امروز يك شنبه  3 تير 1397
تعداد بازدید : 275 - تاریخ خبر : 1396/02/17 - 12:17
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش:

دانشگاه فرهنگیان در طراحی و تأسیس مشکل دارد
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان در طراحی و تأسیس دچار مشکل است زیرا کامل طراحی نشد.
به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در تماس تلفنی با برنامه پرسشگر با تأکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان معادل تربیت معلم نیست، اظهار داشت: از ابتدا برای تأسیس دانشگاه فرهنگیان باید طراحی درستی شکل می‌گرفت و متناسب با تربیت معلم به عنوان بخشی از آن طراحی می‌شد.
وی افزود: وقتی نظام جدید آموزش را طراحی کردیم لازم بود اول به آموزش معلمان توجه کنیم زیرا کتاب‌ها دائماً در حال تغییر است.
چهاربند با بیان اینکه ضمن خدمت معلمان قرار بود جزء مأموریت‌های دانشگاه فرهنگیان باشد، ادامه داد: هر معلم در سال، 60 ساعت ضمن خدمت احتیاج دارد که با توجه به تغییر کتب درسی و 570 هزار معلم شاغل، به 12 میلیون ساعت ضمن خدمت نیاز داریم اما ظرفیت آن در دانشگاه فرهنگیان پیش‌بینی نشد.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان در طراحی و تأسیس دچار مشکل است چون کامل طراحی نشد.
وی اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان جدا از نهاد تربیت معلم قابل بررسی نیست ابتدا باید مختصات و الزامات نهاد تربیت معلم مشخص می‌شد و سپس به دنبال تأسیس دانشگاه فرهنگیان می‌رفتیم.
در ادامه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشگاه مهم، جدی گرفته نشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید امین‌الله دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در برنامه پرسشگر با بیان اینکه اگر دانشگاه فرهنگیان تأسیس نمی‌شد، سند تحول بر زمین می‌ماند، اظهار داشت: صاحبنظران دانشگاه فرهنگیان را خروجی متناسب با سند تحول می‌دانند منتها آنچه ما با آن مواجه هستیم مشکلات عدیده‌ای دارد.
وی افزود: چالش‌هایی که رهبر انقلاب بارها در مورد آن تذکر دادند، درک نشد و این دانشگاه به عنوان دانشگاه مهم، جدی گرفته نشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دادگر اضافه کرد: انتظار داشتیم وضعیت مدرسان زود تعیین تکلیف شود اما 4 سال گذشته و در اسفند ماه دستورالعملی که صادر شد تنها مشکل 50 تا 60 درصد مدرسان را حل کرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: درست است که همه اساتید از نظر عمومی و علمی تأیید نمی‌شوند اما این مسئله بدین معنی نیست که این دانشگاه تکلیف هیأت‌ عملی‌اش مشخص نشود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد