اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

باید باور کنیم که میتوانیم...

اختتامیه جشنوارۀ فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک، همزمان با روز ملی ایمنی حمل و نقل به همت جمعیت طرفداران ایمنی راهها برگزار شد. مدیر شبکه آموزش سیما و وزیر راه و شهرسازی مهمان های ویژه این مراسم بودند.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، در این برنامه مدیر شبکه آموزش و وزیر راه و شهرسازی با اهدای جوایز و نشان ملی فداکاری ایمنی، از فداکاران ایمنی راهها تجلیل کردند و پس از این تجلیل وزیر راه و شهرسازی پشت تربیون رفت واز توسعه کشور و لزوم ایمنی راه ها نقش رسانه ها در فرهنگ سازی و جمعیت طرفداران ایمنی راهها سخن گفت.

پس از صحبتهای وزیر راه و شهرسازی، مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش پشت تربیون تالار وحدت رفت و گفت: این همایش، نشان دهنده عزم پویش های مردمی برای کاهش تلفات رانندگی است. پویش هایی که با نظارت و حمایت بیشتر موفق خواهند شد .

وقتی رسانه و فرهنگ به هم گره می خورند

مدیر شبکه آموزش سیما، صحبت هایش با قدردانی از مهندس بخارایی مدیر عامل جمعیت ایمنی راه ها امروز حرکت بزرگ جمعیت طرفداران ایمنی راه ها به نگاه رسانه ای پیوند زده شد. این پیوند یعنی مادامی که پای نگاه رسانهای و نگاه فرهنگی، توأمان با هم و در کنار هــم در میــان است، ارتبـاط کامل است و اگر این دو همـراه هم نباشند، ارتبـاط کامل نمی شود و چیزی برای آموزش و عرضه به مردم پیدا نمی شود .

آگاهی، مهمترین مسئله در زندگی
جان نباشد جز خبر در آزمون، هر که را افزون خبر جانش فزون/ اقتضای جان چو ای دل آگهی است، هرکه را نَبوَد خبر، جانش تهی است«دکتر احمدی افزادی با خواندن این شعر از مولانا صحبت هایش را چنین ادامه داد: که امروز، بر آگاهی و آموزش مبتنی بر آگاهی توجه کنیم. این روزها در دنیای انفجار اطلاعات زندگی می کنیم. دنیایی که برای ما عـلم لاینفع به عاریـه آورده است . در حالیکه آگاهی علم نافع است .
«چه کسی فکر می کرد بستن کمربند ایمنی روزی فرهنگ شود؟ چه کسی فکرش را می کرد همیار پلیس جا بیفتد؟ .»مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش با گفتن این گزاره های پرسشی، بهرام عظیمی، انیمیشن ساز سیا ساکتی را خطاب قرار داد و گفت :آقای عظیمی عزیز، یک سیا ساکتی به همت شما و دوستانتان باعث شد فرهنگ سازی نوینی در فرهنگ ترافیکی و بستن کمربند ایمنی شکل بگیرد. این یعنی می توان از رسانه کمک گرفت. یعنی این کار شدنی است. برای همین نیازمند این هستیم که در این دنیای سرشار از اغتشاش اطلاعاتی، به علم نافع رو بیاوریم. علمی که مبتی بر عمل است .
ما آماده ایم...
دکتر احمدی افزادی گفت: ما امروز این آمادگی را داریم که در رسانه ملی، در شبکه آموزش، ماموریت خود را بر سه ضلع مردم و مهارت و آموزش ادامه دهیم. چرا که شعار شبکه آموزش این است، آموزش و مهارت و مردم.

مدیر شبکه آموزش در پایان صحبتهایش به همراهی و همکاری اشاره کرد و گفت: باید باور کنیم که می توانیم فرهنگ ترافیکی و آموزشهای آگاهی دهنده رانندگی را در رسانه به مردم یادآوریکنیم و آموزش دهیم. فقط باید توجه داشته باشیم که در این راه باید با همراهی و همکاری پیش برویم. به قول حافظ« حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت ، آری به اتفاق جهان می توان گرفت».

دسته بندی:

آخرین اخبار

آموزش تلویزیونی دانش آموزان شبکه هفت و حضور در مدارس کشور تاریخچه فارسینما در« از من بپرس» بررسی می شود «کی میاد ستاره چینی» به نایین می رود سخنگوی ستاد انتخابات کشور در«صبحی دیگر» صفر تا صد مهارت های کاربردی در «راهش اینه» چابلوسی موضوع این هفته«چترنجات» آموزش مهارت به زنان خانه دار در «از من بپرس» بررسی معضلات و فرصت های تولید پوشاک اسلامی در«خونه اینجاست» انتخاب شغل های آسان وسخت در«فرصت برابر» بررسی می شود ویروس کرونا در«دکتر سلام» نقش مادر در انتخاب شغل در«فرصت برابر» بررسی می شود همبستگی دانشگاه و شبکه آموزش سیما گامی در جهت تبدیل دانایی به توانایی چشم انداز کسب و کارهای نوپا در«فرصت برابر» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در«صبحی دیگر» مالکیت معنوی موضوع این هفته«چتر نجات» بررسی مهارت سلامت در«دکتر سلام» مهارت آموزی در کارکنان وظیفه موضوع امشب«خونه اینجاست» «یقه هفت» میزبان پزشک بدون مرز تبیین دستاوردهای سازمان فنی حرفه ای در«از من بپرس» معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس در«خونه اینجاست» با«یقه هفت»اعتماد به نفس داشته باشید «فرصت برابر» به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می پردازد افتتاح مسیر جدید کسب و کارهای خانگی در «راهش اینه» مهارت در سرمایه گذاری را«از من بپرس» نوجوانان و رویای پرواز با«فرصت برابر» «ماگرام» دهه فجر از شبکه هفت سیما شعرای نامی ایرانی در قاب تلویزیون تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها