امروز يك شنبه  30 تير 1398
جستجو
تعداد بازدید : 117 - تاریخ خبر : 1398/04/12 - 14:44
احمدی افزادی در برنامه «سلام صبح بخیر» مطرح کرد:

مهارت ماموریت اصلی شبکه هفت سیما است

 

دکتر احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما امروز در برنامه «سلام صبح بخیر»شبکه سوم سیما،مهارت را ماموریت اصلی این شبکه دانست.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، دکتر احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما چهارشنبه 12 تیرماه با حضور در برنامه «سلام صبح بخیر»شبکه سوم گفت: هر کدام از شبکه ها ماموریت خاص خود را دارند و شبکه آموزش، هفتمین شبکه سیما است که ماموریت اصلی آن در دوره جدید،مقوله مهارت است.یعنی در واقع آن چیزی که به نظر من، گمشده جامعه ما است.

وی با بیان اینکه ما می خواهیم دانایی را به توانایی تبدیل کنیم،افزود: ما یک جامعه ای هستیم که متاسفانه مانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، آموزش زده و بیمار آموزش صرف هستیم. بنابراین در دوره جدید ماموریت شبکه آموزش به عنوان شبکه هفت سیما  و به عنوان یک شبکه پر مخاطب در بین 8 شبکه اصلی سیما که پوشش بسیار زیادی در کشور دارند، مهارت آموزی است.

احمدی افزادی گروه سنی مخاطب شبکه هفت سیما را بین 19 تا 29 سال خواند و خاطرنشان کرد: گروه هدف و معیار شبکه ما، جوانان هستند ولی امروزه این گستره بازتر شده  و تا 39 و 40 سال نیز امتداد می یابد.

مدیر شبکه هفت سیما بیان داشت: ما معتقدیم در کشورمان بی نهایت پتانسیل و ظرفیت و استعداد داریم اما آنچه مهم است این استعدادها تجمیع نشده و ما باید این پنجه باز را به یک مشت بسته تبدیل کنیم؛ به همین منظور سراغ سازمان های مهارت محوررفتیم که در راس آن ها سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور است.

وی اظهار داشت: ما در کشوربیش از 11هزار آموزشگاه فنی حرفه ای فعال داریم و همچنین  در هر استانی چندین مرکز عظیم فنی حرفه ای که در دنیا معتبرند که بسیار خوب می توانیم از این پتانسیل ها استفاده کنیم.

احمدی افزادی گفت: شعار شبکه آموزش،«مردم،آموزش ومهارت» است یعنی هر ایرانی باید یک مهارت داشته باشد. بنابراین ما بر آن هستیم که طرح ملی مهارت را با سازمان فنی حرفه ای و شورای ملی مهارت کشور که امروزه با ریاست معاون اول رئیس جمهور راه اندازی شده، پیگیری کنیم.

رئیس ستاد مهارت آموزی سیما در ادامه تصریح کرد: سنت های ما بر اساس استاد شاگردی بوده و فراموش شده، ما در حوزه مهارتی به دنبال این هستیم که این سنت را یک بار دیگر احیا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امسال بنا داریم به طور ویژه به مسابقات جهانی مهارت که در کازان روسیه برگزار خواهد شد بپردازیم . 1600 جوان ماهر از 60 کشور دنیا هر ساله در این مسابقات شرکت می کنند اما ما تا کنون به این مسابقات بها ندادیم.

احمدی افزادی در پایان به معرفی بعضی از برنامه های شبکه هفت سیما پرداخت و گفت: برنامه مشاعره با حضور دکتر آذر،با رویکرد و شعار، برو کار می کن مگو چیست کار که سرمایه جاودانی است کار و با نام جدید «سرمایه جاودانی» روی آنتن می رود. برنامه «یقه هفت»، «من می توانم»،«پیام مهارت» وبرنامه هایی از این دست از برنامه های جدید شبکه هستند که به موضوع مهارت می پردازند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;