اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان

دکتر مهدی جمالی نژاد گفت:رسانه می تواند مردم را با موضوعاتی که زیر یک لایه غبار است و دیده نمی شود، آشنا کند شبکه آموزش به خوبی مسابقات جهانی مهارت را پوشش داد و نشان داد که چقدر رسانه می تواند موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، مهدی جمالی نژاد عضو شورای اندیشه ورزی شبکه آموزش سیما  و معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،پیرامون مهارت آموزان گفت: خوشبختانه می‌بینیم که شبکه آموزش سیما در حال تغییر کارکرد است و شاهد هستیم در کنار اقدام بسیار ارزشمند در حوزه آموزش، بحث‌های مهارتی هم انجام می شود.

وی افزود: شبکه آموزش سیما بازدید بسیار خوبی را از المپیاد مهارتی جهان داشته است و می‌دانیم این المپیک مهارتی الگوی بسیارموفقی می‌تواند برای کشور باشد و چه خوب است که الگوی بومی آن را در کشور داشته باشیم.

جمالی ادامه داد: با توجه به عناوینی که در کنار شهر‌ها مانند شهر‌های خلاق، شهر‌های دانش بنیان و هوشمند و ... مطرح می‌شود، شهر‌های کارآفرین مطرح است شهر‌هایی که فنون مختلف را تبدیل به ثروت می‌کند و در آن همه کودکان، جوانان و میانسالان و سالمندان دارای مهارت هستند و مهارت حرف اول را می‌زند. ما باید مهارت را مانند آموزش، در مدارس و شهر‌ها و روستا و همچنین جامعه هدف و عشایر فرهنگ سازی کنیم تا بتوانیم مسابقات جهانی مهارت را در سطح ملی و سپس در سطح کشور‌های منطقه مانند کشور‌های آسیا را برگزار کنیم.

عضو شورای اندیشه ورزی شبکه آموزش سیما بیان کرد: پنجاه سال از مسابقات ارزشمند جهانی مهارت می‌گذرد، اما در کشور ما از آن غفلت شده، اما یقینا با سرعت می‌توانیم این غفلت را جبران کنیم. خوشبختانه در کشور ما در حوزه مهارت ظرفیت بسیار بالایی وجود دارد. در هر ۱۳۰۰ شهر و ۳۷۰۰۰ روستا در کشور، جوانان خلاق و نوآوری وجود دارد که اگر در این مسابقات حضور پررنگی داشته باشیم یقینا رتبه‌های بالا را به دست می‌آوریم. ما یک ظرفیت بسیار خوب بالقوه داریم و متاسفانه یک ظرفیت ضعیف بالفعل. باید این ظرفیت قوی بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم. اگرجوانان را در شهرداری ها، پردیس‌ها و فرهنگسرا‌ها بسیج کنیم در این حوزه حرف‌هایی برای گفتن داریم.

وی با اشاره به نقش رسانه خاطرنشان کرد: رسانه می‌تواند مردم را با موضوعاتی که زیر یک لایه غبار است و دیده نمی‌شود، آشنا کند مانند همین کاری که برای المپیاد مهارت صورت گرفت واقعا اگر حضور قوی شبکه آموزش نبود ما شاید باز هم در همین پنجاه سال غافل می‌ماندیم. شبکه آموزش به خوبی این مسابقات را پوشش  و نشان داد که چقدر رسانه می‌تواند موثر باشد. در کنار یک رویداد بسیار جذاب و ارزشمند و رویدادی که مهارت و فن و اشتغال و تولید ثروت ایجاد می‌کند، رسانه همه جا یک پای کار بوده و در اینجا هم نقشش موثر بوده است.

دسته بندی:

آخرین اخبار

تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» «کی میاد ستاره چینی» به «شهرضا» سفر می‌کند احمدی افزادی مطرح کرد ؛ فصل جديد راهش اینه از راه رسید رمز پویا در «صبحی دیگر» بررسی می شود اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی «از من بپرس» با رویکرد جدید روی آنتن می رود راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس» زبان و ادبیات فارسی در الویت رسانه ملی! «چتر نجات» با موضوع مهارت‌های خود مراقبتی؛ پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها