اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چه صفاتی از پروردگار در«یقه هفت» بررسی می شود؟

برنامه «یقه هفت» در ادامه روند ویژه برنامه ماه مبارک رمضان، در پی بررسی صفات پروردگار، «یا صانع» و «یا من هو فی صنعه حکیم»را  بررسی خواهد کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،در ماه رمضان برنامه «یقه هفت» با استناد به یکی از صفات پروردگار، که برآمده از متون ادعیه است؛ زمینه های حضور این صفات را در زندگی ما بررسی می کند. در ادامه این بررسی ها به«یا صانع» و «یا من هو فی صنعه حکیم»می پردازد که مصداق ملموس آن در زندگی ما مساله مهارت و مهارت آموزی است.

 ما به عنوان بندگان خداوندی که صانع و سازنده است و در ساختنش با حکمت عمل می کند، باید مهارتی داشته باشیم که این مهارت در زندگی ما و دیگران گره گشایی کند.

در ادامه، این برنامه به صفت «سالم»خواهد پرداخت که به معنی عاری از عیب و نقص بودن است. از این رهگذر به سلامت روح و جسم گریزی زده و به طور مصداقی از نقش ورزش در تامین این سلامت سخن خواهد گفت.

صفت بعدی «اسرع الحاسبین»است که به بهانه این صفت مساله انضباط مالی و محاسبه گری صحیح را بررسی خواهد کرد. انضباط مالی از جمله مهارتهایی است که پیشرفت زندگی ما را تضمین می کند.

 سپس با آموختن از  اسم «یا مدبر»، تدبیر و تلاش و کوشش برای موفقیت را تمرین می کنیم. تدبیر امور مختلف در زندگی ما را به سمت موفقیت می برد.

به همین ترتیب،برنامه «یقه هفت» سعی می کند که با آوردن صفات پروردگار به متن زندگی، نسبت ما را با متون دینی و ادعیه از سطح کلام افزایش دهد و بهره ما را از نفس کشیدن در ماه مبارک و انس با ادعیه بیشتر کند.

برنامه«یقه هفت»  به تهیه کنندگی مهرداد تنها در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه ساعت 22 پخش می شود.

 

دسته بندی:

آخرین اخبار

ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید کلیشه ارتباط با مخاطب در شبکه آموزش شکسته شد/ رویکرد متفاوت «راهش اینه»در حوزه کارآفرینی تغدیه دانش آموزان در«دکتر سلام» بررسی می شود ویژه برنامه های آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس از شبکه هفت سیما ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت بازگشایی مدارس «شک مقدس» تحریفات عاشورا را بررسی می کند «راهش اینه» از قاب شیشه ای بیرون می آید رسانه ملی پل ارتباطی نخبگان و جامعه /شبکه آموزش سیما و پارک علم و فن آوری پردیس ، همکاری از جنس مهارت و دانایی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها