امروز جمعه  6 ارديبهشت 1398
جستجو
تعداد بازدید : 2901 - تاریخ خبر : 1397/02/23 - 12:02
مشاعره قرآنی رمضان با اجرای اسماعیل آذر

تهیه‌کننده برنامه رمضانی «شمس و قمر» از پخش این برنامه با موضوع اشعار استخراج شده از آیات قران کریم در ماه مبارک رمضان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما،امیرحسین آذر با اشاره به برنامه رمضانی «شمس و قمر» که قرار است از شبکه آموزش پخش شود، گفت: این برنامه با اجرای اسماعیل آذر در ۲۵ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای تولید شده و موضوع برنامه اشعاری است که از آیات قرآن کریم استخراج شده است. در واقع محتوای برنامه را کتابی به نام «قرآن در شعر فارسی» تشکیل می‌دهد.

او با اشاره به ساختار کلی برنامه اظهار کرد: در برنامه «شمس و قمر» دو گروه که شامل حافظان قرآن و شعر هستند، شرکت می‌کنند. ابتدا یکی از گروه‌ها آیاتی از قرآن را تلاوت می‌کنند و گروه دیگر نیز بیتی از شعر فارسی را می‌خواند که از آیه قرآن استخراج شده است.

تهیه‌کننده برنامه «شمس و قمر» ادامه داد: در این ۲۵ قسمت برنامه ۵۰ نفر از حافظان قرآن کریم و ۵۰ نفر در حوزه شعر که در رده سنی جوانان و نوجوانان هستند، شرکت می‌کنند.

آذر در پایان به زمان پخش و مکان ضبط برنامه «شمس و قمر» اشاره کرد و گفت: این برنامه در عمارت مسعودیه تهران ضبط شده و با حمایت آقای محمد فلاتحیان شکل گرفته است. «شمس و قمر» از اول ماه مبارک رمضان از شبکه آموزش به روی آنتن خواهد رفت؛ البته ساعت پخش برنامه هنوز قطعی نشده اما شاید ساعت ۲۱ هر شب باشد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;