اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک شنبه 11 تیر 1402

معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است

معاون سیما «شبکه ماه» (مدرسه آموزش همگانی) و «مدرسه تلويزيونى مهارت» شبکه آموزش را فرصت مغتنمی برای یادگیری مهارت های مختلف و کاربردی برای دانش آموزان برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، محسن برمهانی در بازدید از پشت صحنه «شبكه ماه» شبکه آموزش گفت: شبکه آموزش در دوره جدید با ایده ها، خلاقیت و طرح های جدید خود، موجب پویایی و دلچسب تر شدن مقوله مهم آموزش شده که لازم است از مدیر این شبکه و برنامه سازان آن قدردانی کنم.

وی ادامه داد : مقام معظم رهبری در عین حال که فرموده اند جامعه به دانشمند نیاز دارد و باید در حوزه علوم و فنون در سطح دنیا سرآمد شویم اما در کنارش تاکید دارند نباید گرفتار بیماری دانشگاه گرایی شد . باید هنرستان ها تقویت شوند و یادگیری مهارت آموزش هم مورد توجه جوانان قرار بگیرد که خوشبختانه شبکه آموزش با ساخت برنامه های این چنینی نشان داده است که به این مهم، توجه ویژه ای دارد.

برمهانی با اشاره به این که یادگیری مهارت های مختلف از سنین کودکی باید مورد توجه قرار گیرد و به آن بها داده شود ، گفت: متاسفانه خیلی از نوجوانان و جوانان ما برخی از مهارت های ساده را بلد نیستند كه شبکه آموزش سعى دارد با اين طراحى، مهارت زندگی کردن و حتی کسب درآمد را با شیوه های جذاب و در قالب نمایش به نوجوانان و جوانان آموزش خواهد داد.

معاون سیما تاکید کرد: شبکه آموزش در کنار «مدرسه تلویزیونی ایران» که به مباحث درسی می پردازد و «مدرسه کنکور» که به موضوع افزایش آمادگی افراد متقاضی شرکت در کنکور اختصاص دارد ، با راه اندازی «شبکه ماه» (مدرسه آموزش همگانی) و مدرسه تلويزيونى مهارت ويژه دانش آموزان دبستانی که به موضوع مهارت می پردازد، سبد آموزشی - مهارتی خود را با رعایت اصل عدالت آموزشی تکمیل کرده است.
وی با اشاره به ضرورت مهارت آموزی در کشور گفت: این دو برنامه که در زمان مناسب تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان از قاب تلویزیون پخش می شود، فرصت خوبی برای علاقه مندان به یادگیری مهارت های حرفه ای فراهم خواهد کرد که امیدواریم با استقبال کودکان و نوجوانان نیز روبه رو شود.

معاون سیما همچنین ضمن خداقوت به همکاران شبکه آموزش که با خلق ایده های نو و طراحی های نوین آموزشی ، گام مثبت و تاثیرگذاری را در فرآیند یادگیری مهارت های شغلی و اجتماعی برمی دارند،  به تماشای برخی بخش های سیتکام ٨٠ قسمتی «شبكه ماه» و نیز اجرای عروسکی مدرسه تلويزيونى مهارت نشست.

 

یک آموزش نادر در جهان

علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش در همین رابطه و در خصوص جزئیات «مدرسه تلویزیونی مهارت» گفت: برنامه :شبکه ماه» یک برنامه نمایشی و آموزشی است که ۹۰دقیقه هر روز از شنبه تا پنج شنبه روی آنتن می‌رود. روایت این نمایش، توسط ۷-۸ دختر و پسر جوان و نوجوان است که شبکه‌ی تلویزیونی آموزش را در دست می‌گیرند. در دل این برنامه، بحث آموزش و مهارت ورزی مثل آموزش هوش مصنوعی ، پایتون ، طراحی وب و آموزش های فنی حرفه ای مطرح می‌شود. در بخشی از این نمایش به عنوان نمونه ، یک استاد دانشگاه در حوزه پایتون در لوکیشن برنامه، آموزش می دهد. از این نظر باید گفت اولین بار در جهان است که یک استاد واقعی در صحنه با بچه‌ها بازی می‌کند و در دل آن بحث آموزش مطرح می شود.به عنوان نمونه حدود 1200 دقیقه در این برنامه پایتون و 1200 دقیقه طراحی وب آموزش داده می شود.

وی ادامه داد: بخش دیگری از این برنامه هم تلنگر به مخاطبان است. مثلاً در دل این نمایش بچه‌ها می‌بینند که اسپیلت خراب شده. یک استادکار واقعی تعمیر اسپیلت می‌آورند تا آن را تعمیر کند، بعد متوجه می‌شوند که چه درآمد بالایی دارد. این تشویقی برای بچه هاست تا مهارت بیاموزند. در این برنامه دو دسته مهارت را مطرح می‌کنیم. برخی را کاملاً یاد می‌دهیم و برخی را تنها تشویق می‌کنیم که بیاموزند. یک پلتفرمی هم به نام ماه (مدرسه آموزش همگانی) داریم که جناب آقای زارع پور وزیر ارتباطات و همچنین جناب آقای عابدی معاون فناوری و نوآوری وی همراهی بالایی با ما در این رابطه داشتند.

عبدالعالی در خصوص تفاوت این برنامه با دیگر کار‌های شبکه آموزش هم گفت: اینجا آموزش در دل نمایش است و از این نظر باید گفت عوامل، کار انقلابی می‌کنند. در کنار برنامه «شبکه ماه»، دو بخش عروسکی هم برای بچه‌های دبستانی دوره اول و دوم داریم که مهارت‌های نرم و سخت آموزش داده می شود. مانند آموزش اسکرچ یا حتی مهارت های زندگی مانند مهارت گفتگو، نه گفتن، ارائه و کارتیمی که هر کدام درحوزه خود بیان می‌شود.

مدیر شبکه آموزش ادامه داد: نظرسنجی‌هایی که درباره مدرسه تلویزیونی سال ۱۴۰۱ صورت گرفته نشان می‌دهد که ۲۳ درصد مخاطب آن هم در بین کودکان و نوجوانان که بسیار سخت پسند هم هستند، به سمت آن رفته که برای ما قابل توجه بود.
وی با اشاره به حمایت های ویژه عیسی زارع پو، وزیر ارتباطات تصریح کرد: ۲۰-۳۰ درصد آموزش‌های مدرسه تلویزیونی مهارت از آنتن پخش می‌شود و ۷۰-۸۰ درصد از قالب پلتفرم خواهد بود. در عین حال، در اواسط مرداد یک آزمون برگزار می‌شود و آن‌هایی که پذیرفته شوند، می‌توانند در حدود ۳۰۰ مدرسه تحت نظر مربی یا منتور آموزش‌هایشان را به شکل حضوری تکمیل کنند. در نهایت در شهریور آزمون می‌دهند تا مدرک دریافت کنند. وزارت آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه‌ای در کنار وزارت ارتباطات همراهی کردند تا این کار انجام شود و آموزش منجر به اشتغال داشته باشیم.

گفتنی است پخش این دو برنامه از عید غدیر از شبکه آموزش آغاز می شود.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

دسته بندی:

آخرین اخبار

توانمندی های ایران در پرورش دام و طیور «بیا بریم سفر» از شبکه آموزش تولید برنامه های فاخر در حوزه آموزش و پرورش دانش آموزان آموزش انتخاب درست در «دوربین ۷» و «مثبت آموزش» «تشییع بزرگ» در شبکه آموزش سیما مشاور وزیر آموزش و پرورش در«مثبت آموزش» سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها