اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

احمدی افزادی در برنامه «سلام صبح بخیر» مطرح کرد:

مهارت ماموریت اصلی شبکه هفت سیما است

 

دکتر احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما امروز در برنامه «سلام صبح بخیر»شبکه سوم سیما،مهارت را ماموریت اصلی این شبکه دانست.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، دکتر احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما چهارشنبه 12 تیرماه با حضور در برنامه «سلام صبح بخیر»شبکه سوم گفت: هر کدام از شبکه ها ماموریت خاص خود را دارند و شبکه آموزش، هفتمین شبکه سیما است که ماموریت اصلی آن در دوره جدید،مقوله مهارت است.یعنی در واقع آن چیزی که به نظر من، گمشده جامعه ما است.

وی با بیان اینکه ما می خواهیم دانایی را به توانایی تبدیل کنیم،افزود: ما یک جامعه ای هستیم که متاسفانه مانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، آموزش زده و بیمار آموزش صرف هستیم. بنابراین در دوره جدید ماموریت شبکه آموزش به عنوان شبکه هفت سیما  و به عنوان یک شبکه پر مخاطب در بین 8 شبکه اصلی سیما که پوشش بسیار زیادی در کشور دارند، مهارت آموزی است.

احمدی افزادی گروه سنی مخاطب شبکه هفت سیما را بین 19 تا 29 سال خواند و خاطرنشان کرد: گروه هدف و معیار شبکه ما، جوانان هستند ولی امروزه این گستره بازتر شده  و تا 39 و 40 سال نیز امتداد می یابد.

مدیر شبکه هفت سیما بیان داشت: ما معتقدیم در کشورمان بی نهایت پتانسیل و ظرفیت و استعداد داریم اما آنچه مهم است این استعدادها تجمیع نشده و ما باید این پنجه باز را به یک مشت بسته تبدیل کنیم؛ به همین منظور سراغ سازمان های مهارت محوررفتیم که در راس آن ها سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور است.

وی اظهار داشت: ما در کشوربیش از 11هزار آموزشگاه فنی حرفه ای فعال داریم و همچنین  در هر استانی چندین مرکز عظیم فنی حرفه ای که در دنیا معتبرند که بسیار خوب می توانیم از این پتانسیل ها استفاده کنیم.

احمدی افزادی گفت: شعار شبکه آموزش،«مردم،آموزش ومهارت» است یعنی هر ایرانی باید یک مهارت داشته باشد. بنابراین ما بر آن هستیم که طرح ملی مهارت را با سازمان فنی حرفه ای و شورای ملی مهارت کشور که امروزه با ریاست معاون اول رئیس جمهور راه اندازی شده، پیگیری کنیم.

رئیس ستاد مهارت آموزی سیما در ادامه تصریح کرد: سنت های ما بر اساس استاد شاگردی بوده و فراموش شده، ما در حوزه مهارتی به دنبال این هستیم که این سنت را یک بار دیگر احیا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امسال بنا داریم به طور ویژه به مسابقات جهانی مهارت که در کازان روسیه برگزار خواهد شد بپردازیم . 1600 جوان ماهر از 60 کشور دنیا هر ساله در این مسابقات شرکت می کنند اما ما تا کنون به این مسابقات بها ندادیم.

احمدی افزادی در پایان به معرفی بعضی از برنامه های شبکه هفت سیما پرداخت و گفت: برنامه مشاعره با حضور دکتر آذر،با رویکرد و شعار، برو کار می کن مگو چیست کار که سرمایه جاودانی است کار و با نام جدید «سرمایه جاودانی» روی آنتن می رود. برنامه «یقه هفت»، «من می توانم»،«پیام مهارت» وبرنامه هایی از این دست از برنامه های جدید شبکه هستند که به موضوع مهارت می پردازند.

دسته بندی:

آخرین اخبار

حقوقی مدنی و جزا موضوع امروز «ازمن بپرس» سلامت روان موضوع مورد بحث«دکتر سلام» «موتورجستجو» بررسی می کند؛ «قلمرو پارسی»روی آنتن شبکه هفت سیما مهارت به پویانمایی پیوند خورد «به خدآ» روی آنتن می‌رود/ آموزش حال خوب در «آموزش» جعبه ابزار محتوا در «راهش اینه» گشوده شد ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها