اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

هدف اصلی «مثبت چهل»،‌ وسوسه کردن مخاطب است

 تهیه‌کننده برنامه «مثبت چهل» گفت: هدف از تولید این برنامه فقط مرور خاطرات قدیمی نیست بلکه «مثبت چهل» آمده است تا از اخلاقیاتی بگوید که در جامعه امروز رنگ باخته است، قرار است در این برنامه مخاطب را وسوسه کنیم تا دوباره حال و هوای روزگار قدیم را تجربه کند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، افسانه مهربانی،تهیه‌کننده برنامه «مثبت چهل» عنوان کرد: هدف از ساخت برنامه ای چون مثبت چهل فقط مرور نوستالژی ها نیست، این برنامه روی آنتن نیامده است تا فقط از نوستالژی بگوید و خاطرات قدیمی را مرور کند.

این تهیه کننده تلویزیون ادامه داد: مثبت چهل با این هدف تولید شده است که در کنار مرور خاطرات قدیمی از اخلاقیاتی بگوید که در جامعه امروز رنگ باخته است برای مثال چهل سال پیش همسایه نزدیک تر از اقوام بود، حالا چه شده است که امروز همسایه، همسایه را نمی شناسد؟.

مهربانی در ادامه افزود: این برنامه می خواهد بگوید جای چه چیزهایی امروز در زندگی ها خالی است. قصد ما از مرور نوستالژی ها یادآوری جای خالی ها است. سعی داریم در مثبت چهل مخاطب را وسوسه کنیم تا دوباره حال و هوا و صمیمیت بین مردم قدیم را تجربه کند. از بازی های قدیمی گرفته تا دور هم جمع شدن های خانوادگی.

تهیه کننده برنامه مثبت چهل اظهار داشت: این مجموعه بهانه‌ای شد برای اینکه اولین باشگاه برای گروه‌های مختلف سنی که شامل افراد بالای ۴۰ سال است تشکیل شود تا به طور گسترده از سراسر کشور هر کس که تمایل دارد، در آن عضو شود و از آن به عنوان پلی برای پیوند با گذشته و خاطرات خود بهره ببرد.در این برنامه گروهی با نام «چلسی» داریم که به ۴۰ سال نرسیده اند و به زودی مثبت ۴۰ خواهند شد. گروه دیگر «چلچله» نام دارد که در ابتدای انقلاب ۴۰ سال داشتند و اکنون ۸۰ سال دارند و همچنین گروه «مثبت چلچله» که امروز بیش از ۸۰ سال دارند.

وی با تاکید بر اینکه با گذشت زمان برنامه مثبت چهل پربارتر خواهد شد عنوان کرد: ما در حال حاضر آیتم ها و بخش های مختلفی در مثبت چهل داریم. «بازی ها» یکی از همین

بخش ها است که اختصاص دارد به بازی های قدیمی، برای مثال مجریان ما به پارک می روند و مانند قدیم ها وسطی بازی می کنند. «انیمیشن ها» دیگر بخش این برنام هاست که روی آنتن می بریم. در این قسمت یادی می کنیم از سرگرمی هایی که چهل سال پیش در میان مردم ایران رواج داشت. «گزارش های مردمی» یکی دیگر بخش های این برنامه است که در این قسمت نیز با برخی افراد صحبت شده و از آنها گزارش تهیه می شود..

او با اشاره به اینکه مخاطبان نیز در تولید این برنامه سهمی دارند گفت: «خاطرات مردمی» یکی از بخش های مهیج مثبت چهل است که باعث ارتباط دو سویه برنامه با مخاطبانش می شود. دراین بخش مردم می توانند خاطرات خود از ایران قدیم را برای ما ارسال کنند. تیم مثبت چهل سعی دارد در این بخش به هیچ وجه دچار تهران زدگی نشود به همین خاطر از همه مردم ایران خواستیم تا خاطراتشان از ایران قدیم را برای ما ارسال کنند.

مهربانی تصریح کرد: یکی از جذاب ترین بخش های این مجموعه قصه گویی است که با جمله معروف «یادش بخیر بچگی ها» آغاز می شود. در این بخش مخاطب دلش پر می کشد به گذشته و با آن خاطرات سرگرم می شود. تاکنون دو قسمت از این برنامه روی آنتن رفته است. این برنامه در ۲۶ قسمت ضبط می‌شود و پنج شنبه شب‌ها که خانواده‌ها بیشتر در کنار هم حضور دارند؛ ساعت ۲۱ از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود. باید گفت که یکی از شاخصه های اصلی این برنامه سادگی آن است. در مثبت چهل خبری از دکورهای سنگین و گران قیمت نیست. ضبط برنامه در استودیویی بسیار ساده صورت می‌گیرد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

وزیر آموزش و پرورش:مدرسه تلویزیونی زمینه های عدالت آموزشی و فرصت های برابر را فراهم کرد جدول پخش مدرسه تلویزیونی شبکه آموزش جمعه ١۵  فروردین جدول پخش مدرسه تلویزیونی روز پنجشنبه ١۴  فروردین جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 13 فروردین سخنگوی دولت در "زنگ هفت" مطرح كرد؛ جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران جدول پخش برنامه مدر سه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدر سه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول برنامه مدر سه تلویزیونی ایران جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه های درسی پنجشنبه ۲۹ اسفندماه ۹۸ شبکه آموزش جدول پخش برنامه های درسی چهارشنبه ۲۸ اسفندماه ۹۸ شبکه آموزش جدول پخش برنامه های درسی سه شنبه ٢٧ اسفند  ماه شبکه آموزش جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه ۴ جدول پخش برنامه های درسی شنبه ۲۴ اسفند ماه شبکه آموزش احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش(هفت):درگذشت یک  مدیر جهادگر رسانه ای در سیما جدول پخش برنامه های درسی جمعه ۲۳ اسفند ماه شبکه آموزش جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما در روزپنجشنبه ٢٢ اسفند رونمایی از« نرم افزار هفت»در شبکه هفت سیما جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز چهارشنبه 21 اسفندماه ۹۸ «فرصت برابر» دکور برنامه را در اختیار مدرسه تلویزیونی قرار داد/ تغییرمجری در سال آینده آموزگاران شبکه آموزش دو برابر می‌شوند جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز سه شنبه۲۰ اسفندماه ۹۸ جدول پخش برنامه درسي مدرسه تلويزيوني در شبكه چهار روز دوشنبه ۱۹ اسفندازشبکه (۴) جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه ۹۸ اطلاعیه شماره ۹ یکشنبه ۱۸ اسفند از شبکه (۴) 📣📣اطلاعیه شماره۹جدول زمانی پخش زنده دروس  روزیکشنبه۱۸اسفندماه ۹۸ از شبکه ۷(شبکه آموزش ): مدیر شبکه آموزش اعلام کرد به بهانه پخش کلاس‌های آموزشی در شبکه هفت سیما؛ اطلاعیه شماره۸جدول زمانی پخش زنده دروس روزشنبه۱۷ اسفندماه ۹۸ از شبکه ۷(شبکه آموزش ): اطلاعیه شماره۷جدول زمانی پخش زنده دروس  روزجمعه۱۶ اسفندماه ۹۸ : اطلاعیه شماره ۶جدول زمانی پخش زنده دروس  روزپنج شنبه ۱۵ اسفندماه ۹۸ : بررسی ضرورت آموزش از راه دور در«خونه اینجاست» «کرونا» جرقه «عدالت آموزشی» در سیما/ وقتی قاب جادو «کلاس» می‌شود اطلاعیه شماره 5 جدول زمانی پخش زنده دروس  روز چهارشنبه 14 اسفندماه ۹۸ : جدول پخش برنامه های درسی شبکه هفت سیما به صورت ثابت روی آنتن می رود پایان فصل اول برنامه «از من بپرس» ادامه طرح آموزش تلویزیونی در ماه مبارک رمضان ۱۳۹۹/ پاسخ زنده معلمان به سؤالات درسی دانش‌آموزان مدرسه‌ وار شدن شبکه آموزش سیما؛ جدول پخش دروس مدارس سه شنبه 13 اسفند جدول پخش دو شنبه 12 اسفند گفتگو با مدیر شبکه هفت سیما؛ فراهم شدن امکان دانلود کلاس های درسی از سایت شبکه هفت سیما جدول پخش برنامه های مدرسه در روز یکشنبه 11 اسفند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها