امروز چهارشنبه  2 خرداد 1397
تعداد بازدید : 280 - تاریخ خبر : 1396/06/13 - 02:12
راه‌اندازی پاتوق قصه‌خوانی در «روبروی ماه»/ برنامه‌ای جدید در شبکه آموزش

داوود آجرلو گفت: برنامه ی «روبروی ماه»از 25شهریور ساعت 11شب از شبکه آموزش سیما پخش می شود. این برنامه در 150 قسمت 45 دقیقه ای تهیه و تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، داوود آجرلو تهیه کننده و کارگردان برنامه «روبروی ماه» بیان داشت: این برنامه قرار است پاتوق قصه خوانی در تلویزیون باشد. کتاب ها ابتدا خلاصه می شوند و بعد توسط یک گوینده یا بازیگر بصورت تصویری خوانده می شود. در بین خواندن هم پاورقی یا حاشیه بدون این که مزاحم خیال پردازی خواننده باشد نقش پررنگی در ارتباط با مخاطب دارد.
وی افزود: در طول برنامه به مرور، مشارکت مخاطبان در برنامه بیشتر خواهد شد به نحوی که می توانند قصه های کوتاه شان را برای برنامه بفرستند و قصه های منتخب در برنامه خوانده می شود. یا می توانند از کتاب هایی که اعلام می شود بخش هایی را بخوانند و بفرستند تا در برنامه پخش شود.
آجرلو در ادامه اضافه کرد: این ایده ها و اصولا کل برنامه در پی ترویج فرهنگ کتابخوانی و بویژه یادآوری سنت قصه خوانی است.
وی در معرفی عوامل تولید «روبروی ماه» خاطرنشان کرد: طراحی و اجرای دکور و لوگوی این برنامه بعهده مهدی هاشمی بوده که طراح دکور دورهمی و بسیاری از برنامه های دیگر تلویزیون است. مدیر تدوین و ویدیو گرافیک برنامه عباس یوسفیان است و امیرعلی باقری مدیریت برنامه ریزی این پروژه را بعهده دارد.
تهیه کننده «روبروی ماه» تصریح کرد: عنوان این برنامه کنایه از قرار گرفتن در برابر تجربه های روشنگر دفاع مقدس است.نتایج و تاثیرات این برنامه نیز آشنایی با خاطرات دفاع مقدس که توسط اهالی فن در قالب ادبیات به صورت کتاب ارائه شده است به این ترتیب علاوه بر موضوع اصلی ترویج کتاب خوانی و درست خوانی و پاسداشت زبان فارسی هم خواهد بود.
آجرلو،گفتگو ،تک گویی ،گزارش مستند مردمی ،آوا و موسیقی،کلیپ را از آیتم های این برنامه برشمرد و اظهار داشت: در هر قسمت یک میهمان گفتگو خواهد کرد که مهمانان گفتگو از افراد مرتبط با کتاب خواهند بود مثل نویسنده ،راوی و شخصیت های کتاب و نظیر آن.
گفتنی است،برنامه ی «روبروی ماه»از 25شهریورهر شب ساعت 23 از شبکه آموزش سیما پخش می شود این برنامه در 150 قسمت 45 دقیقه ای تهیه و تولید شده است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد