امروز سه شنبه  31 ارديبهشت 1398
جستجو
تعداد بازدید : 160 - تاریخ خبر : 1397/08/30 - 10:26

  هم اندیشی ایمنی ترافیک در حضورمدیر شبکه آموزش سیما

 جمعی از اعضای هیات مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راهها در دیدار با دکتر مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما خواستار افزایش نقش آفرینی رسانه ملی در ارتقای فرهنگ ترافیکی کشور شدند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما دکتر احمدی افزادی در این نشست ضمن تشکر از پیشنهاد جمعیت ایمنی راهها برای برگزاری جشنواره فرهنگی ایمنی ترافیک در اردیبهشت سال آینده، گفت: ضرورت توجه به ایمنی راهها و کاستن از آلام و دردهای مردم در سوانح رانندگی کار مهمی است که تنها از طریق فعالیت های فرهنگی و مردم نهاد ماندگار می شود.

مدیر شبکه هفت سیما با اشاره به رابطه معنادار میان سوانح جاده و مسائل فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: واقعیت این است که ما در کشور با نواقص جدی در ابعاد انسان، جاده ای و تکنولوژی ایمنی در خودروها مواجه هستیم و برای رفع این نواقص باید سراغ کارهای مردمی و فرهنگی برویم.

وی شعارشبکه هفت، «مردم،آموزش ومهارت» را بستر مناسبی برای برنامه ریزی در این زمینه دانست و افزود:اکتفا به نصیحت کردن و نادیده گرفتن گروه های مهم هدف جامعه از جمله زنان و کودکان در فعالیت های فرهنگی و رسانه ای از آسیب های جدی کار ما بوده است.

دکتر احمدی افزادی پرهیز مدیران و سیاست گذاران از تعریف و لفاظی ودرمان عارضه چند رنگی فرهنگی را علاج مشکلات امروز جامعه دانست و افزود: باید ترس را کنار گذاشت و با همکاری و همدلی به استقبال چالش ها رفت.

وی در پایان این نشست از آمادگی شبکه آموزش برای همکاری در فرهنگ سازی ترافیکی و برگزاری موفق جشنواره ایمنی ترافیک خبر داد.

گفتنی است، در ابتدای این نشست مهندس محمد بخارایی رئیس سابق سازمان پایانه ها و راهداری کشور و رئیس هیات مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راهها از شکل گیری جمعیت،فعالیت ها و همایش ها و جشنواره های برگزار شده در این جمعیت گفت.

وی خاطرنشان کرد: بنا داریم جشنواره فیلم کوتاه ایمنی را به عنوان یک رویداد ملی ثبت کنیم و از آنجایی که جای صداو سیما در فرهنگ سازی ایمنی و ترافیک خالی است، امیدواریم شبکه هفت سیما مسئولیت برگزاری جشنواره را برای بالا بردن ظرفیت ها برعهده گیرد.

جشنواره فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک هفتم اردیبهشت ماه سال1398 همزمان با روز ملی ایمنی حمل و نقل با محورهای آموزش و اصلاح رفتار ترافیکی،ایمنی کودکان و ایمنی و موتورسواران و در قالب های فیلم های کوتاه،کلیپ،نماهنگ،انیمیشن،تیزرو فایل صوتی برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;