امروز جمعه  31 خرداد 1398
جستجو
تعداد بازدید : 117 - تاریخ خبر : 1397/10/19 - 11:04

تلاش برای گذر از حالت تخته سیاهی

مدیر گروه آموزش رسمی شبکه آموزش از پخش برنامه «مشاعره بزرگ ایران» که از همه استان‌ها، شرکت‌کننده دارد، خبر داد و اعلام کرد که باشگاه «شعر ۷» در این شبکه راه‌اندازی خواهد شد.
 

 

حامد مخبر در گفت‌وگو با ایسنا درباره برنامه‌های کنکوری این شبکه اظهار کرد: این برنامه‌ها از دو یا سه هفته قبل با دستور معاون سیما و نظارت مدیر شبکه به ۵۰ درصد تقلیل پیدا کرده‌اند.

او با اشاره به برنامه «پرسشگر» شبکه آموزش بیان کرد: گروه آموزش‌های رسمی در زمینه آموزش رسمی و نهادهای آموزشی برنامه‌های مفصلی دارد. برنامه «پرسشگر» نظام آموزشی کشور؛ نظام آموزش عالی و آموزش و پرورش را به چالش می‌کشد. این برنامه نزدیک دو سال است که به روی آنتن می‌رود. این برنامه با هدف اجرایی شدن اسناد بالادستی کشور در نظام آموزشی اعم از نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  پخش می‌شود و  اجرایی نشدن این اسناد را از طریق متولیان مستقیم و غیرمستقیم به چالش می‌کشد.

او ادامه داد: برنامه «فرصت برابر» هم با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش دنبال می‌شود. این برنامه نزدیک دو سال است که با هماهنگی و مشارکت نظارت محتوای آموزش و پرورش جلو می‌رود و در همه مقاطع تحصیلی به سه محور دانش آموز، خانواده و مدرسه می‌پردازد. سیاست شبکه به سمت فرصت سازی برابر آموزش رفته و «فرصت برابر» از طریق پرداختن به همه مقاطع تحصیلی و پیرامون مسائل آموزشی مانند مهارت آموزی پخش می‌شود. حتی به مخترعان جوان و نوجوان مسائل انگیزشی و امیدآفرینی در این برنامه پرداخته می‌شود. در واقع سعی‌مان این بوده که از حالت تخته سیاهی گذر کنیم.

مخبر به برنامه «دوربین ۷» هم اشاره کرد و گفت: برنامه «دوربین ۷» در حوزه نمایش فعالیت‌های آموزشی در دانشگاه و مدارس است. این برنامه در سه باکس در روز  به مدت هفت دقیقه به روی آنتن می‌رود.

او درباره برنامه «مشاعره بزرگ ایران» بیان کرد: شعر به عنوان رکن اصلی زبان فارسی است و رهبری فرمودند، سرمایه ملی است. ما مشاعره‌های مختلفی مانند دانشجویی، دانش آموزی و مناسبتی داشتیم و سعی کردیم که بحث آموزش رسمی را با حوزه شعر تلفیق کنیم. ما برای برنامه «مشاعره بزرگ ایران» به صورت جامع و در همه سطوح فراخوان سراسری دادیم و بیش از هزار نفر ثبت نام کردند. تعداد افراد ثبت‌نام کننده انتخاب  را برای ما سخت‌تر کرد اما با روش آزمون عوامل برنامه حدود ۲۰۰ نفر انتخاب شدند که از همه استان‌ها نماینده حضور دارد.

مدیر گروه آموزش رسمی شبکه آموزش اضافه کرد: این مسابقه مشاعره از دهه فجر مصادف با چهلمین سال پیروزی  انقلاب اسلامی روی آنتن می‌رود و ضبط را در روزهای آینده شروع می‌کنیم. اولین بار است که با رویکرد جدید شبکه آموزش؛ مردم، آموزش و مهارت پیش می‌رویم.

مخبر با اشاره به برنامه‌های جدید و در دست تولید این شبکه گفت: شبکه آموزش تصمیم دارد به مباحث مهارتی بپردازد و به سمت موضوعاتی می‌رود که به آن پرداخته نشده یا مغفول مانده است. برای مثال مباحث علمی کشاورزی، باغداری، گیاهان آپارتمانی و ... را به مردم آموزش خواهیم داد تا با مصرف کم آب به پرورش محصولات بپردازند. بر همین اساس برنامه‌هایی برای آگاه سازی و فرهنگ سازی طراحی کردیم. همچنین برخی از مهارت ها نیاز به کسب مدرک ندارد و می‌توان با پخش برنامه‌ای فرصت آموزش را ایجاد کرد. رویکرد اصلی ما در شبکه نشاط و امید است.

او در پایان گفت: رویکرد آقای احمدی، مدیر شبکه این است که به مخاطب قابل قبولی برسیم. البته از بعضی شبکه‌ها جلوتریم و معتقدیم که ارتباط دو سویه را  در همه برنامه‌ها با مخاطبان برقرار کنیم. ما دنبال این هستیم که باشگاه شعر ۷ را به عنوان شبکه ۷ داشته باشیم که در قالب برنامه‌های دیگر هم می‌توانیم این کار را انجام دهیم. در واقع می‌خواهیم ارتباط دوسویه را افزایش دهیم که مخاطبانمان بالا بروند و برنامه‌ها دیده شوند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;