اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 4 اردیبهشت 1403

تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم

در نشست مدیر شبکه آموزش و رییس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد كشاورزی در راستای ترویج و آموزش كشاورزی بر آموزش، ترویج و تولید برنامه ها و مستندهای فاخر بخش كشاورزی در سال جهش تولید با مشارکت مردم تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، محمد قاسمی، رییس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد كشاورزی در نشستی به میزبانی مهدی قاسمی مدیر شبکه آموزش در خصوص ترویج و آموزش كشاورزی گفتگو کرد.
قاسمی مدیر شبکه آموزش سیما در این نشست گفت: براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ از کل جمعیت ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفری؛ ۲۰ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۲۵ نفر (۲۵.۹درصد) در روستاها ساکن هستند. این جمعیت در ۶۲ هزار و ۲۸۴ آبادی توزیع شده‌اند، این بخش جامعه مخاطب ارزشمندی برای سازمان و جامعه می باشند خودکفایی کشور عزیزمان ایران در بعضی از محصولات استراتژیک و تولید قسمت اعظم و مهمی از تولیدات دامی و کشاورزی بر عهده این عزیزان می باشد، تولید محصولات بومی هم از خروج ارز جلوگیری می کند هم نسبت به محصولات خارجی از کیفیت بهتری برخوردار است.

ایشان بر توانمندسازی کشاورزان در شبکه آموزش سیما تاکید کرد و افزود: از گذشته شبکه آموزش سیما بخشی از کنداکتور خود را به مهارت افزایی در بخش دامپروری و کشاورزی اختصاص داده است که همراستا با اهداف و ماموریت های شبکه آموزش که همان فرصت برابر آموزشی و عدالت آموزشی است، ولی باید به این مهم بیشتر پرداخته شود به همین سبب لازم است تا با کمک وزارت جهاد کشاورزی تولید برنامه های تخصصی و فاخر در این بخش بیشتر شود.

مدیر شبکه آموزش گفت: در کنار برنامه «رویش»، پوشش اختصاص بخشی از برنامه «مثبت آموزش» و برنامه «٧٧ ثانیه» نیز به حوزه ترویج و آموزش كشاورزی، اختصاص داده خواهد شد.

قاسمی رییس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد كشاورزی گفت: این موسسه الان به طور مستقیم با  ۵ میلیون نفر در بخش کشاورزی ، ١٠ میلیون از زنان روستایی و ٥٠٠ هزار نفر از عشایرعزیز در ارتباط است.

وی افزود: با کمک رسانه و شبکه تخصصی آموزش می تواند چتر حمایتی خود را گسترده تر و آموزش ها و اطلاع رسانی خود را راحت تر به دست مخاطبین خواهد رساند.

در این نشست با توجه به دانش بنیان شدن در کشاورزی بر لزوم مهارت افزایی بیشتر در این حوزه در مراحل داشت، کاشت و برداشت محصولات، جلوگیری از هدر رفت و ضایعات محصولات کشاورزی، مدیریت منابع آبی مخصوصا در مناطقی که منابع آب محدود است، تغییرات اقلیمی، توصیه های هواشناسی کشاورزی، امنیت غذایی و ... همچنین رفتن به سوی خودکفایی در 5 محصول استراتژِک  گندم، شکر، جو، برنج و پنبه که از تاکیدات وزیر کشاورزی نیز می باشد بحث و گفتگو شد.

اولویت های آموزشی كشاورزی، بهره گیری از فضای مجازی، كرامت بخشیدن به كشاورز، مستند سازی، تولیدات مردم محور از دیگر موارد مورد توجه در این نشست بود.

انتهای پیام/ن

دسته بندی:

آخرین اخبار

آموزش انتخاب درست در «دوربین ۷» و «مثبت آموزش» «تشییع بزرگ» در شبکه آموزش سیما مشاور وزیر آموزش و پرورش در«مثبت آموزش» سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها