اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

«صبحی دیگر» برنامه 9 ساله تلویزیون/ از انتهای الوند با شما همراهیم!

برنامه تلویزیونی «صبحی دیگر» با اجرای «نیما کرمی» به مدت 9 سال است که هر روز صبح روی آنتن شبکه آموزش سیما می رود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،  برنامه زنده «صبحی دیگر» حدود ۹ سال پیش و زمانی که «رضا پورحسین» مدیریت وقت شبکه آموزش سیما را برعهده داشت، در این شبکه راه اندازی شد و هنوز هم به روی آنتن می رود.

**از انتهای الوند با شما همراهیم!

مخاطبان این برنامه تلویزیونی هر روز ساعت ۹:۳۰ منتظر هستند تا «صبحی دیگر» را که در قالب جنگ صبحگاهی با حضور کارشناسان در حوزه های علمی، ادبی، فرهنگی و دینی سعی در بالا بردن آگاهی مخاطبین دارد، را ببینند.

جالب اینجاست که «صبحی دیگر» از استودیوهای واقع در جام جم به روی آنتن نمی رود و یک آدرس معروف دارد! انتهای خیابان الوند! آدرسی آشنا برای کودکان دهه شصتی که باید نقاشی هایشان را به آنجا می فرستادند. یعنی میدان آرژانتین، انتهای خیابان الوند، شبکه دو سیما.

این برنامه از یکی از استودیوهای شبکه دو سیما روانه آنتن می شود. رنگ غالب دکور برنامه قرمز و زرد است که در پس زمینه سفید جانمایی شده اند. صندلی ها و مبل های برنامه هم بیشتر زرد انتخاب می شوند و شاید همین موضوع این نوید را به مخاطبان خود می دهد که شاهد برنامه ای با ریتم تند خواهند بود که البته دکور برنامه بناست به زودی تغییر کند.

**تیتراژی با صدای هنرمند فقید «بهنام صفوی»

یکی از نکات قابل توجه برنامه تیتراژ ابتدایی آن است که سالهاست پخش می شد و دیگر شناسنامه برنامه صبحی دیگر به حساب می آمد. ترانه ای با صدای «بهنام صفوی» که نام آن «احساس عجیب» است. متن این ترانه نوعی راز و نیاز با خدواند به زبان ساده است که در بخش هایی از آن آمده است: خدایا قلب من پیش تو گیره، کنار تو همه چی بی نظیره.

می تونم غصه رو از هم بپاشم، می تونم عاشق خورشید باشم، کنار تو همه چی خوب میشه، می تونم عاشقت باشم همیشه، دلم قرصه به خورشید و به ماهت، دلم قرصه به گرمای نگاهت...

اما حالا برنامه شکل و شمایل متفاوتی پیدا کرده. دکور تغییر کرده و تیتراژ ابتدایی با صدای مهدی یغمایی و تیتراژ انتهایی با صدای فریدون آسرایی به روی آنتن می رود.

**«نیما کرمی» مجری برای همه فصول

 

شاید حدود ۴۵ نفر، از عوامل تولید این مجموعه برنامه هستند که از روز نخست، همراه با یکدیگر برنامه را به روی آنتن فرستاده‌اند. یکی از آنها که اجرای برنامه را بر عهده دارد، «نیما کرمی» است که همان طور که اشاره شد، از روز اول با این برنامه همراه بوده است و در این مسیر با فراز و نشیب های بسیاری روبرو شده است.

طی این سالها «علی نیکزاد» نیز نیما کرمی را در اجرای برنامه همراهی می کرد که زوج تکمیل و حرفه ای به حساب می آمدند اما از اواخر سال گذشته به دلیل تغییر شرایط شغلی، نیکزاد از برنامه جدا شد و جای خود را به جوان دیگری به نام سهیل محزون داد. این مجری جوان که پیش از این بازیگری را هم تجربه کرده، در بخش های مختلف نیما کرمی را همراهی می کند اما هنوز نتوانسته جای نیکزاد را پر کند.

**هفته ای با مهمانان متنوع

برنامه صبحی دیگر ویژگی های خاصی دارد که از جمله آنها می توان به حضور کارشناسان مختلفی اشاره کرد که موضوعات مختلف را به زبان ساده برای مخاطبانشان بازگو می کنند.

آنها از هر دری برای بینندگان حرف دارند و علاقه مندان می توانند با توجه به نیاز خود همه موضوعات مورد نظر خود را در «صبحی دیگر» بیابند.

یکی از کارشناسان این برنامه که مخاطبان بسیاری حرفهایش را دنبال می کنند؛ پرفسور کردوانی است که تخصصش در جغرافیا، طبیعت و حفاظت از محیط زیست است و با راهکارهای ساده زندگی را برای دیگران دلنشین و آسان می کند.

گل و گیاه، اخلاق در خانواده، روانشناسی، روانشناسی کودک، اعتیاد، حقوق و... از جمله مسائلی است که این برنامه در طول هفته به آنها می پردازد.

**راز اجرای یک برنامه ۹ ساله

 اما یکی از نقاط قوت این برنامه ۹ ساله، اجرای نیما کرمی است. او درباره فاکتورهای اجرای یک برنامه صبحگاهی و تصور غلط برخی از مجریان جوان توضیح داد: باید دید مجریان جوان کجا و توسط چه کسانی آموزش دیده اند. از کجا آمده اند و آیا فردی بوده که به آنها بگوید اصل و فرع کدام است؟ من یک بار در برنامه «دورهمی» درباره آموزش در سازمان صحبت کردم که گویا این دوستان از من ناراحت شدند. بله من می دانم که دوستان آموزش می بینند، اما آموزش در حین خدمت می بینند! البته من با این نوع آموزش مشکلی ندارم، اما منظور من آموزش قبل از خدمت است. باید دید برخی از این مجریان جوان از کجا آمده اند و چه کسانی به آنها آموزش داده اند و توسط چه کسی جذب شده اند و سوالاتی از این دست. ضمن اینکه مجری جوان و تازه ورود استعدادی دارد که باید درست هدایت شود که گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم که همان قدر که یک سریال خوب می‌تواند تاثیرگذاری بسیار بالایی داشته باشد، برنامه ما هم در همان ۲ ساعتی که پخش می‌شود، تاثیر خود را بگذارد. به نظرم نوع برنامه‌سازی در ایران باید درست شود. ما می‌توانیم در شکل‌های جدید برنامه‌های خود را ارائه دهیم که برای مخاطب نیز دلنشین‌تر باشد. شیوه ارائه خیلی مهم است. این اتفاق را زمانی می‌توانید درک کنید که مخاطبانی فقط «صبحی دیگر» را تماشا می‌کنند و این برد ماست و گل زده‌ایم. همکاران ما در رسانه باید الگوبرداری کنند و مدل برنامه‌های خوب را ببینند.

وی گفت: در پایان هم باید بگویم که یک برنامه وقتی موفق است که واقعیت خود را نشان دهد و بیننده با آن همذات پنداری کند. من همیشه همین کار را می‌کنم و همین باعث نزدیکی مخاطب می‌شود. بسته‌بندی زیبا نیز از جمله نکات دیگر است که باعث جذب مخاطب می شود. ضمن اینکه تهیه‌کننده نباید انحصارطلب باشد و از همه مواردی که به موفقیت برنامه‌اش کمک می‌کند، استفاده کند.

دسته بندی:

آخرین اخبار

نوجوانان و رویای پرواز با«فرصت برابر» «ماگرام» دهه فجر از شبکه هفت سیما شعرای نامی ایرانی در قاب تلویزیون تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس» زبان و ادبیات فارسی در الویت رسانه ملی! «چتر نجات» با موضوع مهارت‌های خود مراقبتی؛ پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها