اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 25 بهمن 1401
در شبکه آموزش ازروز مبعث افتتاح می‌شود ؛

آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با شعار «پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی»

مدیر شبکه آموزش سیما از افتتاح برنامه «مدرسه کنکور ایران» با شعار پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی از ۲۹ بهمن‌ماه همزمان با مبعث رسول اکرم، تا کنکور سال آینده روزی ۳ ساعت برای رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی ، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، صبح امروز سه شنبه 25 بهمن نشست خبری مدرسه کنکور با حضور مدیر شبکه آموزش و سهراب ابوذرخانی فرد، تهیه‌کننده برنامه مدرسه کنکور برگزار شد.

در بخشی از این نشست سهراب ابوذرخانی فرد، تهیه‌کننده برنامه مدرسه کنکور ایران گفت: در این برنامه از بهترین دبیرهای کشور استفاده و همه نکات را مطرح کردیم و سعی کردیم بهترین اساتید در این برنامه حضور داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: این مدرسه با روزی سه ساعت پخش از ۱۷ تا ۲۰ کل مباحث تدریس می‌شود. ۵ تا ۸ صبح هم تکرار برنامه را شاهد خواهیم بود. تا آخر اردیبهشت‌ماه به مدت ۱۳ هفته این برنامه پخش می‌شود. از اول خرداد هم برنامه‌ای جامع ویژه امتحان نهایی روی آنتن می‌رود.

ابوذر خانی‌فرد در ادامه با اشاره به این مطلب که این کلاس‌ها به صورت رایگان برگزار می شود، اظهار کرد: نمی خواهیم هزینه ایجاد کنیم و همه جزوه‌ها به صورت رایگان قابل دانلود است به نظر ما دانش آموزان برای حضور در کنکور به جز این برنامه به چیز دیگری نیاز ندارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بالای ۵۰ درصد برنامه‌ها آماده است و خوشبختانه بهترین مدرسان که دبیران برتر کنکور هستند در این برنامه حضور دارند.

ابوذرخانی فرد یادآور شد: محتوای این برنامه‌ها برای دانش‌آموزان سه رشته انسانی، تجربی و ریاضی پخش می‌شود و همچنین برای دانش‌آموزان سال دهم و یازدهم دبیرستانی نیز قابل استفاده است.

در ادامه این نشست علی عبدالعالی نیز با اشاره به این مطلب که این برنامه مساله یک میلیون خانواده را حل می‌کند، گفت: ما در کشور از عدالت آموزشی برخوردار نیستیم. موسسه‌ها از طریق همین صداوسیما می‌گویند فلان عدد را به سامانه پیامک کنید. در کمتر از چند دقیقه با شما تماس می‌گیرند و بابت هر رشته‌ای ۱۳ میلیون تومان می‌گیرند.

وی با اشاره به صحت سنجی سخنان خود درباره اینکه بهترین اساتید در مدرسه کنکور آموزش را برعهده دارند، اظهار کرد: یک هفته دانش آموزان برنامه رایگان ما را ببینند و با برنامه‌های موسسات مقایسه کنند و بگویند کیفیت کدام بهتر است.

عبدالعالی زاده تاکید کرد: اگر دو سال مسئولان کشور این برنامه را حمایت کنند؛ بخشی از بی‌عدالتی آموزشی جبران می‌شود. شبکه آموزش پلتفرم ویدئویی من نیست همه باید کمک کنند تا بتوانیم عدالت آموزشی را در بحث کنکور محقق کنیم.

به گفته مدیر شبکه آموزش بیماری کنکور یک درمان ساده دارد. ما راه حل را پیدا کرده ایم همه می‌توانند محتوا را به شکل رایگان ببینند و در قدم بعدی آزمون‌ها نیز رایگان خواهد شد و در ادامه نیز بدون اینکه از اینترنت استقاده شود جزوات از طریق استفاده از فلش به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان خواهد بود.

وی تاکید کرد: هر کسی در هر جای ایران علاقه‌مند است من نیم ساعت با او حرف می‌زنم. درمان کنکور عدالت آموزشی تلویزیون است. در کشور ۶۴ میلیون دستگاه تلویزیون وجود دارد. ما محتوای کامل و جامع و رایگان کنکور را در این برنامه ارائه می‌کنیم. قدم بعدی این است که جزوه‌های مکمل را بدون اینترنت به دانش‌آموزان برسانیم. خط قرمز من گرفتن پول از مردم است و همه چیز باید رایگان باشد.

عبدالعالی اضافه کرد: سه ساعت برنامه کنکور در روز کافی نیست و من یک جدول پخش ده ساعته می‌خواهم. من می‌خواهم به رئیس صداوسیما بگویم یک کانال جدید آموزش۲ راه بیاندازید تا من روزی ده ساعت برنامه پخش کنم. ایده‌آل من تاسیس این کانال است و دلم روشن است که این اتفاق بیفتد.

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان این که کنکور، یک مافیای ۵۰ هزار میلیارد تومانی در سال دارد، افزود: ما برای این برنامه بهترین معلم ها را انتخاب کردیم و دستمزد خوبی به آنها دادیم. شرط ما این بود که درس دادن شان جامع باشد. از چند معلم استفاده کردیم و از آنها خواستیم اشتباهات یکدیگر را مشخص کنند تا مطمئن شویم که نکته درسی جا نیفتاده است

وی تاکید کرد: خط قرمز ما عبور از آموزش رایگان و پول گرفتن از دانش آموزان و خانواده‌های آنها است ما تلاش داریم که کمپینی راه بیندازیم که در مکانهایی که تلویزیون وجود ندارد از طریق کمک خیرین تلویزیون خریداری شود تا مناطق محروم نیز بتوانند از مدرسه کنکور استفاده کنند.

به گفته مدیر شبکه آموزش در این راه آموزش و پرورش مانند همیشه همراه بوده است و این تقاضا را از آنها داریم که با دادن بخشنامه‌ای به مدارس از آنها بخواهند که از این آموزشها که به صورت رایگان به دانش آموزان داده می‌شود استفاده کنند.

وی یادآور شد: می ترسیدیم که زودتر خبر آغاز مدرسه کنکور را بدهیم زیرا مافیای کنکور با ما مقابله می‌کردند و اجازه نمی‌دادند که این امر شکل بگیرد.

به گفته عبدالعالی زاده بنیاد انسان ستاد اجرایی فرمان امام و صداو سیما تامین بودجه ساخت این برنامه را برعهده داشتند.

مدرسه تلویزیونی ایران بعد از کرونا و با هدف آموزش از راه دور کودکان ایرانی در دوران تعطیلی اجباری مدارس راه‌اندازی شد اما بعدها با فروکش‌کردن کرونا تولید و پخش برنامه‌های آموزشی در قالب این برنامه ادامه یافت.

حالا شبکه آموزش درصدد راه‌اندازی «مدرسه کنکور» برای نوجوانان ایرانی برآمده است و وزارت آموزش و پرورش هم چندی قبل از راه‌اندازی رادیو مدرسه خبر داده بود.

آخرین اخبار

سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد رویکرد شبکه آموزش همواره تحقق عدالت آموزشی است اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره تلویزیونی جام جم منصوب شدند آغاز پخش مجموعه جدید شبکه آموزش «سواد یاران» به جنگ بی‌سوادی می رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها