اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

باید باور کنیم که میتوانیم...

اختتامیه جشنوارۀ فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک، همزمان با روز ملی ایمنی حمل و نقل به همت جمعیت طرفداران ایمنی راهها برگزار شد. مدیر شبکه آموزش سیما و وزیر راه و شهرسازی مهمان های ویژه این مراسم بودند.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، در این برنامه مدیر شبکه آموزش و وزیر راه و شهرسازی با اهدای جوایز و نشان ملی فداکاری ایمنی، از فداکاران ایمنی راهها تجلیل کردند و پس از این تجلیل وزیر راه و شهرسازی پشت تربیون رفت واز توسعه کشور و لزوم ایمنی راه ها نقش رسانه ها در فرهنگ سازی و جمعیت طرفداران ایمنی راهها سخن گفت.

پس از صحبتهای وزیر راه و شهرسازی، مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش پشت تربیون تالار وحدت رفت و گفت: این همایش، نشان دهنده عزم پویش های مردمی برای کاهش تلفات رانندگی است. پویش هایی که با نظارت و حمایت بیشتر موفق خواهند شد .

وقتی رسانه و فرهنگ به هم گره می خورند

مدیر شبکه آموزش سیما، صحبت هایش با قدردانی از مهندس بخارایی مدیر عامل جمعیت ایمنی راه ها امروز حرکت بزرگ جمعیت طرفداران ایمنی راه ها به نگاه رسانه ای پیوند زده شد. این پیوند یعنی مادامی که پای نگاه رسانهای و نگاه فرهنگی، توأمان با هم و در کنار هــم در میــان است، ارتبـاط کامل است و اگر این دو همـراه هم نباشند، ارتبـاط کامل نمی شود و چیزی برای آموزش و عرضه به مردم پیدا نمی شود .

آگاهی، مهمترین مسئله در زندگی
جان نباشد جز خبر در آزمون، هر که را افزون خبر جانش فزون/ اقتضای جان چو ای دل آگهی است، هرکه را نَبوَد خبر، جانش تهی است«دکتر احمدی افزادی با خواندن این شعر از مولانا صحبت هایش را چنین ادامه داد: که امروز، بر آگاهی و آموزش مبتنی بر آگاهی توجه کنیم. این روزها در دنیای انفجار اطلاعات زندگی می کنیم. دنیایی که برای ما عـلم لاینفع به عاریـه آورده است . در حالیکه آگاهی علم نافع است .
«چه کسی فکر می کرد بستن کمربند ایمنی روزی فرهنگ شود؟ چه کسی فکرش را می کرد همیار پلیس جا بیفتد؟ .»مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش با گفتن این گزاره های پرسشی، بهرام عظیمی، انیمیشن ساز سیا ساکتی را خطاب قرار داد و گفت :آقای عظیمی عزیز، یک سیا ساکتی به همت شما و دوستانتان باعث شد فرهنگ سازی نوینی در فرهنگ ترافیکی و بستن کمربند ایمنی شکل بگیرد. این یعنی می توان از رسانه کمک گرفت. یعنی این کار شدنی است. برای همین نیازمند این هستیم که در این دنیای سرشار از اغتشاش اطلاعاتی، به علم نافع رو بیاوریم. علمی که مبتی بر عمل است .
ما آماده ایم...
دکتر احمدی افزادی گفت: ما امروز این آمادگی را داریم که در رسانه ملی، در شبکه آموزش، ماموریت خود را بر سه ضلع مردم و مهارت و آموزش ادامه دهیم. چرا که شعار شبکه آموزش این است، آموزش و مهارت و مردم.

مدیر شبکه آموزش در پایان صحبتهایش به همراهی و همکاری اشاره کرد و گفت: باید باور کنیم که می توانیم فرهنگ ترافیکی و آموزشهای آگاهی دهنده رانندگی را در رسانه به مردم یادآوریکنیم و آموزش دهیم. فقط باید توجه داشته باشیم که در این راه باید با همراهی و همکاری پیش برویم. به قول حافظ« حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت ، آری به اتفاق جهان می توان گرفت».

دسته بندی:

آخرین اخبار

حقوقی مدنی و جزا موضوع امروز «ازمن بپرس» سلامت روان موضوع مورد بحث«دکتر سلام» «موتورجستجو» بررسی می کند؛ «قلمرو پارسی»روی آنتن شبکه هفت سیما مهارت به پویانمایی پیوند خورد «به خدآ» روی آنتن می‌رود/ آموزش حال خوب در «آموزش» جعبه ابزار محتوا در «راهش اینه» گشوده شد ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها