اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

احمدی افزادی در برنامه «سلام صبح بخیر» مطرح کرد:

مهارت ماموریت اصلی شبکه هفت سیما است

 

دکتر احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما امروز در برنامه «سلام صبح بخیر»شبکه سوم سیما،مهارت را ماموریت اصلی این شبکه دانست.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، دکتر احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما چهارشنبه 12 تیرماه با حضور در برنامه «سلام صبح بخیر»شبکه سوم گفت: هر کدام از شبکه ها ماموریت خاص خود را دارند و شبکه آموزش، هفتمین شبکه سیما است که ماموریت اصلی آن در دوره جدید،مقوله مهارت است.یعنی در واقع آن چیزی که به نظر من، گمشده جامعه ما است.

وی با بیان اینکه ما می خواهیم دانایی را به توانایی تبدیل کنیم،افزود: ما یک جامعه ای هستیم که متاسفانه مانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، آموزش زده و بیمار آموزش صرف هستیم. بنابراین در دوره جدید ماموریت شبکه آموزش به عنوان شبکه هفت سیما  و به عنوان یک شبکه پر مخاطب در بین 8 شبکه اصلی سیما که پوشش بسیار زیادی در کشور دارند، مهارت آموزی است.

احمدی افزادی گروه سنی مخاطب شبکه هفت سیما را بین 19 تا 29 سال خواند و خاطرنشان کرد: گروه هدف و معیار شبکه ما، جوانان هستند ولی امروزه این گستره بازتر شده  و تا 39 و 40 سال نیز امتداد می یابد.

مدیر شبکه هفت سیما بیان داشت: ما معتقدیم در کشورمان بی نهایت پتانسیل و ظرفیت و استعداد داریم اما آنچه مهم است این استعدادها تجمیع نشده و ما باید این پنجه باز را به یک مشت بسته تبدیل کنیم؛ به همین منظور سراغ سازمان های مهارت محوررفتیم که در راس آن ها سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور است.

وی اظهار داشت: ما در کشوربیش از 11هزار آموزشگاه فنی حرفه ای فعال داریم و همچنین  در هر استانی چندین مرکز عظیم فنی حرفه ای که در دنیا معتبرند که بسیار خوب می توانیم از این پتانسیل ها استفاده کنیم.

احمدی افزادی گفت: شعار شبکه آموزش،«مردم،آموزش ومهارت» است یعنی هر ایرانی باید یک مهارت داشته باشد. بنابراین ما بر آن هستیم که طرح ملی مهارت را با سازمان فنی حرفه ای و شورای ملی مهارت کشور که امروزه با ریاست معاون اول رئیس جمهور راه اندازی شده، پیگیری کنیم.

رئیس ستاد مهارت آموزی سیما در ادامه تصریح کرد: سنت های ما بر اساس استاد شاگردی بوده و فراموش شده، ما در حوزه مهارتی به دنبال این هستیم که این سنت را یک بار دیگر احیا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امسال بنا داریم به طور ویژه به مسابقات جهانی مهارت که در کازان روسیه برگزار خواهد شد بپردازیم . 1600 جوان ماهر از 60 کشور دنیا هر ساله در این مسابقات شرکت می کنند اما ما تا کنون به این مسابقات بها ندادیم.

احمدی افزادی در پایان به معرفی بعضی از برنامه های شبکه هفت سیما پرداخت و گفت: برنامه مشاعره با حضور دکتر آذر،با رویکرد و شعار، برو کار می کن مگو چیست کار که سرمایه جاودانی است کار و با نام جدید «سرمایه جاودانی» روی آنتن می رود. برنامه «یقه هفت»، «من می توانم»،«پیام مهارت» وبرنامه هایی از این دست از برنامه های جدید شبکه هستند که به موضوع مهارت می پردازند.

دسته بندی:

آخرین اخبار

نوجوانان و رویای پرواز با«فرصت برابر» «ماگرام» دهه فجر از شبکه هفت سیما شعرای نامی ایرانی در قاب تلویزیون تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس» زبان و ادبیات فارسی در الویت رسانه ملی! «چتر نجات» با موضوع مهارت‌های خود مراقبتی؛ پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها