اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

هدف اصلی «مثبت چهل»،‌ وسوسه کردن مخاطب است

 تهیه‌کننده برنامه «مثبت چهل» گفت: هدف از تولید این برنامه فقط مرور خاطرات قدیمی نیست بلکه «مثبت چهل» آمده است تا از اخلاقیاتی بگوید که در جامعه امروز رنگ باخته است، قرار است در این برنامه مخاطب را وسوسه کنیم تا دوباره حال و هوای روزگار قدیم را تجربه کند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، افسانه مهربانی،تهیه‌کننده برنامه «مثبت چهل» عنوان کرد: هدف از ساخت برنامه ای چون مثبت چهل فقط مرور نوستالژی ها نیست، این برنامه روی آنتن نیامده است تا فقط از نوستالژی بگوید و خاطرات قدیمی را مرور کند.

این تهیه کننده تلویزیون ادامه داد: مثبت چهل با این هدف تولید شده است که در کنار مرور خاطرات قدیمی از اخلاقیاتی بگوید که در جامعه امروز رنگ باخته است برای مثال چهل سال پیش همسایه نزدیک تر از اقوام بود، حالا چه شده است که امروز همسایه، همسایه را نمی شناسد؟.

مهربانی در ادامه افزود: این برنامه می خواهد بگوید جای چه چیزهایی امروز در زندگی ها خالی است. قصد ما از مرور نوستالژی ها یادآوری جای خالی ها است. سعی داریم در مثبت چهل مخاطب را وسوسه کنیم تا دوباره حال و هوا و صمیمیت بین مردم قدیم را تجربه کند. از بازی های قدیمی گرفته تا دور هم جمع شدن های خانوادگی.

تهیه کننده برنامه مثبت چهل اظهار داشت: این مجموعه بهانه‌ای شد برای اینکه اولین باشگاه برای گروه‌های مختلف سنی که شامل افراد بالای ۴۰ سال است تشکیل شود تا به طور گسترده از سراسر کشور هر کس که تمایل دارد، در آن عضو شود و از آن به عنوان پلی برای پیوند با گذشته و خاطرات خود بهره ببرد.در این برنامه گروهی با نام «چلسی» داریم که به ۴۰ سال نرسیده اند و به زودی مثبت ۴۰ خواهند شد. گروه دیگر «چلچله» نام دارد که در ابتدای انقلاب ۴۰ سال داشتند و اکنون ۸۰ سال دارند و همچنین گروه «مثبت چلچله» که امروز بیش از ۸۰ سال دارند.

وی با تاکید بر اینکه با گذشت زمان برنامه مثبت چهل پربارتر خواهد شد عنوان کرد: ما در حال حاضر آیتم ها و بخش های مختلفی در مثبت چهل داریم. «بازی ها» یکی از همین

بخش ها است که اختصاص دارد به بازی های قدیمی، برای مثال مجریان ما به پارک می روند و مانند قدیم ها وسطی بازی می کنند. «انیمیشن ها» دیگر بخش این برنام هاست که روی آنتن می بریم. در این قسمت یادی می کنیم از سرگرمی هایی که چهل سال پیش در میان مردم ایران رواج داشت. «گزارش های مردمی» یکی دیگر بخش های این برنامه است که در این قسمت نیز با برخی افراد صحبت شده و از آنها گزارش تهیه می شود..

او با اشاره به اینکه مخاطبان نیز در تولید این برنامه سهمی دارند گفت: «خاطرات مردمی» یکی از بخش های مهیج مثبت چهل است که باعث ارتباط دو سویه برنامه با مخاطبانش می شود. دراین بخش مردم می توانند خاطرات خود از ایران قدیم را برای ما ارسال کنند. تیم مثبت چهل سعی دارد در این بخش به هیچ وجه دچار تهران زدگی نشود به همین خاطر از همه مردم ایران خواستیم تا خاطراتشان از ایران قدیم را برای ما ارسال کنند.

مهربانی تصریح کرد: یکی از جذاب ترین بخش های این مجموعه قصه گویی است که با جمله معروف «یادش بخیر بچگی ها» آغاز می شود. در این بخش مخاطب دلش پر می کشد به گذشته و با آن خاطرات سرگرم می شود. تاکنون دو قسمت از این برنامه روی آنتن رفته است. این برنامه در ۲۶ قسمت ضبط می‌شود و پنج شنبه شب‌ها که خانواده‌ها بیشتر در کنار هم حضور دارند؛ ساعت ۲۱ از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود. باید گفت که یکی از شاخصه های اصلی این برنامه سادگی آن است. در مثبت چهل خبری از دکورهای سنگین و گران قیمت نیست. ضبط برنامه در استودیویی بسیار ساده صورت می‌گیرد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ فصل جديد راهش اینه از راه رسید اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی «از من بپرس» با رویکرد جدید روی آنتن می رود راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس» زبان و ادبیات فارسی در الویت رسانه ملی! «چتر نجات» با موضوع مهارت‌های خود مراقبتی؛ پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام» بازیگر فوق لیسانسه ها مهمان «صبحی دیگر» می شود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها