اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 29 شهریور 1401

عدالت آموزشی با مدرسه تلویزیونی ایران

مدیر شبکه آموزش گفت: هدف ما از مدرسه تلویزیونی عدالت آموزشی است تا هرکسی که تلویزیون دارد به بهترین محتوای آموزشی دسترسی رایگان داشته باشد.

عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش گفت: هدف ما از مدرسه تلویزیونی عدالت آموزشی است و هرکسی که در خانه تلویزیون دارد به بهترین محتوای آموزشی دسترسی رایگان دارد.

به گفته مدیر شبکه آموزش، در کشور بیش از ۶۰ میلیون دستگاه تلویزیونی داریم  و‌ حالا اکر تلویزیون یک‌ محتوای قاخر و جذاب تولید کند و همه در خانه‌هایشان می‌توانند این محتوا را ببینند و ما یک قدم خوب برداریم. 

او ادامه داد: در مدرسه تلویزیون ایران به دنبال عدالت آمورشی و حرکت به سمت آن تحول آموزشی هستیم.مدرسه تلویزیونی ایران مناطق محروم و افرادی که به تلویزیون دسترسی ندارند را مد نظر قرار داده است.

علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش سیما در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی‌بر اینکه معلم‌هایی که در مدرسه تلویزیونی حضور دارند، معلم بازیگر هستند، آیا قرار است به این معلم‌ها به فن بیان و بازیگری آموزش داده شود یا برعکس این موضوع صادق است، گفت: آیا شما این را قبول دارید که دختر یا پسر کودک و نوجوان امروز نمی‌تواند نیم ساعت پای مدرسه تلویزیونی بنشیند.

وی ادامه داد: به خصوص اینکه در حال عبور از دوران همه‌گیری کرونا هستیم که دانش آموزان خسته شدند که این مدل یادگیری را در پلتفرم و تلویزیون دنبال کنند.

علی عبدالعالی توضیح داد: اپیزود‌های کلاسی ما ۲۰ دقیقه است. یک معلمی با شوخی موضوعی را مطرح می‌کند. به عنوان مثال می‌گوید که بچه‌ها تا به حال دیده‌اید که ریل‌های راه‌آهن منبسط شوند. تا دانش‌آموز بلند می‌شود که سر یخچال برود، پویانمایی می‌بیند؛ بنابراین دوره تدریس منسوخ ناکارآمد گذشته است.

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان اینکه امروز معلم تسهیلگر است، افزود: امروز معلم عضوی از بازی با بچه‌هاست. معلم در اپیزود طرح موضوع می‌کند و چند ثانیه بعد دانش‌آموزان پویانمایی می‌بینند. بعد از این پویانمایی و طرح سوال در ذهن دانش‌آموز قصه‌ای مطرح می‌شود. بعد از قصه نمایشی می‌بیند که موضوع را فرابگیرد.

عبدالعالی افزود: آموزش درست دنیای امروز آموزش بدون درد است. این درحالی است که اصولاً کلاس‌های درس ما برای دانش‌آموزان جلوه دردناک دارد. درحالی که کلاس و درس‌های ما علاوه‌بر بازی، قصه و نمایش هم دارد. پایه‌های کلاس هم از پایه اول تا ششم و پایه‌های هفتم، هشتم و نهم است. ان‌شالله به زودی فاز جدید آموزش برای پایه‌های متوسطه دوم در پاییز آغاز می‌شود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد رویکرد شبکه آموزش همواره تحقق عدالت آموزشی است اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره تلویزیونی جام جم منصوب شدند آغاز پخش مجموعه جدید شبکه آموزش «سواد یاران» به جنگ بی‌سوادی می رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها