اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 27 آذر 1402

«باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای

ثبت نام هشتمین دوره از المپیاد سواد رسانه ای تا 28 آذز ماه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، محمدصادق باطنی، رئیس کمیته علمی المپیاد سوادرسانی شنبه 25آذر در برنامه «و اما امروز» گفت: از دیرباز در کنار کنکور،مسیری در فضایی آموزش و پرورش برای رشد دانش آموزان در عرصه علم وجود داشته است. المپیاد هایی همچون زیست ،شیمی، ریاضی ،ادبی، نجوم و ... عمری داریم بیش از 30 یا 40 سال داشته اند.

وی افزود: قریب 8سالی است که مجموعه جدیدی به المپیادهای قدیمی اضافه شده است. المپیادهای قدیم روی علوم پایه و دانشی محض متمرکز بود اما المپیادهای جدید به سمت مهارتی شدن حرکت کرده و از فضای علوم پایه تا حدودی فاصله گرفته است. المپیاد نانو، اقتصاد و مدیریت، المپیاد جغرافیا ، علوم زمین و المپیاد سوادرسانه ای نمونه هایی از این المپیادهای جدید است.

مدیر شبکه امید خاطرنشان کرد: المپیاد سواد رسانه ای یکی از 14 المپیاد جدید است که با ورود کتابی با عنوان «تفکر و سواد رسانه ای» به مدارس که در پایه دهم تدریس می شود راه اندازی شد.

وی اضافه کرد: 6دوره این المپیاد به صورت غیررسمی برگزار شد و از سال گذشته از دوره هفتم به جرگه المپیادهای رسمی کشور پیوست و امسال شاهد برگزاری دوره هشتم این رویداد خواهیم بود.

باطنی بیان داشت: دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم در تمامی رشته‌های تحصیلی امکان ثبت‌نام برای شرکت در این المپیاد را دارند.این المپیاد محدویت رشته تحصیلی ندارد و تمامی دانش آموزان در رشته های مختلف می توانند دانش خود را بالا برده و اگر به هنر و رسانه علاقه مند هستند در این المپیاد شرکت کنند.

وی گفت: المپیادهای قدیمی امتیاز معافیت کنکورداشتند اما المپیادهای جدید این امتیاز را نداشته اما دانش آموزان در این المپیاد فرصت پیدا می کنند تا با عرصه رسانه درگیر شوند.ما یک باشگاهی به باشگاه امید داریم که دانش آموزان می توانند با عضویت در این باشگاه مجالی برای تکمیل فرآیند یادگیری، مهارت هنر سواد رسانه ای داشته باشند و از آن فارغ التحصیل شوند.

باطنی تصریح کرد: دانش آموزان می توانند از درگاه الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir اقدام به ثبت نام در این المپیاد کنند.

شبکه آموزش پاسخگوی نیاز آموزشی نوجوانان

وی با اشاره به تلاش های شبکه آموزش برای نیاز نوجوانان به آموزش خاطرنشان کرد: چه درشبکه امید وچه در شبکه کودک تلاش کردیم طراحی ها را متناسب با نیازهای کودکان و نوجوانان کنیم.به طور مثال در رده سنی نوجوان یک سری نیازهای وجود دارد که این نیازها مرجعی برای پاسخگویی شان نیست. یکی از این نیازها آموزش است که شبکه آموزش با قوت به میدان آمده و با زحمات دکتر عبدالعالی که از قدیمی های حوزه عدالت آموزشی هستند در دوره جدید به صورت ویژه تولیدات ارزشمندی از جمله مدرسه تلویزیونی ایران را داشته است.

وی افزود: نوجوانان نیاز به آموزش دارند که در این زمینه شبکه آموزش پیشران است و در حوزه های متنوع دیگر کمک به جهت گیری تخصصی در انتخاب رشته برنامه «برو پی کارت» در شبکه امید همچنین در حوزه توسعه فردی نوجوانان در باشگاه امید فعالیت های گسترده ای صورت گرفته است.

دسته بندی:

آخرین اخبار

«مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد امتداد مهارت آموزی با مشارکت فنی و حرفه‌ای در شبکه آموزش سیما معلم ها و فعالین در حوزه آموزش صاحبان اصلی شبکه آموزش سیما هستند اهمیت ویژه به پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در شبکه آموزش تغییر نام «مثبت آموزش» به «استودیو معلم»/ سیروس همتی مجری شد تولید برنامه ها و مستندهای بخش كشاورزی با مشارکت مردم پویش «معلم خوب من» در شبکه آموزش بزرگداشت مقام معلم در شبکه آموزش با «مثبت آموزش» به روز باشید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون در شبکه آموزش سیما داستان های پدینگتون را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید از شبکه آموزش سیما برنامه های عیدانه شبکه آموزش آقا مرتضی به شبکه آموزش آمد انتصاب سرپرست گروه مهارت های تخصصی شبکه آموزش سیما انتصاب سرپرست شبکه آموزش بهار در بهار همراه با شبکه آموزش سیما روایت رمان های مطرح در«قصه شب» مستندهای جذاب و دیده نشده از شبکه آموزش سیما اعلام ویژه برنامه های روز پدر در شبکه آموزش سوباسا اوزارا میهمان برنامه و اما امروز شد! استعدادیابی کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است بازخوانی حماسه ماندگار 9 دی در شبکه آموزش سیما انتصاب مسئول روابط عمومی شبکه آموزش مدیر پخش شبکه آموزش سیما منصوب شد جشن شب یلدا در شبکه آموزش «باشگاه امید» راه اندازی شد/اعلام جزییات المپیاد سواد رسانه ای آموزش گریل تا ملیله سازی در«شبکه ماه» پر بازیگر ترین سریال کودک و نوجوان در مرحله تولید حذف‌کردن موضوعات کتاب درسی‌ راه‌حل خروج از حافظه‌محوری نیست ‌آزمون سنجش ملی امسال برای دانش‌آموزان پایه‌‌ ششم و نُهم برگزار می‌شود پیگیری«پرسشگر» از برنامه های آموزشی در راستای مدرسه قوی «گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد رویکرد شبکه آموزش همواره تحقق عدالت آموزشی است اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره تلویزیونی جام جم منصوب شدند آغاز پخش مجموعه جدید شبکه آموزش «سواد یاران» به جنگ بی‌سوادی می رود زنگ استکبار ستیزی در شبکه آموزش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها