اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان شبکه هفت سیما

شبکه هفت سیما برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه های«ماه مهربانی»،«دکترسلام»، «یقه هفت»،«نان و نمک» و«سفرگرد» را تدارک دیده است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، برنامه «ماه مهربانی» در ایام ماه مبارک رمضان با حضور درمناطق زلزله زده کرمانشاه ومناطق سیل زده هر شب یک برنامه شاد را روی آنتن می برد.

این برنامه در استان های کرمانشاه ،لرستان ،خوزستان و ایلام حضور پیدا کرده و از چهره های ماندگار این استان ها دعوت به عمل می آورد.

هرشب از یکی از خوانندگان این استان ها دعوت می شود و در آیتم«این مردم نازنین» آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در این استان ها با حضور در منازل این افراد بر سر سفره افطار و سحر، به تصویر کشیده می شود.

از دیگر آیتم های این برنامه آیتم«نیایش»،«گزارش»از بازسازی مناطق سیل زده و زلزله زده،آیتم «تنفس»مربوط به موضوعاتی مانند صله رحم ، مهربانی و... است.

برنامه«ماه مهربانی» به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی در ایام ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 23 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «دکتر سلام» نیز برنامه ویژه ای برای ایام ماه مبارک روی آنتن می برد.

در این برنامه با دعوت از متخصصین پزشکی و تغذیه در خصوص رعایت نکات لازم در هنگام روزه داری در زمینه تغذیه صحیح،خوردن و نخوردن های افطاری و سحری، مزایا و معایب روزه داری برای گروه بیماران خاص گفتگو خواهد شد.

همچنین در آیتم «سبد سلامتی» به موضوع نحوه استفاده از میوه و اغذیه در ماه مبارک رمضان پرداخته می شود.

برنامه «دکتر سلام« به تهیه کنندگی مهران دشت بزرگی هر روز ساعت 13:30 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

از دیگر برنامه ویژه ماه مبارک شبکه هفت سیما برنامه«یقه هفت» می باشد.

برنامه «یقه هفت» به همت جمعی از جوانان طراحی شده است و نام این برنامه این معنا را می رساند که یقه هفت فلشی است به سمت درون آدمی و خود انتقادی یکی از بزرگترین گمشده های نسل امروز است که ما بتوانیم از خودمان انتقاد را شروع کنیم البته انتقاد به معنی عیب جویی نیست به معنی ارائه روش درست.سعی شده در برنامه «یقه هفت»در مورد مسائل ارتباطی ، اجتماعی ، مسائل زندگی و سبک زندگی فلش را به سمت خود بگیریم و بفهمیم ما چه سهمی داریم در ایجاد هر آسیب یا پیشرفت در زندگی.

برنامه «یقه هفت» در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه، هر شب با اشاره به یکی ازاسماء وصفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده، پخش خواهد شد.

یقه هفت در ماه مبارک رمضان، مهمان خانه های مردم خواهد بود. ما در ماه مبارک، هر شب با اشاره به یکی ازاسماء وصفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده؛ و با توجه به این نکته که ما باید تلاش کنیم این صفات را در خودمان ایجاد کنیم، و با رویکرد ایجابی به مسائل اجتماعی مرتبط خواهد پرداخت.

برنامه«یقه هفت»  به تهیه کنندگی مهرداد تنها در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه ساعت 22 پخش خواهد شد.

برنامه«نان و نمک»برنامه ترویج فرهنگ رمضانی توسط جامعه علمی آموزشی کشور، نیز همچون سال های گذشته به تهیه گزارش و گفتگو با فعالان رشته های قرآنی و مذهبی از اقشار علمی و فرهنگی کشور،کارآفرینان و خیرین مدرسه ساز،سلامت و.... می پردازد تا از حق نان و نمک پروردگار،اثرات ناب رمضان الکریم و از نقش خود در جامعه سخن بگویند.

برنامه «نان و نمک»به تهیه کنندگی هادی خددادی و کاری از گروه آموزش های رسمی است در ایام ماه مبارک رمضان هرشب ساعت 20:40 از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه «سفرگرد» می باشد.

برنامه «سفرگرد»در ماه رمضان با آیتم های «رمضان نامه» آیتم بررسی و گزارش آداب و رسوم مناطق مختلف کشور در فرهنگها و اقوام مختلف در ماه رمضان و« احکام سفر»، توضیح احکام سفر برای روزه داران از نگاه مراجع مختلف در قالب موشن گرافی مهمان مخاطبان شبکه هفت سیما خواهد بود.

گفتنی است، در آیتم«رمضان نامه» گزارشگر با حضور در آداب و مناسک نقاط مختلف کشور از دُم دُم سحری و آبی بنوش بوشهر، حنابران چهار محال و بختیاری، پیراهن و لقمه مراد یزد، کاسم سا لرستان، کبارخوانی آذربایجان غربی، تهیه قوتو کرمان، مرحبا و الوداع کردستان، نماز تراویح سیستان و بلوچستان، روزوالون فارس تا نخل گردانی اصفهان با حضور در مناطقی که این آداب بیشتر در آن اجرا می شود به تهیه گزارشی مستند می پردازد.

برنامه «سفرگرد» به تهیه کنندگی مجید قره گوزلو روزهای زوج ساعت 16 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «صبحی دیگر»نیز با دعوت از کارشناسان مرتبط با رویکردرمضانی روی آنتن می رود.

 

 

 

 

دسته بندی:

آخرین اخبار

حقوقی مدنی و جزا موضوع امروز «ازمن بپرس» سلامت روان موضوع مورد بحث«دکتر سلام» «موتورجستجو» بررسی می کند؛ «قلمرو پارسی»روی آنتن شبکه هفت سیما مهارت به پویانمایی پیوند خورد «به خدآ» روی آنتن می‌رود/ آموزش حال خوب در «آموزش» جعبه ابزار محتوا در «راهش اینه» گشوده شد ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها