امروز پنج شنبه  2 خرداد 1398
جستجو
تعداد بازدید : 158 - تاریخ خبر : 1397/12/15 - 10:42
فیلمی متفاوت از یقه هفتی‌ها در شبکه هفت سیما

برنامه «یقه هفت» با شعار «یقه خود را قاضی کن» کار خود را در شبکه هفت سیما شروع می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، مهرداد تنها تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی، در خصوص برنامه «یقه هفت» گفت: استراتژی شبکه هفت براساس مهارت به عنوان یک قابلیت همیشگی در دوره‌های متوالی زندگی طراحی شده است. از این رو برنامه «یقه هفت» در یک نگاه خلاصه سه کلمه (ی) یک (ق) قابلیت (ه) همیشگی است که درون ما وجود دارد؛ اما بلد نیستیم چگونه و چطور و در کجا از آن استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: «یقه هفت» یک برنامه چند وجهی متنوع است که با رویکرد تعاملی سعی دارد از طریق شیرین کلامی و با رویکرد فانتزی به کارکرد تفکر انتقادی که شامل انتقاد درست و رو راست از خود، انتقاد درست و صحیح از دیگران و پذیرا بودن انتقاد بپردازد.

 

تنها پیرامون رویکرد این برنامه عنوان کرد: «یقه هفت» با رویکرد فرهنگ سازی اجتماعی و تاثیرگذاری بر سبک زندگی افراد جامعه در رفتار با دیگران و همچنین بررسی افراط و تفریط‌های رفتاری مردم جامعه و در نهایت جهت دهی درست به آن‌ها، موضوعات خود را به سه بخش رفتاری (فردی، جمعی)، ارتباطی (فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عاطفی) و سبک زندگی تقسیم کرده است.

 

وی افزود: یقه و گریبان چه در گذشته و چه حال در ادبیات ایران جایگاه خاصی دارد؛ استعاره‌ای است از موضوعی که ذهن را درگیر می کند و نگاه درون فرهنگی را شامل می‌شود. این با فحوای برنامه که سبک زندگی است، همخوانی دارد و هفت به دلیل نام شبکه و جایگاه عدد هفت در طی دوران‌ها مورد توجه اتاق فکربرنامه قرار گرفت.

 

 

تنها تصریح کرد: «یقه هفت» قصد دارد کارکرد شروع تغییر نگرش از خود را در دستور کار قرار دهد. واکنش خردمندانه مردمی را مورد تشویق قرار دهد و بخش افراطی و تفریطی را با زبان شیرین نقد کند. به این مفهوم عملی که در کنار مخاطب خود، به همه چیز از زاویه جدیدی بنگریم و مهارت مان در انتقاد را بالا ببریم و جسارت پیدا کنیم که به درستی فکر، عمل و زندگی کنیم که نتیجه‌ آن ایجاد رضایتمندی در فرایند زندگی شخصی و اجتماعی خواهد بود.

 

این تهیه کننده درباره مجری برنامه گفت: مجری اصلی برنامه علی دهقان پور است که بازیگر تئاتر و رادیو و تلویزیون بوده است. در «یقه هفت»، مردم حرف اول را در برنامه می‌زنند و ایتم‌های بسیاری در برنامه طراحی شده است که امیدواریم بعد از پخش برنامه، مردم سازنده آیتم‌ها باشند.

 

گفتنی است برنامه «یقه هفت» در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه و پنج شنبه ساعت ۲۲ از شبکه هفت سیما پخش خواهد شد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;