امروز چهارشنبه  24 مهر 1398
جستجو
تعداد بازدید : 67 - تاریخ خبر : 1398/07/17 - 14:44
ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما

شبکه هفت سیما به مناسبت اربعین حسینی (ع)ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، برنامه «چتر نجات» پنجشنبه 18 مهر ماه به صورت ویژه به نکات ایمنی- امنیتی زائران سفرعتبات در اربعین حسینی(ع) می پردازد.
در بخش کارشناسی، محسن همدانی کارشناس مدیریت ارتباطات توضیحاتی در خصوص این سفر و وسایل و لوازمی که زائران باید همراه داشته باشند ،نحوه اطلاع رسانی به خانواده و نزدیکان، نحوه ارتباط با اتباع خارجی در طول مسیر و نحوه مراجعه به مراجع ذیصلاح در صورت بروز مشکل و...به مخاطبان ارائه می دهد.
در بخش نمایشی یک روایت از ماجرای واقعی که مربوط به ایام اربعین می باشد در ساختار داستانی بازسازی و برای مخاطبان نمایش داده می شود.
همچنین جهت آگاه سازی و افزایش سطح هوشیاری و آمادگی زائران، در بخش دوربین مخفی، مردم در شرایط مختلفی قرار داده می شوند تا واکنش آنها مشاهده شود.
در بخش های مختلف برنامه نیزموشن گرافی های متعددی که حاوی اطلاعات مهم و مفیدی هستند نمایش داده خواهد شد.
برنامه «چتر نجات» به تهیه کنندگی مهدی رضوانی هر شب ساعت 20 از شبکه هفت سیما پخش می شود.
همچنین برنامه «دکتر سلام» چهارشنبه 17 مهرماه به موضوع تغذیه زائران اربعین می پردازد.
دکتر مونا دورسیان متخصص تغذیه چهارشنبه 17 مهرماه مهمان برنامه «دکتر سلام» خواهد بود.
در این برنامه در رابطه با انواع رژیم ها و مسائل مربوط به آن و همچنین توصیه های تغذیه ای برای زائران اربعین از جمله نگهداری مواد غذایی برای وعده های بعدی گفتگو می شود.
برنامه «دکتر سلام» به تهیه کنندگی ناصر میردامادی هر روز ساعت13:30از شبکه هفت سیما پخش می شود.
برنامه «شک مقدس» با موضوع سبک زندگی اسلامی و ارتباط آن با راهپیمای اربعین با حضور دکتر مصطفی میرلوحی از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.
برنامه «شک مقدس» به تهیه کنندگی محمدصاحب الداری پنج‌شنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.

همچنین برنامه «دوربین هفت»در قالب 6 برنامه، گزارش هایی از موکب های مردمی، شور و حال مردم در موکب های مستقر در مرزها و راههای منتهی به حرم سیدالشهدا(ع) پخش می کند.
برنامه «دوربین هفت» به تهیه کنندگی هادی خدادی از شبکه هفت سیما پخش می شود.
در ادامه برنامه های اربعین، برنامه «هفت آسمان»در دوقسمت با حضور آیت الله قاضی عسگر و با موضوع حماسه اربعین و تاثیرات آن در طول تاریخ و مستند قدم های منجی (پیاده روی سال گذشته)،مصاحبه با زائران خارجی در رابطه با حماسه اربعین و ارتباط آن با حماسه ظهور از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.
برنامه «هفت آسمان» به تهیه کنندگی حجت الاسلام رسولی محلاتی در شب و روز اربعین مهمان خانه های ایرانی است.
گفتنی است، شبکه هفت سیما پخش مستندهای مدیون توام،راز سر به مهر، سرزمین عشق،تصویری از یک خاطره،میکائیل،حقیقت سرخ،مغناطیس،رستاخیزو پیاده تا حرم یارو همچنین مقتل خوانی با صدای محمد کریمی و پخش زیارت امام حسین در روز اربعین را در کنداکتور خود قرار داده است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;