امروز يك شنبه  3 شهريور 1398
جستجو
تعداد بازدید : 83 - تاریخ خبر : 1397/11/14 - 10:53

دهه فجر همراه با شبکه هفت سیما

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شبکه هفت سیما با برنامه های متنوع همراه مخاطبان خواهد بود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، برنامه «مشاعره بزرگ ایران» به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود.

از بخش های این برنامه مسابقه شعرخوانی بین شرکت کندگان در برنامه به منظور نشر و گسترش اخلاق،دین و حکمت که جان مایه شعر فارسی است، آموزش صحیح خوانی شعر و آرایه های ادبی،معرفی شاعران پارسی گوی،اشاعه هنر مشاعره به عنوان یک سنت فرهنگی و بومی کشور،بازگویی دستاوردهای ادبی در زمینه شعر پس از انقلاب اسلامی می باشد.

برنامه «مشاعره بزرگ ایران» به تهیه کنندگی امیرحسین آذر و اجرای اسماعیل آذر هر شب ساعت 22 در دهه فجر از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه مستند گزارشی «دانشگاه انقلاب» کاری از گروه آموزش های رسمی است که در ایام دهه فجر از شبکه هفت سیما پخش می شود.

این برنامه به گفتگو با شخصیت های برجسته علمی کشور با موضوع  پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف علمی از جمله جهاد دانشگاهی،پارک علم وفناوری و دستاوردهای علوم و فنون جدید مانند نانو فناوری،بیو فناوری و زیست فناوری پس از پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد.

برنامه «دانشگاه انقلاب» به تهیه کنندگی هادی خدادی در ایام دهه فجر از شبکه هفت سیما پخش می شود.

 برنامه «دکتر سلام» نیز در ایام دهه فجر به صورت ویژه روی آنتن می رود.

این برنامه با دعوت از متخصصان رشته های پزشکی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولان وزارت بهداشت و درمان که زمان پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت داشته اند به بیان پیشرفت های پزشکی و همچنین بیان خاطرات از زبان آنها و دستاوردهای پزشکی پس از پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد.

برنامه «دکتر سلام» به تهیه کنندگی المان مرقوب نیا هر روز ساعت 13:30 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی شبکه هفت سیما با پخش ویژه برنامه ی «چهل شاهد » به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه ی فرهنگ و هنر در چهل سال اخیر می پردازد.

ویژه برنامه ی «چهل شاهد » با موضوع بررسی کارنامه 40 ساله فرهنگ و هنر ، در هر قسمت به دیدار یکی از هنرمندان شاخص در رشته های مختلف فرهنگ و هنر نظیر، مهدی سجادی فیلمنامه نویس ، حمید قدیریان نقاش ، طراح صحنه و سینما ، داوود وکیل زاده عکاس ، شهرام عبدلی بازیگر تئاتر و تلویزیون و ارشیا اقدسی بدلکار و.....می رود و آثار و تولیدات هنری رشته هایی مانند نقاشی ، عکاسی ، سینما ، تئاتر ، شعر و داستان ، انیمیشن و... را مرور می کند.

مهمترین قسمت های این برنامه ، پخش نمونه هایی از آثار شاخص هنری در چهار دهه بعد انقلاب به همراه مستند هایی از کارنامه رشته های مورد نظر هنری را می توان نام برد.

«چهل شاهد » به همت گروه آموزش های عمومی و به تهیه کنندگی داوود آجرلو و کارگردانی ابراهیم معماریان و با اجرای فرهود شکرایی و به روایتگری ابوالفضل اینانلو هر شب،ساعت 22 به روی آنتن شبکه هفت سیما می رود.

برنامه «صبحی دیگر» از 12 بهمن ماه به صورت ویژه به دهه فجر خواهد پرداخت.

در این برنامه در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف از جمله فناوری نانو،حوزه های مختلف علوم و فنون ،هواو فضا،حوزه های پزشکی با حضور مهمانان این حوزه گفتگو خواهد شد.

برنامه «صبحی دیگر» به تهیه کنندگی سید رامین موسوی ملکی هر روز ساعت 9:30 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «فرصت برابر» از جمعه 12بهمن ماه به صورت ویژه به ایام دهه فجر می پردازد.

بررسی فعالیت های فرهنگی هنری مدارس همچون داستان نویسی،شعر،قهرمانان ورزشی، نهضت سوادآموزی،فناوری فضایی،مهارت،موزشی فنی و حرفه ای،اختراعات و ابداعات دانش آموزی و دانشجویی، برگزیده های المپیاد علمی در حوزه های ملی و بین المللی، دعوت از خانواده شهدای دانش آموز و فرزندان شهدای مدافع حرم  از بخش های ویژه برنامه دهه فجر«فرصت برابر» است.

برنامه «فرصت برابر» به تهیه کنندگی علیرضا سپهرین هر شب ساعت 21 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

همچنین برنامه «برای ایران» و «روزگاری ایران» در این ایام با موضوع دهه فجر به روی آنتن خواهند رفت.

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;