اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مدیر شبکه هفت سیما:هیچ پزشکی برای آمدن به «دکتر سلام» پول نداده است

مسعود احمدی‌افزادی در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: نکاتی که هم که در فضای مجازی بی‌نام و نشان پخش شده ما پیگیری کردیم هیچ‌کدام از این پزشکان محترم نه به داخل برنامه آمدند و نه این قراردادها متعلق به صداوسیما بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، قراردادهایی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد که نام برنامه‌های مختلفی در حوزه سلامت سیما به چشم می‌خورد. برنامه‌هایی که پزشک برای حضور و استفاده از آنتن،‌ به ازای هر دقیقه بایستی مبلغی هنگفت پرداخت کند. حتی در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها نوشتند که این حضور پزشکان در صداوسیما به این شیوه به یک رویه و عرف تبدیل شده و آن‌ها برای این کار قراردادی را میان خودشان تنظیم می‌کنند. این ماجرا و هجمه‌ها با یک توئیت و انتشار قراردادی شدیدتر شد؛ جایی که یک مبلغ قرارداد برای حضور به عنوان کارشناس برنامه تلویزیونی «دکتر سلام» شبکه هفت سیما، منتشر شد که در آن‌جا مبلغ هنگفتی قید شده بود.

حتی برخی از کارشناسان اعلام کردند که صداوسیما اطلاعی از پرونده پزشکان ندارد؛ گاهی اوقات پزشکی که از کار محروم شده روی آنتن کارشناسی می‌کند. این صحبت علی فتاحی معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی بود که در هفته‌های قبل مطرح شد؛ او همچنین گفت: آمادگی این را داریم که در هر رشته پزشکی که صداوسیما می‌خواهد به آن‌ها کارشناس معرفی می‌کنیم. فتاحی حتی در واکنش به دریافت پول برخی پزشکان برای حضور در برنامه تلویزیونی هم گفت: «معنایی ندارد که از پزشکان برای حضور در برنامه به عنوان کارشناس پولی دریافت شود؛ این کار به چه معناست؟

مسعود احمدی‌افزادی مدیر شبکه هفت سیما هم به این نکته واکنش نشان داد و گفت: برنامه‌های سلامت‌محور سیما نه لزوماً «دکتر سلام»، در شبکه‌های مختلف اخیراً در فضای مجازی مورد این جمله و هجمه قرار گرفتند. پیگیری‌های زیادی انجام دادیم. اولاً این برنامه‌ها مورد رصد و پایش دائمی مراکز نظارت و خود شبکه آموزش سیماست و شبکه‌های مختلفی که این برنامه ها را دارند. و ثانیاً این برنامه‌ها صاحب طرح و برنامه و بودجه مصوب هستند. از طرفی نیازی ندارند به این سمت حرکت کنند و البته مصوبه و مجوزی ندارند که این کار انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه هیچ‌کدام از این پزشکان محترم نه به داخل برنامه آمده‌اند و نه این قراردادها متعلق به صداوسیما بوده است، افزود: تمامی برنامه‌های مشارکت محور سیما در حوزه مشارکت‌ها تعریف شده و مشخص خواهد شد و آنجا مصوب می‌شود. تاکنون برنامه‌های سلامت‌محور، مشارکتی نداشته و فعلاً هم نخواهیم داشت. آن نکاتی که هم که در فضای مجازی بی‌نام و نشان پخش شده ما پیگیری کردیم هیچ‌کدام از این پزشکان محترم نه به داخل برنامه آمدند و نه این قراردادها متعلق به صداوسیما بوده است. طبیعی است که شرکت‌های بی نام و نشان هم هیچ کدام مرتبط با سازمان نیستند.

مدیر شبکه هفت سیما در پاسخ به این سوال که شکایت هم کردید و پیگیری‌ها به کجا می‌رسد، خاطرنشان کرد: تمام این‌ موارد در بخش حقوقی سازمان صداوسیما پیگیری شده و پیگیری‌ها هم ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که برخی مهمانان‌ تلویزیونی خاصه پزشکان پول می‌دهند به تلویزیون بیایند، تأکید کرد: اصلاً امکان ندارد همین‌ موارد اخیر که مطرح شد، صحت نداشت. در جلسه شورای سلامت با حضور رئیس سازمان صداوسیما و نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار شد یک نماینده از این کمیسیون هم در شورای سلامت رسانه‌ملی حضور داشته باشد. البته ناگفته نماند پزشکانی هم کارشناس برنامه‌های تلویزیونی می‌شوند که حتماً دارای اعتبار و مرجعیت باشند.

  

احمدی‌افزادی در خصوص برنامه‌های کنکوری صداوسیما هم گفت: برنامه‌های کنکوری قریب به پنج ماه است با توجه به حساسیت‌هایی که شورای آموزش رسانه‌ملی و معاونت سیما برای این مسئله قائل بوده، بیش از 50 درصد آن را کاهش داده و حوزه تبلیغات آموزشی هم در بخش بازرگانی تا حدود 70 درصد کاهش پیدا کرده است. یعنی شما امروز در واقع بسیارکمتر این برنامه ها را دارید مگر به ضرورت و مقرراتی که حوزه مشارکت‌ها ایجاب می‌کند.

 

وی در پاسخ به این سوال که چرا «یقه هفت» به عنوان یک برنامه‌سازی با آیتم‌سازی مناسب و سر و شکل حرفه‌ای و جدید آن‌طور که باید و شاید معرفی و دیده نمی‌شود ، گفت: «یقه هفت» یک برنامه کاملاً متفاوت است و در فضایی که آیتم‌سازی امروز فراموش شده و همه سعی می‌کنند یا گفتگومحور باشند یا خیلی ساده از کنار مباحث برنامه‌های زنده رد بشوند ما یک بار دیگر در برنامه «یقه هفت» به لحخاظ شکلی می خواهیم به مخاطب و خودمان بفهمانیم که آیتم‌سازی بسیار ارزشمند و بسیار مهم در برنامه‌سازی تلویزیونی به شمار می‌رود.

 

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: این نقطه قوت برنامه «یقه هفت» در حوزه شکل است و در حوزه محتوا هم صراحت، صداقت و پرداختن به مهارت‌های مختلف را به همراه دارد. یک مجری مولف را آوردن و اینکه عامه مردم را درگیر کردن به نظرم یک کار نواورانه است و تصور می‌کنم همان‌طور که اشاره کردید «یقه هفت» هم هنوز جای بسیار برای کار و معرفی‌کردن دارد. حتماً باید آرام‌آرام برای این برنامه بیشتر تبلیغ شود تا مردم بیشتری مخاطب این برنامه باشند.

دسته بندی:

آخرین اخبار

ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید کلیشه ارتباط با مخاطب در شبکه آموزش شکسته شد/ رویکرد متفاوت «راهش اینه»در حوزه کارآفرینی تغدیه دانش آموزان در«دکتر سلام» بررسی می شود ویژه برنامه های آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس از شبکه هفت سیما ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت بازگشایی مدارس «شک مقدس» تحریفات عاشورا را بررسی می کند «راهش اینه» از قاب شیشه ای بیرون می آید رسانه ملی پل ارتباطی نخبگان و جامعه /شبکه آموزش سیما و پارک علم و فن آوری پردیس ، همکاری از جنس مهارت و دانایی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها