اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مدیر شبکه آموزش سیما:مهارت، توانایی است

 مدیر شبکه آموزش سیما در نشست مشترک با مجریان این شبکه، مهارت آموزی را رمز رسیدن از دانایی به توانایی دانست.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما؛ دکتر احمدی افزادی در نشست مشترک با مجریان شبکه هفت با اشاره به رسالت اصلی شبکه،که همان مهارت آموزی است؛ تاکید کرد: با همت همکاران امروز توانسته ایم، از ماموریت شبکه گذر کرده و آموزش را به مهارت تبدیل نمائیم. مهارت آموزی کلید موفقیت شبکه ماست و مخاطبان ما می دانند که مهارت قابلیتی همیشگی در رسیدن به اهداف هر فرد به شمار می رود.

دبیر شورای مهارت آموزی سیما راهبری دنیای امروز را منتج از مهارت آموزی خواند و خطاب به مجریان حاضر در جلسه گفت: شما ژنرال های ما در خط مقدم مهارت آموزی، مهارت افزایی و  مهارت ورزی هستید و وظیفه دارید بازتعریفی از دانش به جوانان ما ارائه نمائید، تعریفی که در جسم و جان آنها نفوذ کرده و در کنه ضمیر ناخودآگاهشان قرار گیرد. این تعریف با شعار «هر ایرانی یک مهارت است» تجلی پیدا می کند.

وی اضافه کرد: امروزه در پایان تحصیلات آکادامیک دانش آموختگان با یکسری محفوظات وارد بازار کار می شوند در حالی که مهارت ها و ابراز مورد نیاز برای تبدیل دانش خود به فن را نیاموخته اند و همین موضوع باعث سرخوردگی و یاس آنها در بازار رقابت می شود.

مدیر شبکه آموزش با ذکر این نکته که «دانش به تنهایی ارزش نیست» افزود: تنها دانشی را می توان ارزشمند توصیف کرد که مبتنی بر توانایی باشد. برای آنکه شما برنامه سازان و مجریان بتوانید از تمامی ظرفیت های کشور در حوزه های مختلف علوم و فنون استفاده کنید، تفاهم نامه هایی با مراکز مرتبط همچون سازمان  آموزش فنی و حرفه ای، وزارت آموزش و پرورش،  وزارت صنعت، معدن، تجارت و  معاونت توسعه و فناوری ریاست جمهوری امضاء کرده ایم، که دسترسی منابع و اطلاعات  را برای شما ساده تر خواهد کرد.

وی ادامه داد:نهادینه کردن رعایت قواعد و اصول زبان فارسی از اصلی ترین وظایفی است که مقام معظم رهبری بر عهده رسانه ملی قرار داده و شما پرچم داران این عرصه به شمار می روید. به خاطر داشته باشید در طول اجرای برنامه از واژه های اصیل و صحیح فارسی استفاده کنید و تا حد امکان واژه های بیگانه را در کلمات خود حذف نمائید.

دکتر احمدی افزادی با اشاره به روش های نوین دشمنان در نفوذ به اعتقادات و تلاش برای تغییر سبک زندگی در میان جوانان ادامه داد: یکی دیگر از وظایف خطیر شما به عنوان فرهنگسازان جامعه رعایت حجاب و عفاف و تسری آن به جامعه است. موضوعی که امروزه به شدت مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و جوانان ما را تحت تاثیر قرار داده است.

دکتر احمدی افزادی در پایان با قدردانی از شهرام کجوری مسئول مجریان شبکه برای برگزاری چنین جلساتی از مجریان خواست تا مشکلات و دغدغه های خود را مطرح کنند و تاکید کرد با حداکثر توان در رفع این مشکلات اقدام نماید.

دسته بندی:

آخرین اخبار

حقوقی مدنی و جزا موضوع امروز «ازمن بپرس» سلامت روان موضوع مورد بحث«دکتر سلام» «موتورجستجو» بررسی می کند؛ «قلمرو پارسی»روی آنتن شبکه هفت سیما مهارت به پویانمایی پیوند خورد «به خدآ» روی آنتن می‌رود/ آموزش حال خوب در «آموزش» جعبه ابزار محتوا در «راهش اینه» گشوده شد ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها