اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پنج شنبه 16 دی 1400

اولین طنزِ کارآفرینی ایرانی از شبکه آموزش پخش می‌شود/ امیدآفرینی با «مثبت جهش»

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، برنامه «مثبت جهش» اولین طنز کارآفرینی ایرانی به تهیه کنندگی و اجرای علی زمانی و نویسندگی و کارگردانی امیر بیشه، جمعه‌ها ساعت 15 از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود و اولین قسمت این برنامه، سوم دی ماه پخش شد.

علی زمانی تهیه‌کننده و مجری برنامه «مثبت جهش» در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلوزیون صبا گفت: ما در برنامه «مثبت جهش» برخلاف عمده برنامه‌های تلوزیونی، قصد اجرای صرف یک برنامه را نداشتیم پس تصمیم گرفتیم که به دلیل جوان بودن مخاطب برنامه و همین طور گروه برنامه‌ساز «مثبت جهش»، این برنامه را وارد چالش‌های متفاوتی کنیم تا به برنامه‌ای خوش ریتم و جذاب برسیم.

وی افزود: مهم‌ترین چالش برنامه «مثبت جهش» که بیشتر خود مرا هم درگیر کرده بود، مجری-بازیگر بودن مجری برنامه است. مجری برنامه علاوه بر اجرا در طول برنامه، چالش‌ها و تعلیق‌هایی با شخصیت دوم برنامه دارد که در جهت یکنواخت نبودن و رشد برنامه قرار دارد.

نمایش دادن توانایی‌های جوانان دهه هفتادی
زمانی با اشاره به اینکه برنامه «مثبت جهش» از گروهی جوان دهه هفتادی تشکیل شده است، بیان کرد: علت انتخاب این گروه، نمایش دادن توانایی‌های جوانان دهه هفتادی است که می‌توانند با تجربه نسبتا اندک خود در حوزه برنامه سازی، برنامه‌ای که رضایت مخاطب و مدیران شبکه و صدا و سیما را جلب کند، تولید کنند.

این مجری رادیو و تلویزیون ادامه داد: این موفقیت زمانی به نتیجه رسید که در اولین قسمتی که برنامه پخش شد، برنامه از سمت شبکه حتی یک اصلاحی هم دریافت نکرد و هر آنچه که تحویل داده بودیم، پخش شد. معنای این اتفاق، اشراف جوانان برنامه ما به استانداردهای برنامه سازی در صدا و سیما است.

این فعال رسانه‌ای با اعلام اینکه برنامه «مثبت جهش»، به عنوان اولین برنامه طنز کارآفرینی در صدا و سیما وظیفه دارد که برای جوانان امیدآفرین باشد، اظهار کرد: برای ساخت برنامه با جوانان کارآفرین بسیاری جلسه داشتیم و در طول جلسات و ضبط‌های برنامه به این نتیجه رسیدم که برنامه «مثبت جهش» به تنهایی یک کارآفرینی و ابداع در حوزه برنامه سازی است.

زمانی درباره دغدغه اصلی برنامه گفت: در تمام جلسات برنامه سازی، دغدغه اصلی گروه برقراری یک ارتباط صحیح بین مخاطب و محتوای برنامه بود، به نحوی که بیشتر با روند موضوعات درگیر شوند. نتیجه تمام آن جلسات به حضور یک شخصیت دوم در برنامه و ارتباطش با شخصیت امیر ختم شد؛ شخصیتی که در تصویر حضور ندارد و در قالب دیالوگ‌ چالش‌هایی از دل سوالات و دغدغه‌های مردم، با مجری برنامه ایجاد می‌کند.

وی افزود: مجری و امیر بیشه، در برنامه دو شخصیت متضاد هم هستند. مجری یک شخصیت امیدوار و خوش بین به آینده است و شخصیت امیر بر خلاف مجری برنامه است. تقابل این دو شخصیت باعث شکل گرفتن مهم‌ترین اتفاق برنامه می‌شود که نتیجه آن، امکان تاثیر بهتر و برقراری ارتباط مستقیم و واقع بینانه‌تر را برای مادر برنامه ایجاد می‌کند.


مجری برنامه «مثبت جهش» ادامه داد: قصد داریم با این اتفاق و پاسخ به پرسش های مردم درباره تاثیرات و روند فعالیت کارآفرینان، تفکر جامعه را تا حد ممکن به سمت امیدی باورپذیر سوق دهیم.

زمانی گفت: «مثبت جهش»، محصول پرورش یک ایده چهار است؛ ایده‌ای که در طول این چهار سال، بارها با مشکلاتی از جمله مسائل مالی برای تولید برنامه رو به رو بود اما با تلاش گروه «مثبت جهش» و کمک‌هایی که امیر بیشه نویسنده و کارگردان برنامه انجام داد، در آخر این برنامه برای بررسی دقیق مسائل اقتصادی کشور با محوریت کارآفرینان موفق، تهیه و تولید شد.

در پایان این تهیه کننده با اشاره به احتمال ساخت فصل دوم برنامه گفت: برنامه تلوزیونی «مثبت جهش» قصد دارد که پس از اتمام فصل اول، برای ساخت فصل دوم برنامه، در صورت استقبال مخاطبان، اقدام کند. مخاطبان این برنامه می‌توانند در فصل دوم «مثبت جهش»، شاهد یک طنز کارآفرینی دیگر با محوریت بانوان کارآفرین باشند.
@amoozeshtv 
#شبکه_آموزش_سیما 
#مثبت_جهش

دسته بندی:

آخرین اخبار

وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش باید راهبرد اول کشور باشد/آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکسان می‌شود نواخته شدن زنگ مدرسه از شبکه آموزش سیما آغاز ماه مهر آغاز سال تحصیلی وبهار علم و دانش مبارکباد «گوی طلایی» در دست شبکه آموزش سیما انعقاد تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و شبکه آموزش درباره بازماندگان ار تحصیل مداحی و خاطره گویی 70 مداح اصیل خوان و پیش کسوت در برنامه رسم اهل ادب اعطای کمک هزینه سفر به کربلا در برنامه «با کربلا» ساختار متفاوت «با کربلا» با دیگر برنامه های مناسبتی بررسی حال‌و‌هوای یک شبکه تلویزیونی آموزش سلامت از دریچه نگاه «دکتر سلام» بازدید مدیر شبکه آموزش از پشت صحنه برنامه "سوادیاران" پوستر دومین رویداد ملی ستاپ «سکوی تحول آموزش و پرورش»رونمایی شد/ حمایت از استارت آپ های تربیتی آموزشی تا سقف 10 میلیارد تومان عوامل برنامه «دکترسلام» روی خط 162 برنامه شیرازه در برنامه «پرسشگر»شبکه آموزش بررسی می شود پایتون را رایگان آموزش ببینید این هفته در دکتر سلام چه می گذرد؟! در گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده برنامه محرمی شبکه آموزش مطرح شد فرهنگسازی «با کربلا» «نوای عاشقی» در شبکه آموزش می پیچد اعلام ویژه برنامه های محرم شبکه آموزش رونمایی از لوگو جدید شبکه آموزش همزمان با روزمباهله «شبکه ماه» شبکه آموزش در روزهای تابستان بهمن صبور: وزیر اقتصاد باید برای مشکل کمبود دارو در کشور پاسخگو باشد معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است مهر محمدی: عدالت چیزی جز تامین فرصت‌های یادگیری کیفی برای آحاد دانش‌آموزان نیست در گفت‌وگوی «قاب‌کوچک» با علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش مطرح شد نگاهی به چالش های حوزه بهداشت و درمان با “پرسشگر حوزه سلامت “ پخش دعای عرفه از شبکه آموزش سیما آغاز به کار مدرسه تلویزیونی مهارت مدیر تولید و فنی شبکه آموزش سیما منصوب شد حسینی: جبران کمبود معلم در مناطق مختلف کشور باید روش بومی‌گزینی انجام شود بررسی برنامه هفتم توسعه و نظام آموزشی در «پرسشگر» برای تحقق عدالت آموزشی صورت گرفت؛ همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوی صالح چالش برنامه «پرسشگر» شبکه آموزش چه بود؟ خبرهای خوبی در راه است. در راستای مهارت آموزی، اشتغال زایی و عدالت آموزشی؛ تفاهم‌نامه «راه اندازی مدرسه تابستانه» امضاء شد اگر آموزش و پرورش توسط رئیس جمهور مورد مواخذه قرار بگیرد تحول به وجود خواهد آمد بررسی چالشهای تحول محتوای آموزشی  در «پرسشگر» ویژه برنامه‌های شبکه آموزش در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد ساخت سریال جدید تلویزیونی برای پیشگیری از بی‌سوادی رفیعی مشاور پخش و تامین برنامه شبکه آموزش شد یک انتصاب در شبکه آموزش 🔶 جدول پخش برنامه آمادگی آزمون متوسطه اول در مدرسه تلویزیونی ایران همكاري شبكه آموزش و دادگستري چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» بهار کتاب ۳۴| مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌و‌گو با آنا: انقلابی بزرگ در راستای عدالت آموزشی بزرگداشت روز معلم در شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی سوخت «از دولت قرآن» ویژه برنامه شب های قدر شبکه آموزش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها