اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

صفات پروردگار موضوع هر شب«یقه هفت»

«یقه هفت» در ماه مبارک رمضان به طور ویژه و هرشب، مهمان خانه های مردم ایران است.


به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، مهرداد تنها تهیه کننده برنامه «یقه هفت» گفت: در این شبها، «یقه هفت» با ادامه دادن تقریبی روند قبلی، سعی کرده که با ارائه بخشهای جدید، حال و هوای رمضانی به برنامه بدهد. از جمله اینکه در سطح محتوا و انتخاب موضوعات، با پیش بردن این ایده که ما باید سعی کنیم که خودمان را به صفات خالقمان مجهز کنیم، هر شب در کنار موضوع برنامه به یکی از صفات پروردگار که متناسب با آن موضوع است می پردازیم.
وی افزود: رویکرد «یقه هفت» در پرداخت موضوعی در ماه رمضان، ایجابی است و نه سلبی. مثلا در یک شب که موضوع برنامه یاری نیازمندان است به نام یا غیاث المستغیثین اشاره می کنیم. این نامهای پروردگار از متن دعای جوشن کبیر استخراج شده است.
این تهیه کننده خاطرنشان کرد: در سطح فرم نیز «یقه هفت» تغییراتی دارد. اضافه شدن مهمانان متناسب با موضوع برنامه یکی از این تغییرات است که با گفتگویی کوتاه ، از تجربه زندگیش در رابطه با موضوع برنامه می گوید. هم چنین یک کیوسک تلفن عمومی به دکور برنامه اضافه شده که زنگ می خورد و صدای مردم و صحبتهای آنها در رابطه با موضوع برنامه را پخش می کند. ما یک جعبه رمزدار هم در برنامه داریم. رمز این جعبه سه ویژگی اصلی طرح شده در موضوع برنامه است که ما را به نام پروردگار یا شبیه شدن به او می رساند.
تنها در پایان بیان داشت:به طور کلی «یقه هفت» تلاش می کند که در ماه رمضان با داشتن فضایی شاد، صمیمی، مهربانانه و در عین حال آگاهی بخش لحظات پربار و شیرینی را برای بینندگانش ایجاد کند.
برنامه «یقه هفت» در ماه مبارک رمضان، از شنبه تا پنج شنبه ، ساعت 21 از شبکه هفت سیما به طور زنده پخش می شود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام» بازیگر فوق لیسانسه ها مهمان «صبحی دیگر» می شود سوء استفاده از اشخاص موضوع برنامه «چترنجات» محسن کریمی راد به «صبحی دیگر» می آید نقش خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد را «از من بپرس» بررسی استارت آپ های بیمه ای در «موتور جستجو» دبیر جشنواره فیلم رشد در«فرصت برابر» حقوقی مدنی و جزا موضوع امروز «ازمن بپرس» سلامت روان موضوع مورد بحث«دکتر سلام» «موتورجستجو» بررسی می کند؛ «قلمرو پارسی»روی آنتن شبکه هفت سیما مهارت به پویانمایی پیوند خورد «به خدآ» روی آنتن می‌رود/ آموزش حال خوب در «آموزش» جعبه ابزار محتوا در «راهش اینه» گشوده شد ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها