اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 7 اسفند 1401

تفاهم نامه همکاری فیما بین سازمان نظام پزشکی کشور و شبکه آموزش سیما امضا شد

حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری ها مهمترین رسالت آموزشی

تفاهم نامه همکاری فیمابین سازمان نظام پزشکی کشور و شبکه ی آموزش سیمای جمهوری اسلامی ایران، در راستای تحقق سیاست های کلان حوزه سلامت ،توسعه وترویج فناوری‌های پزشکی و نیز ارتقای دانسته‌های دانش سلامت جامعه، منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، در راستای تحقق سیاست های کلان حوزه سلامت و همچنین توسعه وترویج فناوری‌های پزشکی و به منظور ارتقای دانسته‌های دانش سلامت جامعه، طی نشستی، تفاهم نامه همکاری فیمابین سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی  محمد رئیس زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی و شبکه ی آموزش سیمای جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی علی عبدالعالی ، مدیر شبکه آموزش سیما منعقد شد.
 


در این نشست علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش با اشاره به استقبال مخاطبان از برنامه های پزشکی بیان داشت: مخاطبان برنامه هایی را که به هر نحوی به حوزه سلامت و پزشکی مربوط می شود بیش از دیگر برنامه ها دنبال می کنند که از این بین، برنامه «دکتر سلام» با یک فرم ساده نسبت به دیگر برنامه های صداو سیما از یک اقبال فوق العاده ای برخوردار است .
وی افزود: استقبال مخاطبان از این برنامه به علت دغدغه مردم به حوزه سلامت و اهمیت سلامتی است. از این رو نگاه مثبت دوستان در سازمان نظام پزشکی به این قضیه باعث شد یک همکاری بین ما و این سازمان رقم بخورد.
وی با تاکید مشارکت سازمان های مختلف در امر برنامه سازی، خاطرنشان کرد: آنتن و رسانه از آن مردم است و وظیفه ماست که بستری را برای سازمان های مختلف که در زمینه های مربوطه تخصص دارند فراهم کنیم تا قدم های تخصصی و عملیاتی هم برای پزشکان و هم برای مردم برداشته شود.
 


در ادامه این نشست، محمد رئیس زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، پیش شرط و زیربنای هر جامعه ای را نیروی انسانی دانست و گفت: نیروی انسانی کیفی،زیربنای هر جامعه است و اساس کیفیت، آموزش است و این امر در همه عرصه های زندگی و در حوزه سلامت صادق است. کیفیت، اعتبارسنجی و استاندارد اگر رعایت نشود می تواند مضر و کشنده باشد.
وی با اشاره به پر مخاطب تر شدن شبکه آموزش، تصریح کرد: با توجه به اینکه صداو سیما یکی از رسانه های پرمخاطب کشور است موظف است برای استفاده از کارشناسان در حوزه پزشکی از سازمانهایی مانند وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی که دارای بانک اطلاعاتی تمام دانش آموختگان حوزه سلامت است تأیید اطلاعات هویتی و صلاحیتی بگیرد ؛اگر افراد بدون تأیید مراجع در برنامه‌های آموزشی رسانه ملی حضور یابند، جامعه پزشکی، اولین قربانی جریانهای هنجارساز در حوزه سلامت خواهد بود.
رئیس زاده افزایش سواد سلامت را یکی از مهمترین ضرورتهای این سازمان و حوزه سلامت خواند و افزود: افزایش سواد سلامت این امکان را به مردم می دهد تا  نسبت به ارزیابی سلامت خود آگاهی یابند و خود مراقبتی در بین مردم جامعه افزایش پیدا کند .حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری ها مهمترین رسالت آموزشی است که این مهم را شبکه هایی مانند آموزش و سلامت می توانند انجام دهند.
گفتنی است، هم افزایی و تقویت زمینه های همکاری مشترک برای بهبود نگرش و ترویج فرهنگ حوزه ی سلامت در راستای نهادینه کردن آن در بین جامعه پزشکی و عموم مردم؛ترغیب اقشار مختلف جامعه پز شکی و عموم مردم به شرکت در رویدادها، پویش ها و فرآیندهای مشارکتی با محوریت آموزش و ارتقای سلامت، ارتقاء ظرفیت رسانه های دیجیتال در جهت خلق فرصت های نوین در فعالیت ها و برنامه های آموزشی و پژوهشی، برنامه ریزی و اجرای پروژه های آموزشی و اطلاع رسانی مشترک در زمینه ی ارتقای سلامت، بهره مندی از امکانات و زیر ساخت ها و ظرفیت های موجود طرفین در سطوح ملی و استانی با موضوع آموزش و ارتقای سلامت از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.


در پایان از راهله محمدجانی، تهیه کننده برنامه «دکتر سلام» در راستای راه اندازی پویش دست های مهربان در این برنامه قدردانی شد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش باید راهبرد اول کشور باشد/آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکسان می‌شود نواخته شدن زنگ مدرسه از شبکه آموزش سیما آغاز ماه مهر آغاز سال تحصیلی وبهار علم و دانش مبارکباد «گوی طلایی» در دست شبکه آموزش سیما انعقاد تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و شبکه آموزش درباره بازماندگان ار تحصیل مداحی و خاطره گویی 70 مداح اصیل خوان و پیش کسوت در برنامه رسم اهل ادب اعطای کمک هزینه سفر به کربلا در برنامه «با کربلا» ساختار متفاوت «با کربلا» با دیگر برنامه های مناسبتی بررسی حال‌و‌هوای یک شبکه تلویزیونی آموزش سلامت از دریچه نگاه «دکتر سلام» بازدید مدیر شبکه آموزش از پشت صحنه برنامه "سوادیاران" پوستر دومین رویداد ملی ستاپ «سکوی تحول آموزش و پرورش»رونمایی شد/ حمایت از استارت آپ های تربیتی آموزشی تا سقف 10 میلیارد تومان عوامل برنامه «دکترسلام» روی خط 162 برنامه شیرازه در برنامه «پرسشگر»شبکه آموزش بررسی می شود پایتون را رایگان آموزش ببینید این هفته در دکتر سلام چه می گذرد؟! در گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده برنامه محرمی شبکه آموزش مطرح شد فرهنگسازی «با کربلا» «نوای عاشقی» در شبکه آموزش می پیچد اعلام ویژه برنامه های محرم شبکه آموزش رونمایی از لوگو جدید شبکه آموزش همزمان با روزمباهله «شبکه ماه» شبکه آموزش در روزهای تابستان بهمن صبور: وزیر اقتصاد باید برای مشکل کمبود دارو در کشور پاسخگو باشد معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است مهر محمدی: عدالت چیزی جز تامین فرصت‌های یادگیری کیفی برای آحاد دانش‌آموزان نیست در گفت‌وگوی «قاب‌کوچک» با علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش مطرح شد نگاهی به چالش های حوزه بهداشت و درمان با “پرسشگر حوزه سلامت “ پخش دعای عرفه از شبکه آموزش سیما آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت مدیر تولید و فنی شبکه آموزش سیما منصوب شد حسینی: جبران کمبود معلم در مناطق مختلف کشور باید روش بومی‌گزینی انجام شود بررسی برنامه هفتم توسعه و نظام آموزشی در «پرسشگر» برای تحقق عدالت آموزشی صورت گرفت؛ همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوی صالح چالش برنامه «پرسشگر» شبکه آموزش چه بود؟ خبرهای خوبی در راه است. در راستای مهارت آموزی، اشتغال زایی و عدالت آموزشی؛ تفاهم‌نامه «راه اندازی مدرسه تابستانه» امضاء شد اگر آموزش و پرورش توسط رئیس جمهور مورد مواخذه قرار بگیرد تحول به وجود خواهد آمد بررسی چالشهای تحول محتوای آموزشی  در «پرسشگر» ویژه برنامه‌های شبکه آموزش در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد ساخت سریال جدید تلویزیونی برای پیشگیری از بی‌سوادی رفیعی مشاور پخش و تامین برنامه شبکه آموزش شد یک انتصاب در شبکه آموزش 🔶 جدول پخش برنامه آمادگی آزمون متوسطه اول در مدرسه تلویزیونی ایران همكاري شبكه آموزش و دادگستري چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» بهار کتاب ۳۴| مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌و‌گو با آنا: انقلابی بزرگ در راستای عدالت آموزشی بزرگداشت روز معلم در شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی سوخت «از دولت قرآن» ویژه برنامه شب های قدر شبکه آموزش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها