اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان شبکه هفت سیما

شبکه هفت سیما برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه های«ماه مهربانی»،«دکترسلام»، «یقه هفت»،«نان و نمک» و«سفرگرد» را تدارک دیده است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، برنامه «ماه مهربانی» در ایام ماه مبارک رمضان با حضور درمناطق زلزله زده کرمانشاه ومناطق سیل زده هر شب یک برنامه شاد را روی آنتن می برد.

این برنامه در استان های کرمانشاه ،لرستان ،خوزستان و ایلام حضور پیدا کرده و از چهره های ماندگار این استان ها دعوت به عمل می آورد.

هرشب از یکی از خوانندگان این استان ها دعوت می شود و در آیتم«این مردم نازنین» آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در این استان ها با حضور در منازل این افراد بر سر سفره افطار و سحر، به تصویر کشیده می شود.

از دیگر آیتم های این برنامه آیتم«نیایش»،«گزارش»از بازسازی مناطق سیل زده و زلزله زده،آیتم «تنفس»مربوط به موضوعاتی مانند صله رحم ، مهربانی و... است.

برنامه«ماه مهربانی» به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی در ایام ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 23 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «دکتر سلام» نیز برنامه ویژه ای برای ایام ماه مبارک روی آنتن می برد.

در این برنامه با دعوت از متخصصین پزشکی و تغذیه در خصوص رعایت نکات لازم در هنگام روزه داری در زمینه تغذیه صحیح،خوردن و نخوردن های افطاری و سحری، مزایا و معایب روزه داری برای گروه بیماران خاص گفتگو خواهد شد.

همچنین در آیتم «سبد سلامتی» به موضوع نحوه استفاده از میوه و اغذیه در ماه مبارک رمضان پرداخته می شود.

برنامه «دکتر سلام« به تهیه کنندگی مهران دشت بزرگی هر روز ساعت 13:30 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

از دیگر برنامه ویژه ماه مبارک شبکه هفت سیما برنامه«یقه هفت» می باشد.

برنامه «یقه هفت» به همت جمعی از جوانان طراحی شده است و نام این برنامه این معنا را می رساند که یقه هفت فلشی است به سمت درون آدمی و خود انتقادی یکی از بزرگترین گمشده های نسل امروز است که ما بتوانیم از خودمان انتقاد را شروع کنیم البته انتقاد به معنی عیب جویی نیست به معنی ارائه روش درست.سعی شده در برنامه «یقه هفت»در مورد مسائل ارتباطی ، اجتماعی ، مسائل زندگی و سبک زندگی فلش را به سمت خود بگیریم و بفهمیم ما چه سهمی داریم در ایجاد هر آسیب یا پیشرفت در زندگی.

برنامه «یقه هفت» در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه، هر شب با اشاره به یکی ازاسماء وصفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده، پخش خواهد شد.

یقه هفت در ماه مبارک رمضان، مهمان خانه های مردم خواهد بود. ما در ماه مبارک، هر شب با اشاره به یکی ازاسماء وصفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده؛ و با توجه به این نکته که ما باید تلاش کنیم این صفات را در خودمان ایجاد کنیم، و با رویکرد ایجابی به مسائل اجتماعی مرتبط خواهد پرداخت.

برنامه«یقه هفت»  به تهیه کنندگی مهرداد تنها در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه ساعت 22 پخش خواهد شد.

برنامه«نان و نمک»برنامه ترویج فرهنگ رمضانی توسط جامعه علمی آموزشی کشور، نیز همچون سال های گذشته به تهیه گزارش و گفتگو با فعالان رشته های قرآنی و مذهبی از اقشار علمی و فرهنگی کشور،کارآفرینان و خیرین مدرسه ساز،سلامت و.... می پردازد تا از حق نان و نمک پروردگار،اثرات ناب رمضان الکریم و از نقش خود در جامعه سخن بگویند.

برنامه «نان و نمک»به تهیه کنندگی هادی خددادی و کاری از گروه آموزش های رسمی است در ایام ماه مبارک رمضان هرشب ساعت 20:40 از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه «سفرگرد» می باشد.

برنامه «سفرگرد»در ماه رمضان با آیتم های «رمضان نامه» آیتم بررسی و گزارش آداب و رسوم مناطق مختلف کشور در فرهنگها و اقوام مختلف در ماه رمضان و« احکام سفر»، توضیح احکام سفر برای روزه داران از نگاه مراجع مختلف در قالب موشن گرافی مهمان مخاطبان شبکه هفت سیما خواهد بود.

گفتنی است، در آیتم«رمضان نامه» گزارشگر با حضور در آداب و مناسک نقاط مختلف کشور از دُم دُم سحری و آبی بنوش بوشهر، حنابران چهار محال و بختیاری، پیراهن و لقمه مراد یزد، کاسم سا لرستان، کبارخوانی آذربایجان غربی، تهیه قوتو کرمان، مرحبا و الوداع کردستان، نماز تراویح سیستان و بلوچستان، روزوالون فارس تا نخل گردانی اصفهان با حضور در مناطقی که این آداب بیشتر در آن اجرا می شود به تهیه گزارشی مستند می پردازد.

برنامه «سفرگرد» به تهیه کنندگی مجید قره گوزلو روزهای زوج ساعت 16 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «صبحی دیگر»نیز با دعوت از کارشناسان مرتبط با رویکردرمضانی روی آنتن می رود.

 

 

 

 

دسته بندی:

آخرین اخبار

آموزش تلویزیونی دانش آموزان شبکه هفت و حضور در مدارس کشور تاریخچه فارسینما در« از من بپرس» بررسی می شود «کی میاد ستاره چینی» به نایین می رود سخنگوی ستاد انتخابات کشور در«صبحی دیگر» صفر تا صد مهارت های کاربردی در «راهش اینه» چابلوسی موضوع این هفته«چترنجات» آموزش مهارت به زنان خانه دار در «از من بپرس» بررسی معضلات و فرصت های تولید پوشاک اسلامی در«خونه اینجاست» انتخاب شغل های آسان وسخت در«فرصت برابر» بررسی می شود ویروس کرونا در«دکتر سلام» نقش مادر در انتخاب شغل در«فرصت برابر» بررسی می شود همبستگی دانشگاه و شبکه آموزش سیما گامی در جهت تبدیل دانایی به توانایی چشم انداز کسب و کارهای نوپا در«فرصت برابر» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در«صبحی دیگر» مالکیت معنوی موضوع این هفته«چتر نجات» بررسی مهارت سلامت در«دکتر سلام» مهارت آموزی در کارکنان وظیفه موضوع امشب«خونه اینجاست» «یقه هفت» میزبان پزشک بدون مرز تبیین دستاوردهای سازمان فنی حرفه ای در«از من بپرس» معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس در«خونه اینجاست» با«یقه هفت»اعتماد به نفس داشته باشید «فرصت برابر» به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می پردازد افتتاح مسیر جدید کسب و کارهای خانگی در «راهش اینه» مهارت در سرمایه گذاری را«از من بپرس» نوجوانان و رویای پرواز با«فرصت برابر» «ماگرام» دهه فجر از شبکه هفت سیما شعرای نامی ایرانی در قاب تلویزیون تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها