امروز دوشنبه  4 تير 1397
تعداد بازدید : 293 - تاریخ خبر : 1396/03/27 - 11:14
به تصویر کشیدن گوشه های پنهان قوانین جاری کشور در«عدالتخانه»

برنامه «عدالتخانه» کاری از گروه مهارتهای تخصصی و عمومی شبکه آموزش و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی کشور تولید شده که از دوشنبه 29 خرداد ماه از شبکه آموزش سیما به روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، بسیاری از مردم تنها هنگامی با قوانین و مقرارت قضایی آشنا می شوند که خواسته یا ناخواسته بعنوان شاکی و یا متشاکی درگیر یک پرونده قضایی می شوند، به همین خاطر صدمات مالی و معنوی فراوانی را متحمل می گردند .

برنامه «عدالتخانه» تلاش خواهد کرد با طراحی و تولید مضامین متنوع اجتماعی در بسته های تصویری تلویزیونی، با برخورداری از ادبیات و ارزشهای نمایشی، گوشه های پنهان قوانین جاری کشور را به آگاهی مخاطبین برساند و در هر برنامه سرگذشت یکی از پرونده های موجود در تعزیرات حکومتی کشور و یا دادگستری بازسازی می شود.

گروه نویسندگان بهمراه کارشناسان قضایی و مشاوران اجتماعی،از میان هزاران پرونده قضایی و تعزیراتی، داستانهای خود را انتخاب و آنها را بر اساس ادبیات رسانه تصویری ، بازنویسی و تنظیم می نمایند .

«عدالتخانه» در فضای یک تالار محاکمه ، با داشتن جایگاه قاضی یا دادستان ، منشی ، شاکی و متشاکی ، بازسازی و تولید می شود و نقش قاضی را هنرمندی ایفا می کند که با بکار گرفتن ادبیات نمایشی مناسب ، از دو بال هنر و علم قضاوت نیز بهره می گیرد و دیگر بازیگران مجموعه از میان هنرمندان تئاتر و تلویزیون کشور انتخاب می شوند .

تنیده شدن تصاویر واقعی در محتوا ، در فرم نیز تا مرز واقعی بودن تماشاچی را با خود می کشاند .

برنامه «عدالتخانه» به تهیه کنندگی سید اشرف طباطبایی کاری از گروه مهارتهای تخصصی و عمومی شبکه آموزش سیما و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی کشور  هر شب ساعت 23پخش می شود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد