اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهار شنبه 9 آذر 1401

در نشست خبری «بازی موازی» مطرح شد؛/تقلید طنزگونه جام جهانی با مشارکت گیمرها/ سیاست شبکه آموزش حرکت به سمت بازی است

مدیر گروه آموزش‌های عمومی شبکه آموزش گفت: ما در ایام جام جهانی برنامه «بازی موازی» را طراحی کردیم تا با مشارکت گیمرها (بازیکن‌ها) مهارت‌هایی مثل کار گروهی و کنترل هیجان را آموزش بدهیم. این برنامه در واقع یک پارودی (تقلید طنزگونه از یک کار هنریِ دیگر) در حوزه جام جهانی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما؛ به نقل از ایرنا؛ نشست خبری بازی موازی امروز سه شنبه هشتم آذر با حضور علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش، سیاوش عقدایی قایم مقام شبکه، مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه و عوامل این برنامه در محل شبکه آموزش برگزار شد.

حسین نعمتی مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش در این جسله با بیان این که فوتبال به مثابه یک آیین است، گفت: در این بازی همه هیجانات بروز پیدا می کند. ما در ایام جام جهانی بازی موازی را طراحی کردیم تا با مشارکت گیمرها (بازیکن‌ها) مهارت هایی مثل کار گروهی و کنترل هیجان را آموزش بدهیم. این برنامه در واقع یک پارودی (تقلید طنزگونه از یک کار هنریِ دیگر) در حوزه جام جهانی است. هر روز دو قسمت از این برنامه ۴۰ دقیقه‌ای پخش می‌شود که حاوی بازی گیمرها (بازیکنان) و گفتگوی کارشناسانه است.

نوجوانانی که با تلویزیون کاری ندارند

افشین حسین خانی تهیه کننده بازی موازی نیز در ادامه جلسه با اشاره به مخاطب این برنامه گفت: در بازی موازی یک قشر خاصی را هدف قرار دادیم و سراغ نوجوانانی رفتیم که با تلویزیون کاری ندارند. نوجوانانی که صبح تا شب پای کنسول بازی می کنند، تعدادشان کم نیست.

وی با اشاره به حضور یک مجری و کارشناس در این برنامه گفت: بازی موازی یک برنامه فوتبالی به زبان طنز است. مجری و کارشناس در این برنامه درباره تکنیک بازی‌ها صحبت می کنند. هر تیم یک بازیکن دارد که سرمربی تیم است. این دو نفر بین دو نیمه با هم کل کل دارند. مرغ عشقی هم داریم که بازی ها را پیش بینی می کند. کدام تیم برنده می شود که ۹۹ درصد پیش بینی‌هایش تا به حال درست بوده است.


حاکمیت شبکه های اجتماعی

سیاوش عقدایی، قائم مقام شبکه آموزش هم در این نشست با اشاره به این که مخاطبان شبکه بعد از افتتاح مدرسه تلویزیونی ایران، نوجوانان هستند گفت: شبکه آموزش در نگه داشتن دانش آموزان موفق بوده است. ما می خواستیم حدفاصل ساعت ۱۴ تا ۲۰ مخاطب نوجوان را حفظ کنیم و به همین خاطر فکر کردیم که شکل برنامه سازی در ایام جام جهانی چطور باشد. اسم برنامه بازی موازی در ابتدا به قطر سفر کنیم. بود ولی چون نمی شد بعد جام جهانی ادامه بدهیم، اسمش را عوض کردیم.

وی با بیان این که درباره تفکر مدیریتی شبکه های اجتماعی یک دهه عقب هستیم اظهار داشت: امروز موضوع حاکمیت شبکه های اجتماعی مطرح است و همان طور که می‌دانید توییتر حساب ترامپ را رد می کند. تا یک دهه بعد بازی‌ها تعیین تکلیف خواهند کرد.
 

آموزش بدون گیم معنا نداردمدیر شبکه آموزش سیما نیز در این نشست با بیان این که برنامه بازی موازی بیگ پروداکشن (طرح بزرگ) نیست به اهمیت بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: درآمد نفتی کل ایران حدود ۲۵ میلیارد دلار بوده است. ولی صنعت بازی‌های مجازی ۱۶۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. بازی فیفا ۲۳ در هفته اول حدود ۱۱ میلیون پلیر (بازیکن) فعال داشته که به اندازه یک کشور است. آنها پیش بینی کرده اند که بیش از ۴۰ بیلیون دلار می خواهند از فیفا ۲۳ درامد کسب کنند. منحنی رشد صنعت بازی مثبت است هر چه می گذرد بیش از سال قبل پیشرفت می کند.

وی با بیان این که دهه گذشته دهه فضای مجازی بود اظهار داشت: در این دهه کسی که در فضای مجازی برنده می‌شد برنده واقعی بود. دهه فعلی که یکی دو سال از آن می‌گذرد دهه گیم (بازی) است.

عبدالعالی با تاکید بر این که آموزش بدون گیم معنا ندارد افزود: آموزش و پرورش ما بدون بازی باید کرکره اش را پایین بکشد. چون آموزش با بازی گره خورده است. اینستاگرام معلم قوی‌تری از معلم‌های ماست. در کشور خودمان بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون گیمر (بازیکن) داریم. ما با بخشی از نوجوان ها معضل ارتباط داریم و نمی‌دانیم بهترین ابزار ارتباط سخنرانی نیست، بلکه بازی است که از آن غافل هستیم.

وی با بیان این که مدرسه تلویزیونی ایران به شدت آمیخته با بازی است توضیح داد: روز اول انتقادها از این مدرسه زیاد بود و می‌گفتند زنگ تفریح را کم کنید. ولی صحبت من با پدرها و مادرها همواره این بوده که بگذارید بچه ها بازی کنند. چون بازی خودش درس و آموزش است.

عبدالعالی با اعلام این خبر که سیاست آینده شبکه اموزش حرکت مستقیم به سمت بازی است گفت: برنامه بازی موازی ورود ما به این عرصه محسوب می‌شود. یک مکان فیزیکی را در اختیار گرفتیم که بچه ها مستقر بشوند و لیگی آنجا برگزار شود. چون محمل گیم (بازی مجازی) و بازی‌های کنسولی و بازی‌های کوچه و خیابان به شدت جذاب است.

مدیر شبکه آموزش سیما بازی موازی را بهانه ای برای شروع یک موج خواند و گفت: بازی های مختلف را در فضاهای مختلف برگزار خواهیم کرد. فعلا فقط پسرها در برنامه بازی موازی هستند و در آینده حتما این بازی را برای دختران ادامه می دهیم.

انتهای پیام/ن

دسته بندی:

آخرین اخبار

توانمندی های ایران در پرورش دام و طیور «بیا بریم سفر» از شبکه آموزش تولید برنامه های فاخر در حوزه آموزش و پرورش دانش آموزان آموزش انتخاب درست در «دوربین ۷» و «مثبت آموزش» «تشییع بزرگ» در شبکه آموزش سیما مشاور وزیر آموزش و پرورش در«مثبت آموزش» سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها