اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

«صبحی دیگر» برنامه 9 ساله تلویزیون/ از انتهای الوند با شما همراهیم!

برنامه تلویزیونی «صبحی دیگر» با اجرای «نیما کرمی» به مدت 9 سال است که هر روز صبح روی آنتن شبکه آموزش سیما می رود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،  برنامه زنده «صبحی دیگر» حدود ۹ سال پیش و زمانی که «رضا پورحسین» مدیریت وقت شبکه آموزش سیما را برعهده داشت، در این شبکه راه اندازی شد و هنوز هم به روی آنتن می رود.

**از انتهای الوند با شما همراهیم!

مخاطبان این برنامه تلویزیونی هر روز ساعت ۹:۳۰ منتظر هستند تا «صبحی دیگر» را که در قالب جنگ صبحگاهی با حضور کارشناسان در حوزه های علمی، ادبی، فرهنگی و دینی سعی در بالا بردن آگاهی مخاطبین دارد، را ببینند.

جالب اینجاست که «صبحی دیگر» از استودیوهای واقع در جام جم به روی آنتن نمی رود و یک آدرس معروف دارد! انتهای خیابان الوند! آدرسی آشنا برای کودکان دهه شصتی که باید نقاشی هایشان را به آنجا می فرستادند. یعنی میدان آرژانتین، انتهای خیابان الوند، شبکه دو سیما.

این برنامه از یکی از استودیوهای شبکه دو سیما روانه آنتن می شود. رنگ غالب دکور برنامه قرمز و زرد است که در پس زمینه سفید جانمایی شده اند. صندلی ها و مبل های برنامه هم بیشتر زرد انتخاب می شوند و شاید همین موضوع این نوید را به مخاطبان خود می دهد که شاهد برنامه ای با ریتم تند خواهند بود که البته دکور برنامه بناست به زودی تغییر کند.

**تیتراژی با صدای هنرمند فقید «بهنام صفوی»

یکی از نکات قابل توجه برنامه تیتراژ ابتدایی آن است که سالهاست پخش می شد و دیگر شناسنامه برنامه صبحی دیگر به حساب می آمد. ترانه ای با صدای «بهنام صفوی» که نام آن «احساس عجیب» است. متن این ترانه نوعی راز و نیاز با خدواند به زبان ساده است که در بخش هایی از آن آمده است: خدایا قلب من پیش تو گیره، کنار تو همه چی بی نظیره.

می تونم غصه رو از هم بپاشم، می تونم عاشق خورشید باشم، کنار تو همه چی خوب میشه، می تونم عاشقت باشم همیشه، دلم قرصه به خورشید و به ماهت، دلم قرصه به گرمای نگاهت...

اما حالا برنامه شکل و شمایل متفاوتی پیدا کرده. دکور تغییر کرده و تیتراژ ابتدایی با صدای مهدی یغمایی و تیتراژ انتهایی با صدای فریدون آسرایی به روی آنتن می رود.

**«نیما کرمی» مجری برای همه فصول

 

شاید حدود ۴۵ نفر، از عوامل تولید این مجموعه برنامه هستند که از روز نخست، همراه با یکدیگر برنامه را به روی آنتن فرستاده‌اند. یکی از آنها که اجرای برنامه را بر عهده دارد، «نیما کرمی» است که همان طور که اشاره شد، از روز اول با این برنامه همراه بوده است و در این مسیر با فراز و نشیب های بسیاری روبرو شده است.

طی این سالها «علی نیکزاد» نیز نیما کرمی را در اجرای برنامه همراهی می کرد که زوج تکمیل و حرفه ای به حساب می آمدند اما از اواخر سال گذشته به دلیل تغییر شرایط شغلی، نیکزاد از برنامه جدا شد و جای خود را به جوان دیگری به نام سهیل محزون داد. این مجری جوان که پیش از این بازیگری را هم تجربه کرده، در بخش های مختلف نیما کرمی را همراهی می کند اما هنوز نتوانسته جای نیکزاد را پر کند.

**هفته ای با مهمانان متنوع

برنامه صبحی دیگر ویژگی های خاصی دارد که از جمله آنها می توان به حضور کارشناسان مختلفی اشاره کرد که موضوعات مختلف را به زبان ساده برای مخاطبانشان بازگو می کنند.

آنها از هر دری برای بینندگان حرف دارند و علاقه مندان می توانند با توجه به نیاز خود همه موضوعات مورد نظر خود را در «صبحی دیگر» بیابند.

یکی از کارشناسان این برنامه که مخاطبان بسیاری حرفهایش را دنبال می کنند؛ پرفسور کردوانی است که تخصصش در جغرافیا، طبیعت و حفاظت از محیط زیست است و با راهکارهای ساده زندگی را برای دیگران دلنشین و آسان می کند.

گل و گیاه، اخلاق در خانواده، روانشناسی، روانشناسی کودک، اعتیاد، حقوق و... از جمله مسائلی است که این برنامه در طول هفته به آنها می پردازد.

**راز اجرای یک برنامه ۹ ساله

 اما یکی از نقاط قوت این برنامه ۹ ساله، اجرای نیما کرمی است. او درباره فاکتورهای اجرای یک برنامه صبحگاهی و تصور غلط برخی از مجریان جوان توضیح داد: باید دید مجریان جوان کجا و توسط چه کسانی آموزش دیده اند. از کجا آمده اند و آیا فردی بوده که به آنها بگوید اصل و فرع کدام است؟ من یک بار در برنامه «دورهمی» درباره آموزش در سازمان صحبت کردم که گویا این دوستان از من ناراحت شدند. بله من می دانم که دوستان آموزش می بینند، اما آموزش در حین خدمت می بینند! البته من با این نوع آموزش مشکلی ندارم، اما منظور من آموزش قبل از خدمت است. باید دید برخی از این مجریان جوان از کجا آمده اند و چه کسانی به آنها آموزش داده اند و توسط چه کسی جذب شده اند و سوالاتی از این دست. ضمن اینکه مجری جوان و تازه ورود استعدادی دارد که باید درست هدایت شود که گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم که همان قدر که یک سریال خوب می‌تواند تاثیرگذاری بسیار بالایی داشته باشد، برنامه ما هم در همان ۲ ساعتی که پخش می‌شود، تاثیر خود را بگذارد. به نظرم نوع برنامه‌سازی در ایران باید درست شود. ما می‌توانیم در شکل‌های جدید برنامه‌های خود را ارائه دهیم که برای مخاطب نیز دلنشین‌تر باشد. شیوه ارائه خیلی مهم است. این اتفاق را زمانی می‌توانید درک کنید که مخاطبانی فقط «صبحی دیگر» را تماشا می‌کنند و این برد ماست و گل زده‌ایم. همکاران ما در رسانه باید الگوبرداری کنند و مدل برنامه‌های خوب را ببینند.

وی گفت: در پایان هم باید بگویم که یک برنامه وقتی موفق است که واقعیت خود را نشان دهد و بیننده با آن همذات پنداری کند. من همیشه همین کار را می‌کنم و همین باعث نزدیکی مخاطب می‌شود. بسته‌بندی زیبا نیز از جمله نکات دیگر است که باعث جذب مخاطب می شود. ضمن اینکه تهیه‌کننده نباید انحصارطلب باشد و از همه مواردی که به موفقیت برنامه‌اش کمک می‌کند، استفاده کند.

دسته بندی:

آخرین اخبار

حقوقی مدنی و جزا موضوع امروز «ازمن بپرس» سلامت روان موضوع مورد بحث«دکتر سلام» «موتورجستجو» بررسی می کند؛ «قلمرو پارسی»روی آنتن شبکه هفت سیما مهارت به پویانمایی پیوند خورد «به خدآ» روی آنتن می‌رود/ آموزش حال خوب در «آموزش» جعبه ابزار محتوا در «راهش اینه» گشوده شد ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها