امروز يك شنبه  27 مرداد 1398
جستجو
تعداد بازدید : 73 - تاریخ خبر : 1398/02/15 - 09:42
ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان شبکه هفت سیما

شبکه هفت سیما برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه های«ماه مهربانی»،«دکترسلام»، «یقه هفت»،«نان و نمک» و«سفرگرد» را تدارک دیده است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، برنامه «ماه مهربانی» در ایام ماه مبارک رمضان با حضور درمناطق زلزله زده کرمانشاه ومناطق سیل زده هر شب یک برنامه شاد را روی آنتن می برد.

این برنامه در استان های کرمانشاه ،لرستان ،خوزستان و ایلام حضور پیدا کرده و از چهره های ماندگار این استان ها دعوت به عمل می آورد.

هرشب از یکی از خوانندگان این استان ها دعوت می شود و در آیتم«این مردم نازنین» آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در این استان ها با حضور در منازل این افراد بر سر سفره افطار و سحر، به تصویر کشیده می شود.

از دیگر آیتم های این برنامه آیتم«نیایش»،«گزارش»از بازسازی مناطق سیل زده و زلزله زده،آیتم «تنفس»مربوط به موضوعاتی مانند صله رحم ، مهربانی و... است.

برنامه«ماه مهربانی» به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی در ایام ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 23 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «دکتر سلام» نیز برنامه ویژه ای برای ایام ماه مبارک روی آنتن می برد.

در این برنامه با دعوت از متخصصین پزشکی و تغذیه در خصوص رعایت نکات لازم در هنگام روزه داری در زمینه تغذیه صحیح،خوردن و نخوردن های افطاری و سحری، مزایا و معایب روزه داری برای گروه بیماران خاص گفتگو خواهد شد.

همچنین در آیتم «سبد سلامتی» به موضوع نحوه استفاده از میوه و اغذیه در ماه مبارک رمضان پرداخته می شود.

برنامه «دکتر سلام« به تهیه کنندگی مهران دشت بزرگی هر روز ساعت 13:30 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

از دیگر برنامه ویژه ماه مبارک شبکه هفت سیما برنامه«یقه هفت» می باشد.

برنامه «یقه هفت» به همت جمعی از جوانان طراحی شده است و نام این برنامه این معنا را می رساند که یقه هفت فلشی است به سمت درون آدمی و خود انتقادی یکی از بزرگترین گمشده های نسل امروز است که ما بتوانیم از خودمان انتقاد را شروع کنیم البته انتقاد به معنی عیب جویی نیست به معنی ارائه روش درست.سعی شده در برنامه «یقه هفت»در مورد مسائل ارتباطی ، اجتماعی ، مسائل زندگی و سبک زندگی فلش را به سمت خود بگیریم و بفهمیم ما چه سهمی داریم در ایجاد هر آسیب یا پیشرفت در زندگی.

برنامه «یقه هفت» در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه، هر شب با اشاره به یکی ازاسماء وصفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده، پخش خواهد شد.

یقه هفت در ماه مبارک رمضان، مهمان خانه های مردم خواهد بود. ما در ماه مبارک، هر شب با اشاره به یکی ازاسماء وصفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده؛ و با توجه به این نکته که ما باید تلاش کنیم این صفات را در خودمان ایجاد کنیم، و با رویکرد ایجابی به مسائل اجتماعی مرتبط خواهد پرداخت.

برنامه«یقه هفت»  به تهیه کنندگی مهرداد تنها در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه ساعت 22 پخش خواهد شد.

برنامه«نان و نمک»برنامه ترویج فرهنگ رمضانی توسط جامعه علمی آموزشی کشور، نیز همچون سال های گذشته به تهیه گزارش و گفتگو با فعالان رشته های قرآنی و مذهبی از اقشار علمی و فرهنگی کشور،کارآفرینان و خیرین مدرسه ساز،سلامت و.... می پردازد تا از حق نان و نمک پروردگار،اثرات ناب رمضان الکریم و از نقش خود در جامعه سخن بگویند.

برنامه «نان و نمک»به تهیه کنندگی هادی خددادی و کاری از گروه آموزش های رسمی است در ایام ماه مبارک رمضان هرشب ساعت 20:40 از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه «سفرگرد» می باشد.

برنامه «سفرگرد»در ماه رمضان با آیتم های «رمضان نامه» آیتم بررسی و گزارش آداب و رسوم مناطق مختلف کشور در فرهنگها و اقوام مختلف در ماه رمضان و« احکام سفر»، توضیح احکام سفر برای روزه داران از نگاه مراجع مختلف در قالب موشن گرافی مهمان مخاطبان شبکه هفت سیما خواهد بود.

گفتنی است، در آیتم«رمضان نامه» گزارشگر با حضور در آداب و مناسک نقاط مختلف کشور از دُم دُم سحری و آبی بنوش بوشهر، حنابران چهار محال و بختیاری، پیراهن و لقمه مراد یزد، کاسم سا لرستان، کبارخوانی آذربایجان غربی، تهیه قوتو کرمان، مرحبا و الوداع کردستان، نماز تراویح سیستان و بلوچستان، روزوالون فارس تا نخل گردانی اصفهان با حضور در مناطقی که این آداب بیشتر در آن اجرا می شود به تهیه گزارشی مستند می پردازد.

برنامه «سفرگرد» به تهیه کنندگی مجید قره گوزلو روزهای زوج ساعت 16 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «صبحی دیگر»نیز با دعوت از کارشناسان مرتبط با رویکردرمضانی روی آنتن می رود.

 

 

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;