اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

هفته ملی مهارت با شبکه هفت سیما/ خیز بزرگ «راهش اینه» به سمت کسب مهارت

شبکه هفت سیما با برنامه های مهارتی به استقبال هفته ملی مهارت می رود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، همزمان با هفته ملی مهارت از 31 تیر ماه تا 6 مرداد ماه برنامه های شبکه هفت سیما با رویکرد مهارتی روی آنتن می رود.  

«راهش اینه»، برنامه مهارت محور شبکه هفت، در هفته مهارت، بخش‌های متفاوتی دارد.

این برنامه‌ روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه حوالی ساعت ۱۷ از شبکه هفت به صورت زنده پخش می‌شود.

شنبه ۵ مرداد ماه، مهارت‌آموزی در کسب‌ وکارهای خانگی با حضور علیرضا احدی در برنامه «راهش اینه» دنبال می‌شود.

یکشنبه 6 مرداد ماه ، در روز پایانی هفته ملی مهارت، یکی از مدیران مراکز فنی و حرفه‌ای، در برنامه «راهش اینه» به نقش سازمان فنی‌وحرفه‌ای در آموزش و مهارت و توانمندسازی اشاره می‌کند.

همچنین دوشنبه 7مرداد ماه، بابک شعبان‌نژاد،مربی و پژوهشگر کسب‌وکارهای خانگی، به تسهیلات و پشتیبانی سازمان فنی‌وحرفه‌ای و نهادهای مختلف در آموزش‌های مهارت محور می‌پردازد.

این برنامه به تهیه‌کنندگی پرتو رضایان، و با اجرای فریبا باقری، سعیده آغویی هر هفته روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه، از گروه مهارت‌های عمومی شبکه هفت سیما روی آنتن می‌رود.    

برنامه «صبحی دیگر» نیز با آیتم «اوستا-شاگردی» که دوره های تابستانی مهارت برای نوجوانان رابه تصویر می کشد.

همچنین دعوت از مهمانان با موضوع مهارت و آیتم های مهارتی در لابلای برنامه خواهد داشت.

برنامه «صبحی دیگر» به تهیه کنندگی سید رامین موسوی ملکی هر روز ساعت 9 صبح از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «از من بپرس» سه شنبه 1 مرداد ماه میزبان دکتر سیما فردوسی، روانشناس خواهد بود .

در این برنامه در خصوص بی انگیزگی خانواده، تنبلی و بی حوصلگی گفتگو می شود.

در ادامه چهارشنبه 2مردادماه سردار محمدرضا مهمانداررئیس پلیس راهور تهران بزرگ  در برنامه «از من بپرس» در رابطه با مهارت در رانندگی،قوانین و مقررارت رانندگی و معضل «دور،دور کردن»به عنوان آسیب اجتماعی و همچنین اطلاع رسانی در خصوص سفرهای تابستانی گفتگومی کند.

در ادامه هفته مهارت در روز پنجشنبه 3مرداد ماه دکتر جلالی رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان فنی و حرفه ای کشور با حضور در برنامه در رابطه با کلاس مهارت آموزی،برنامه سازمان فنی حرفه ای برای هفته مهارت ،راهنمایی خانواده ها برای مهارت آموزی و معرفی مراکز فنی حرفه ای صحبت می کند.

برنامه «از من بپرس» به تهیه کنندگی مجید هاشمی فرا روزهای سه شنبه تا پنج شنبه حوالی ساعت 17 به مدت 45 دقیقه روی آنتن شبکه هفت سیما می رود.

برنامه «سفرگرد» در هفته ملی مهارت از کارشناس خبره در حوزه مهارت دعوت کرده و در خصوص مهارت سفر، راههای سفر کم هزینه،سفرمناسب تر و سالم تر،مسائل بهداشتی سفرو رعایت ایمنی سفر گفتگو می کند.

برنامه «سفرگرد»درگروه مهارت های تخصصی و عمومی شبکه هفت سیما و به تهیه کنندگی مجید قره گوزلو روزهای زوج ساعت 16 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

همچنین به مناسبت هفته ملی مهارت برنامه «یقه هفت» به موضوعات مهارت آموزی در اوقات فراغت ،مهارت آموزی با مطالعه، روش های کسب و کار، میانجی گری و مطالبه گری از سازمان ها و ارگان های دست اندر کار در مهارت آموزی، می پردازد.

 برنامه«یقه هفت» به تهیه کنندگی مهرداد تنها، شنبه تا چهارشنبه از ساعت ٢١ تا ٢١:٤٥ دقیقه مهمان خانه های گرم ایرانی است.

همچنین شنبه و یکشنبه 5 و 6 مرداد ماه اعضای تیم ملی مهارت که قرار است برای مسابقات جهانی مهارت به کازان روسیه اعزام شوند مهمان برنامه «فرصت برابر» می باشند.

مسابقات جهانی مهارت بزرگترین رویداد آموزشی حرفه‌ای است که هر دو سال یک بار در کشورهای مختلفی برگزار می‌شود. رقابت‌کنندگان از بیش از ۶۰ کشور در مسابقات شرکت می‌کنند و در رشته‌های مختلفی با استانداردهای جهانی آزمایش می‌شوند.

امسال بیش از هزار و ششصد جوان از ۶۰ کشور با ۵۶ محور به رقابت خواهند پرداخت که در کازان روسیه برگزار خواهد شد و از ایران نیز یازده جوان در یازده رشته حضور خواهند داشت.

«فرصت برابر» به تهیه کنندگی علیرضا سپهرین جمعه،شنبه،یکشنبه و دوشنبه ساعت 19:30 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

 

                                                                                                                                                                                      

دسته بندی:

آخرین اخبار

نوجوانان و رویای پرواز با«فرصت برابر» «ماگرام» دهه فجر از شبکه هفت سیما شعرای نامی ایرانی در قاب تلویزیون تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس» زبان و ادبیات فارسی در الویت رسانه ملی! «چتر نجات» با موضوع مهارت‌های خود مراقبتی؛ پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها