اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهار شنبه 10 اسفند 1401

مدرسه‌ای به وسعت ایران؛ عدالت آموزشی سوغاتی که کرونا با خود به همراه آورد

مدرسه تلویزیونی ایران؛ مدرسه‌ای است که دایره سطح مناسب آموزش را از مناطق مرفه‌نشین به‌سمت مناطق محروم کشور گسترش داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، زمستان سال ۱۳۹۸ به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مدارس سراسر کشور تعطیل شد و آموزش حضوری برای دانش‌آموزان و دانشجویان محدود شد.

تغییر شیوه آموزش به دانش آموزان و دانشجویان موضوعی بود که در تمام کشور‌های مبتلا به کرونا، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود به همین دلیل نظام آموزشی به سمت آموزش از راه دور رفت.

در کشورمان ایران هم آموزش‌ها به سمت فضای مجازی و استفاده از اپلیکیشن شاد و آموزش تلویزیونی رفت و در دهم اسفند ۱۳۹۸ «مدرسه تلویزیونی ایران» با هدف عدالت آموزشی با ۱۰ کلاس تلویزیونی کار خود را آغاز کرد؛ در ادامه این مدرسه تلویزیونی به ۴۰ کلاس درس امتداد پیدا کرد و پس از آن هم در حوزه فضای مجازی، سایت‌ها و اینترنت کار خود را ادامه داد.

براساس آمار ثبت شده از اسفند ۱۳۹۸ تا پایان تابستان ۱۴۰۰ بیش از ۱۹ هزار و ۶۰۰ کلاس درس در حوزه تلویزیون به صورت مستقیم و غیرمستقیم ارائه شد و رسانه ملی توانست گام بزرگی را در عرصه آموزش‌های تصویری بردارد.

مدرسه تلویزیونی، مدرسه‌ای است که در گامی عیان، دایره سطح مناسب آموزش را از مناطق مرفه‌نشین به‌سمت مناطق محروم کشور گسترش می‌دهد تا همه فرزندان ایران که استعداد و توانمندی ارزنده‌ای دارند، بتوانند از شرایط مناسب‌تری برخوردار شوند و در به‌صرفه نبودن امکانات از رقابت جا نمانند.

مدرسه تلویزیونی ایران این سال‌ها با وجود اینکه دانش‌آموزان به کلاس‌های درس برگشته‌اند با ارتقای سطح به کار خود ادامه داد تاجایی‌که در بهمن ماه ۱۴۰۱ مدرسه تلویزیونی کنکور با شعار پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی هم در تلویزیون افتتاح شد تا دسترسی به آموزش یکسان برای همه را فراهم کند.

مدرسه تلویزیونی

علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش با بیان اینکه سال‌هاست در کشور بی عدالتی آموزشی داریم گفت: از هزاران ایرانی با طیف‌های فکری و سیاسی مختلف بپرسید که یک پسر یا دختری که در منطقه کم برخودار زندگی می‌کند با دختر یا پسری که در شمال یکی از شهر‌ها با شرایط مادی خوب زندگی می‌کند از یک سطح آموزش بهره می‌برد؟ جواب‌هایشان روشن است.

مدیر شبکه آموزش ادامه داد: در کلام رهبری هم نگاه کنید؛ مثلا در صحبت‌های سال ۹۹ ایشان یک تاکید بسیار جدی بر اصلاح نظام آموزشی داشتند، اما در عمل آنچه که خط مشی‌ است پیاده سازی نمی‌شود.

عبدالعالی می‌گوید: بی‌عدالتی آموزشی علاج و درمان دارد و حدود ۹ ماه است که شروع کردیم به آماده کردن نیازهای این درمان. از عید مبعث پیامبر عزیز و مهربانمان هر روز از ساعت ۵ تا حوالی ۹ شب و تکرارش از صبح روز بعد حوالی ساعت ۵، ۶ تا ۹ صبح برنامه‌ای در رشته‌های علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی فیزیک که به طورجامع با بهترین استاد‌ها پخش می‌شود به اسم مدرسه کنکور تلویزیونی ایران که کاملا این محتوا رایگان است.

وی افزود: محتوای مدرسه کنکور آنقدر فاخر است که دیگر بعید می‌دانم کسی برود کلاس کنکور. نکتهجالب این است که به محض اینکه این کلاس‌ها شروع می‌شود آن پایین صفحه سمت چپ یک کیو آر کد می‌آید که هر کس گوشی اش را بگیرد به طور کاملا رایگان جزوه درجه یک در اختیارش گذاشته می‌شود. کنکوری‌های می‌توانند این جزوه را با جزوه‌های چند ده میلیونی مقایسه کنند.

مدیر شبکه آموزش درباره انتخاب اساتید تصریح کرد: ما رفتیم با بهترین استاد‌ها صحبت کردیم، چون داریم یک بار برای همه ملت ایران با ایناستاد حرف می‌زنیم و گفتیم ما به شما هر چه قدر هم پول می‌خواهید می‌دهیم، اما یک روش کنترلی گذاشتیم آمدیم گفتیم آقای ایکس شمابهترین معلم زیست هستید چه قدر پول می‌خواهی او هم مقدارش را گفت ما هم یک خواهش داریم هر چه قدر شما درس می‌دهی یک آقای ایگرگ یا خانم زدی هم هست که آن هم می‌شناسیش مثلا او هم رقیب توست و بر تو نظارت می‌کند هر جا او بگوید که آقای ایکس فلانمطلب را کامل نگفت ناقص گفت ما از شما یک پولی را کم می‌کنیم می‌دهیم به او در نتیجه اومجبور است که محتوا را کاملا صد در صد جامع ارائه بدهد.

عبدالعالی اظهار کرد: آنقدر روی موضوع جدی هستیم که با رئیس محترم سازمان صداوسیما و معاون محترم سیما در حال مذاکره هستیمکه نه تنها این کار را تداوم بدهیم بلکه اصلا یک کانالی داشته باشیم به طور ویژه و به طور خاص فقط برای اینکار، چون الان انتقادی که می‌شود به این کار کرد که درست این است که شما دارید می‌گویید سه ساعت در روز سه ساعت برای سهرشته یعنی یک ساعت درس برای یک رشته در روز کم است دیگر، ولی خوب کنداکتور و جدول پخش ما اجازه بیشتر از این را نمی‌دهد ما باید حتما این سه ساعت را تبدیل به ۱۰، ۱۱ ساعت بکنیم و این کار مستلزم این است که بزرگان مجموعه رسانه ملی اینتصمیم را بگیرند چون ما آمادگی محتوایی اش را داریم.

وی افزود: یک خبر بسیار خوب بدهم و تقدیر کنم از برادر خوبم جناب آقای دکتر جبلی از روزی که مدرسه تلویزیونی ایران را شروع کردیم از ایشان یک خواهشی کردیم و محبت کردند خودشان با جدیت بیشتر از ما این را تاکید کردند که از لحظه شروع کلاس‌هاتا لحظه پایان کلاس‌ها ما به هیچ وجه هیچ گونه پیام بازرگانی نداریم یعنی از ساعت ۲ تا حدود ساعت ۹ شب که گل تایم زمان شبکه است ما اصلا چیزی به نام تبلیغ و این جور قصه‌ها نداریم .

دسته بندی:

آخرین اخبار

آموزش انتخاب درست در «دوربین ۷» و «مثبت آموزش» «تشییع بزرگ» در شبکه آموزش سیما مشاور وزیر آموزش و پرورش در«مثبت آموزش» سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها