اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 29 شهریور 1401

عدالت آموزشی با مدرسه تلویزیونی ایران

مدیر شبکه آموزش گفت: هدف ما از مدرسه تلویزیونی عدالت آموزشی است تا هرکسی که تلویزیون دارد به بهترین محتوای آموزشی دسترسی رایگان داشته باشد.

عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش گفت: هدف ما از مدرسه تلویزیونی عدالت آموزشی است و هرکسی که در خانه تلویزیون دارد به بهترین محتوای آموزشی دسترسی رایگان دارد.

به گفته مدیر شبکه آموزش، در کشور بیش از ۶۰ میلیون دستگاه تلویزیونی داریم  و‌ حالا اکر تلویزیون یک‌ محتوای قاخر و جذاب تولید کند و همه در خانه‌هایشان می‌توانند این محتوا را ببینند و ما یک قدم خوب برداریم. 

او ادامه داد: در مدرسه تلویزیون ایران به دنبال عدالت آمورشی و حرکت به سمت آن تحول آموزشی هستیم.مدرسه تلویزیونی ایران مناطق محروم و افرادی که به تلویزیون دسترسی ندارند را مد نظر قرار داده است.

علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش سیما در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی‌بر اینکه معلم‌هایی که در مدرسه تلویزیونی حضور دارند، معلم بازیگر هستند، آیا قرار است به این معلم‌ها به فن بیان و بازیگری آموزش داده شود یا برعکس این موضوع صادق است، گفت: آیا شما این را قبول دارید که دختر یا پسر کودک و نوجوان امروز نمی‌تواند نیم ساعت پای مدرسه تلویزیونی بنشیند.

وی ادامه داد: به خصوص اینکه در حال عبور از دوران همه‌گیری کرونا هستیم که دانش آموزان خسته شدند که این مدل یادگیری را در پلتفرم و تلویزیون دنبال کنند.

علی عبدالعالی توضیح داد: اپیزود‌های کلاسی ما ۲۰ دقیقه است. یک معلمی با شوخی موضوعی را مطرح می‌کند. به عنوان مثال می‌گوید که بچه‌ها تا به حال دیده‌اید که ریل‌های راه‌آهن منبسط شوند. تا دانش‌آموز بلند می‌شود که سر یخچال برود، پویانمایی می‌بیند؛ بنابراین دوره تدریس منسوخ ناکارآمد گذشته است.

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان اینکه امروز معلم تسهیلگر است، افزود: امروز معلم عضوی از بازی با بچه‌هاست. معلم در اپیزود طرح موضوع می‌کند و چند ثانیه بعد دانش‌آموزان پویانمایی می‌بینند. بعد از این پویانمایی و طرح سوال در ذهن دانش‌آموز قصه‌ای مطرح می‌شود. بعد از قصه نمایشی می‌بیند که موضوع را فرابگیرد.

عبدالعالی افزود: آموزش درست دنیای امروز آموزش بدون درد است. این درحالی است که اصولاً کلاس‌های درس ما برای دانش‌آموزان جلوه دردناک دارد. درحالی که کلاس و درس‌های ما علاوه‌بر بازی، قصه و نمایش هم دارد. پایه‌های کلاس هم از پایه اول تا ششم و پایه‌های هفتم، هشتم و نهم است. ان‌شالله به زودی فاز جدید آموزش برای پایه‌های متوسطه دوم در پاییز آغاز می‌شود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش باید راهبرد اول کشور باشد/آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکسان می‌شود نواخته شدن زنگ مدرسه از شبکه آموزش سیما آغاز ماه مهر آغاز سال تحصیلی وبهار علم و دانش مبارکباد «گوی طلایی» در دست شبکه آموزش سیما انعقاد تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و شبکه آموزش درباره بازماندگان ار تحصیل مداحی و خاطره گویی 70 مداح اصیل خوان و پیش کسوت در برنامه رسم اهل ادب اعطای کمک هزینه سفر به کربلا در برنامه «با کربلا» ساختار متفاوت «با کربلا» با دیگر برنامه های مناسبتی بررسی حال‌و‌هوای یک شبکه تلویزیونی آموزش سلامت از دریچه نگاه «دکتر سلام» بازدید مدیر شبکه آموزش از پشت صحنه برنامه "سوادیاران" پوستر دومین رویداد ملی ستاپ «سکوی تحول آموزش و پرورش»رونمایی شد/ حمایت از استارت آپ های تربیتی آموزشی تا سقف 10 میلیارد تومان عوامل برنامه «دکترسلام» روی خط 162 برنامه شیرازه در برنامه «پرسشگر»شبکه آموزش بررسی می شود پایتون را رایگان آموزش ببینید این هفته در دکتر سلام چه می گذرد؟! در گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده برنامه محرمی شبکه آموزش مطرح شد فرهنگسازی «با کربلا» «نوای عاشقی» در شبکه آموزش می پیچد اعلام ویژه برنامه های محرم شبکه آموزش رونمایی از لوگو جدید شبکه آموزش همزمان با روزمباهله «شبکه ماه» شبکه آموزش در روزهای تابستان بهمن صبور: وزیر اقتصاد باید برای مشکل کمبود دارو در کشور پاسخگو باشد معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است مهر محمدی: عدالت چیزی جز تامین فرصت‌های یادگیری کیفی برای آحاد دانش‌آموزان نیست در گفت‌وگوی «قاب‌کوچک» با علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش مطرح شد نگاهی به چالش های حوزه بهداشت و درمان با “پرسشگر حوزه سلامت “ پخش دعای عرفه از شبکه آموزش سیما آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت مدیر تولید و فنی شبکه آموزش سیما منصوب شد حسینی: جبران کمبود معلم در مناطق مختلف کشور باید روش بومی‌گزینی انجام شود بررسی برنامه هفتم توسعه و نظام آموزشی در «پرسشگر» برای تحقق عدالت آموزشی صورت گرفت؛ همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوی صالح چالش برنامه «پرسشگر» شبکه آموزش چه بود؟ خبرهای خوبی در راه است. در راستای مهارت آموزی، اشتغال زایی و عدالت آموزشی؛ تفاهم‌نامه «راه اندازی مدرسه تابستانه» امضاء شد اگر آموزش و پرورش توسط رئیس جمهور مورد مواخذه قرار بگیرد تحول به وجود خواهد آمد بررسی چالشهای تحول محتوای آموزشی  در «پرسشگر» ویژه برنامه‌های شبکه آموزش در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد ساخت سریال جدید تلویزیونی برای پیشگیری از بی‌سوادی رفیعی مشاور پخش و تامین برنامه شبکه آموزش شد یک انتصاب در شبکه آموزش 🔶 جدول پخش برنامه آمادگی آزمون متوسطه اول در مدرسه تلویزیونی ایران همكاري شبكه آموزش و دادگستري چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» بهار کتاب ۳۴| مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌و‌گو با آنا: انقلابی بزرگ در راستای عدالت آموزشی بزرگداشت روز معلم در شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی سوخت «از دولت قرآن» ویژه برنامه شب های قدر شبکه آموزش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها