امروز شنبه  2 شهريور 1398
جستجو
گلستانه
زمان پخش:پخش شده
.
تعداد بازدید:21685
خلاصه برنامه
سید محمد مناجاتی تهیه کننده و کارگردان برنامه «گلستانه»گفت: با توجه به نیاز شبکه آموزش سیما و ضرورت پرداختن به شعر نو و ادبیات ایران زمین با یک برنامه ادبی که نسل جوان و مشتاقان ادب فارسی را با ادب و هنر آشنا کند برآن شدیم برنامه ای با نام «گلستانه» را تولید و تقدیم چشمان ادب دوستان کنیم...

وی افزود: در برنامه «گلستانه» می کوشیدم با توجه به پرداختن به فرهنگ و ادب ایران زمین، پنجره ای نو به سوی پیوند هنرهای ایرانی یا همان هفت هنر با ادبیات و شعر فارسی بگشاییم.

مناجاتی خاطرنشان کرد: ادب و هنر که سال ها است جایش در رسانه خالی است و «گلستانه» به گونه ای طراحی شده که با آیتم های متنوع حال مخاطب را تلطیف می کند.

وی که همواره اثارش جزو برنامه های پرمخاطب و برگزیده جشنواره های سیما بوده بیان کرد : این برنامه مشابه برنامه «دستان» که پیش از این از شبکه آموزش سیما پخش می شد، همواره موضوع،ریتم و آیتم های مخاطب پسند متنوع دارد و برای آیتم های میانی هرهفته، گفتگویی ویژه با حضور اساتید مطرح ادب و هنر در قالبی مشخص و با تعیین موضوع تولید شده است.

تهیه کننده «دستان» با اشاره به هفت هنر تصریح کرد: زاویه نگاه برنامه «گلستانه» در واقع وام ستانی هنرهای مختلف از جمله سینما، تئاتر،معماری، موسیقی و... از ادبیات فارسی است.

وی در رابطه با آیتم های برنامه «گلستانه» اظهار داشت: این برنامه با بخشهای مختلفی همچون «معرفی کتاب»،« دری به خانه خورشید» که مستند دیدار با اهالی هنر است و «دمی با شاهنامه»به روایت دکتر علی رواقی، «دوربین گلستانه» که سیری در رویدادها،نکوداشت ها و اتفاقات ادبی در طی هفته در کشور را دارد و همچنین «اخبار گلستانه» که به تازه های فرهنگ و ادب و شعر و موسیقی می پردازد، مهمان خانه های پر مهر ایرانی است.

مناجاتی ضمن سپاس از مخاطبین فرهنگ دوستش خاطرنشان کرد: همزمان با عید سعید فطر نخستین برنامه «گلستانه» با موضوع پیوند ادبیات و خوشنویسی از گذشته تا امروز و با حضور اسرافیل شیرچی، خوشنویش معاصر و دکتر بقایی ماکان ادیب و استاد دانشگاه روی آنتن می رود.
این تهیه کننده و کارگردان در پایان تاکید کرد: در کنار آیتم های یاد شده در نخستین برنامه «گلستانه» سیری در خوشنویسان معاصرو همچنین نغمه خوانی سید حسام الدین سراج و سالار عقیلی را خواهیم داشت.

گفتنی است، برنامه «گلستانه»به همت گروه مهارت های تخصصی و عمومی شبکه آموزش و تهیه کنندگی سید محمد مناجاتی وکارگردانی اسدالله ایمن و سید محمد مناجاتی اجرای مریم مه نگار هر پنجشنبه از شبکه آموزش سیما پخش می شود.
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
شبکه آموزش سيما

تمامی حقوق این وب سایت به شبکه آموزش سیما تعلق دارد

;