذاب‌سازی آموزش‌وپرورش، را ارائه دهیم.

جانشين سازمان مدارس الگوی صالح ادامه داد: اگر بخواهیم الگوی آموزش و پرورش آینده انقلاب اسلامی را عملیاتی کنیم قطعا باید رسانه به عنوان یک اصل مد نظر گرفته شود. تفاهم نامه‌ای که امروز امضاء شد سرعت و گستره همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوي صالح را بيشتر كرده و ما با تلاش و انگيزه بيشتر سعي در عملي كردن عدالت آموزشي خواهيم داشت.

فاطمی نژاد بیان داشت که در طول سال گذشته؛ عملکرد شبکه آموزش فوق العاده عالی بوده و ما این را در سطح کشور به عینه مشاهده کرده­ایم.

فاطمی‌نژاد با بیان اینکه رسانه ملی باید بر روی عدالت آموزشی پافشاری کند و سوداگری‌های آموزش را کنار بزند تصریح کرد: بسیاری از آموزش‌هایی که در آموزشگاه‌های با هزينه هاي هنگفت آموزش داده مي شوند در شبکه آموزش به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گيرد و این یعنی عمل به شعار های انقلاب اسلامی.

دسته بندی:

آخرین اخبار

سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد رویکرد شبکه آموزش همواره تحقق عدالت آموزشی است اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره تلویزیونی جام جم منصوب شدند آغاز پخش مجموعه جدید شبکه آموزش «سواد یاران» به جنگ بی‌سوادی می رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها