اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مدیر شبکه آموزش سیما:مهارت، توانایی است

 مدیر شبکه آموزش سیما در نشست مشترک با مجریان این شبکه، مهارت آموزی را رمز رسیدن از دانایی به توانایی دانست.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما؛ دکتر احمدی افزادی در نشست مشترک با مجریان شبکه هفت با اشاره به رسالت اصلی شبکه،که همان مهارت آموزی است؛ تاکید کرد: با همت همکاران امروز توانسته ایم، از ماموریت شبکه گذر کرده و آموزش را به مهارت تبدیل نمائیم. مهارت آموزی کلید موفقیت شبکه ماست و مخاطبان ما می دانند که مهارت قابلیتی همیشگی در رسیدن به اهداف هر فرد به شمار می رود.

دبیر شورای مهارت آموزی سیما راهبری دنیای امروز را منتج از مهارت آموزی خواند و خطاب به مجریان حاضر در جلسه گفت: شما ژنرال های ما در خط مقدم مهارت آموزی، مهارت افزایی و  مهارت ورزی هستید و وظیفه دارید بازتعریفی از دانش به جوانان ما ارائه نمائید، تعریفی که در جسم و جان آنها نفوذ کرده و در کنه ضمیر ناخودآگاهشان قرار گیرد. این تعریف با شعار «هر ایرانی یک مهارت است» تجلی پیدا می کند.

وی اضافه کرد: امروزه در پایان تحصیلات آکادامیک دانش آموختگان با یکسری محفوظات وارد بازار کار می شوند در حالی که مهارت ها و ابراز مورد نیاز برای تبدیل دانش خود به فن را نیاموخته اند و همین موضوع باعث سرخوردگی و یاس آنها در بازار رقابت می شود.

مدیر شبکه آموزش با ذکر این نکته که «دانش به تنهایی ارزش نیست» افزود: تنها دانشی را می توان ارزشمند توصیف کرد که مبتنی بر توانایی باشد. برای آنکه شما برنامه سازان و مجریان بتوانید از تمامی ظرفیت های کشور در حوزه های مختلف علوم و فنون استفاده کنید، تفاهم نامه هایی با مراکز مرتبط همچون سازمان  آموزش فنی و حرفه ای، وزارت آموزش و پرورش،  وزارت صنعت، معدن، تجارت و  معاونت توسعه و فناوری ریاست جمهوری امضاء کرده ایم، که دسترسی منابع و اطلاعات  را برای شما ساده تر خواهد کرد.

وی ادامه داد:نهادینه کردن رعایت قواعد و اصول زبان فارسی از اصلی ترین وظایفی است که مقام معظم رهبری بر عهده رسانه ملی قرار داده و شما پرچم داران این عرصه به شمار می روید. به خاطر داشته باشید در طول اجرای برنامه از واژه های اصیل و صحیح فارسی استفاده کنید و تا حد امکان واژه های بیگانه را در کلمات خود حذف نمائید.

دکتر احمدی افزادی با اشاره به روش های نوین دشمنان در نفوذ به اعتقادات و تلاش برای تغییر سبک زندگی در میان جوانان ادامه داد: یکی دیگر از وظایف خطیر شما به عنوان فرهنگسازان جامعه رعایت حجاب و عفاف و تسری آن به جامعه است. موضوعی که امروزه به شدت مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و جوانان ما را تحت تاثیر قرار داده است.

دکتر احمدی افزادی در پایان با قدردانی از شهرام کجوری مسئول مجریان شبکه برای برگزاری چنین جلساتی از مجریان خواست تا مشکلات و دغدغه های خود را مطرح کنند و تاکید کرد با حداکثر توان در رفع این مشکلات اقدام نماید.

دسته بندی:

آخرین اخبار

نوجوانان و رویای پرواز با«فرصت برابر» «ماگرام» دهه فجر از شبکه هفت سیما شعرای نامی ایرانی در قاب تلویزیون تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس» زبان و ادبیات فارسی در الویت رسانه ملی! «چتر نجات» با موضوع مهارت‌های خود مراقبتی؛ پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها