امروز جمعه  6 ارديبهشت 1398
جستجو
تعداد بازدید : 435 - تاریخ خبر : 1397/02/24 - 03:31
اعلام برنامه های رمضانی شبکه آموزش سیما

 برنامه های «شمس و قمر»،«نان و نمک»،«هفت آسمان»،«همیشه خونه» و «دکترسلام» در ماه مبارک رمضان از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، شبکه آموزش سیما در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است.

برنامه «شمس و قمر» بر مبنای تحقیق صورت گرفته درباره هزار سال شعر فارسی که در رابطه با آیات قرآنی گفته شده، ساخته شده است.

در این برنامه 50 حافظ قرآنی و 50 نفر در حوزه شعر حضور دارند که حافظان یک آیه از قرآن را می خوانند و شعرا یک بیت شعر در ابطه با آن می گویند.

برنامه«شمس و قمر» به تهیه کنندگی امیرحسین آذر هر شب ساعت 23 از شبکه آموزش پخش می شود.

برنامه «نان و نمک» برنامه ترویج فرهنگ رمضانی توسط جامعه علمی کشور، به تهیه کنندگی هادی خددادی در 30 قسمت 14 دقیقه ای هر شب ساعت 19 روی آنتن می رود.

«نان و نمک» ویژه برنامه رمضانی شبکه آموزش است که همچون سال های گذشته لحظاتی بعد از افطار پخش می شود.
این برنامه طبق روال سال های پیشین، به سراغ استادان دانشگاه، معلمان نمونه مدارس، پزشکان می رود تا آنها از حق نان و نمک پروردگار، اثرات ناب رمضان الکریم و از نقش خود در جامعه سخن بگویند. با توجه به این امر که همه ما بندگان بر سر خوان نعمت پروردگار نمک گیریم میهمانان این برنامه نیز از حق بنده و خداوند، از حق شاگردی و استادی و حق نان و نمک و حرمت سخن می گویند.
ساختار این برنامه مستند است و در فضایی خارج از استودیو ضبط می شود . اکثر برنامه ها در محل کار و فعالیت و منازل اساتید گرانقدر تهیه و فعالیت و دستاوردهای علمی آنها به تصویر کشیده می شود.
در کل دست اندر کاران این برنامه سعی دارند تا مخاطبان خود را با جامعه علمی کشور بیشتر آشنا کنند و قدردان زحمات آنان باشند چرا که جامعه نمک گیر حضور و فعالیت فرهیختگان و برجستگان عرصه علم و دانش در کشور است.

برنامه «همیشه خونه» و «دکتر سلام» و «مشاور» نیز در این ماه با موضوعات مرتبط با ماه رمضان روی آنتن می روند.

برنامه «هفت آسمان»به  تهیه کنندگی سید محمد حسین محلاتی در 7 قسمت 30 دقیقه ای هر شب ساعت 22 به صورت مناسبتی پخش می شود.

برنامه «روبه روی ماه»  به تهیه کنندگی داوود آجرلو هر شب ساعت 24 کتب نوشته شده در خصوص دفاع مقدس و مکتوب در زمینه چگونگی ماه مبارک رمضان در جبهه ها را روایت می کند.

تامین شبکه آموزش نیز برنامه هایی همچون«دوباره نگاه کن»،«نشانه»،«آداب بندگی» و «درک حضور» را روانه آنتن خواهد کرد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;