اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چه صفاتی از پروردگار در«یقه هفت» بررسی می شود؟

برنامه «یقه هفت» در ادامه روند ویژه برنامه ماه مبارک رمضان، در پی بررسی صفات پروردگار، «یا صانع» و «یا من هو فی صنعه حکیم»را  بررسی خواهد کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،در ماه رمضان برنامه «یقه هفت» با استناد به یکی از صفات پروردگار، که برآمده از متون ادعیه است؛ زمینه های حضور این صفات را در زندگی ما بررسی می کند. در ادامه این بررسی ها به«یا صانع» و «یا من هو فی صنعه حکیم»می پردازد که مصداق ملموس آن در زندگی ما مساله مهارت و مهارت آموزی است.

 ما به عنوان بندگان خداوندی که صانع و سازنده است و در ساختنش با حکمت عمل می کند، باید مهارتی داشته باشیم که این مهارت در زندگی ما و دیگران گره گشایی کند.

در ادامه، این برنامه به صفت «سالم»خواهد پرداخت که به معنی عاری از عیب و نقص بودن است. از این رهگذر به سلامت روح و جسم گریزی زده و به طور مصداقی از نقش ورزش در تامین این سلامت سخن خواهد گفت.

صفت بعدی «اسرع الحاسبین»است که به بهانه این صفت مساله انضباط مالی و محاسبه گری صحیح را بررسی خواهد کرد. انضباط مالی از جمله مهارتهایی است که پیشرفت زندگی ما را تضمین می کند.

 سپس با آموختن از  اسم «یا مدبر»، تدبیر و تلاش و کوشش برای موفقیت را تمرین می کنیم. تدبیر امور مختلف در زندگی ما را به سمت موفقیت می برد.

به همین ترتیب،برنامه «یقه هفت» سعی می کند که با آوردن صفات پروردگار به متن زندگی، نسبت ما را با متون دینی و ادعیه از سطح کلام افزایش دهد و بهره ما را از نفس کشیدن در ماه مبارک و انس با ادعیه بیشتر کند.

برنامه«یقه هفت»  به تهیه کنندگی مهرداد تنها در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه ساعت 22 پخش می شود.

 

دسته بندی:

آخرین اخبار

تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ فصل جديد راهش اینه از راه رسید اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی «از من بپرس» با رویکرد جدید روی آنتن می رود راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس» زبان و ادبیات فارسی در الویت رسانه ملی! «چتر نجات» با موضوع مهارت‌های خود مراقبتی؛ پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام» بازیگر فوق لیسانسه ها مهمان «صبحی دیگر» می شود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها