اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

«یقه هفت» ماه رمضان هر شب روی آنتن شبکه هفت می‌رود

تهیه کننده برنامه تلویزیونی «یقه هفت» از پخش این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان هر شب از شبکه هفت سیما خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،«مهرداد تنها» تهیه کننده برنامه «یقه هفت» درباره هدف از تولید برنامه یقه هفت در شبکه هفت سیما، گفت: هدف از تولید برنامه یقه هفت در شبکه هفت، آموزش مهارت نقد صحیح و خود انتقادی است. در این برنامه مهارت نقد، در قالب موضوعات مختلف اجتماعی طرح می‌شود «یقه هفت» یک اطلس موضوعی ۱۱۰ تایی دارد که و در واقع هر شب یک موضوع دستمایه برنامه قرار می‌گیرد.

 

وی همچنین درباره انتخاب نام این برنامه نیز توضیح داد:  «یقه هفت»فلشی به درون است و با شعار برنامه که می گوید یقه خودت را قاضی کن همخوانی دارد. در واقع یقه هفت، مروج خود انتقادی و ارزیابی خود است. مخاطب هدف این برنامه تقریبا همه مردم و در همه اقشار هستند. چون مهارت خود انتقادی یک مهارت فراگیر در همه سنین است. بازخوردهای مردمی هم نشان می‌دهد که برنامه توانسته بین اقشار مختلف مخاطب جذب کند.

 

تنها در پاسخ به این که بیان موضوعات اجتماعی همواره با اما و اگرهایی همراه است چه چالش‌هایی در تولید آن داشته‌اید؟، اظهارداشت: پرداختن به موضوعات اجتماعی همیشه با حساسیت‌ها و چالش‌هایی روبه روست. به خصوص در بعضی مسائل این حساسیت‌ها بیشتر است.

 

ولی یقه هفت تلاش کرده با استفاده از زبان طنز و با تغییر جهت پیکان نقد به سمت خود این مشکل را برطرف کند. پیچیدن یک مفهوم نسبتا تلخ در زبان طنز و اینکه ما پیش از هر کسی از خودمان را مورد نقد قرار دهیم می‌تواند در حل این چالش‌ها موثر باشد.

 

این تهیه‌کننده درباره بخش‌های مختلف برنامه نیز گفت: یقه هفت ترکیبی از برنامه‌سازی زنده و تولیدی است. اجرای برنامه با حضور مجری در استودیو به صورت زنده اتفاق می‌افتد و آیتم‌های مختلف قبلا تولید می‌شود. مجری در آیتم‌ها به طرح و بسط موضوع شب می‌پردازد و آیتم‌های مختلف ابعاد متفاوتی از موضوع را نمایان می‌کنند. از جمله آیتم‌های برنامه خیاط خانه، دابسمش، گزارش مردمی و ... است.

 

وی درباره این موضوع که بخشی از این برنامه افراد در مقابل قاب آئینه می‌ایستند و از خودشان می‌گویند هدف شما از این آیتم چیست؟، گفت: در آیتم گزارش مردمی با آینه، در واقع به مفهوم محوری و مرکزی برنامه، یا همان خود انتقادی اشاره می‌کند. حضور آینه به لحاظ روانی،  شرایط درون‌نگری را برای مردم فراهم می‌کند. پرسش‌های آیتم نیز به گونه‌ای طراحی می‌شوند که افراد را به درون خود ارجاع دهند.

 

وی در پاسخ به این پرسش که امروزه مهم‌ترین چالش برنامه‌های تلویزیونی نحوه ارتباط با مخاطبان برنامه است؟ چه مسیرهایی برای ارتباط تنگاتنگ با مخاطب دارید؟، تصریح کرد: ما از همه مسیرهای ممکن برای ارتباط با مردم استفاده می‌کنیم. از سامانه‌های پیامکی گرفته تا وب سایت و شبکه‌های اجتماعی. به علاوه اینکه یکی از ارکان هویتی یقه هفت، تعاملی بودن برنامه است. به این معنی که ما با قرار دادن اطلس موضوعی، در وبسایت برنامه از مردم خواستیم که تولیدات رسانه‌ای خودشان در حوزه مربوط به برنامه را برای ما ارسال کنند و ما از تولیدات مردمی استفاده می‌کنیم.

 

وی درباره دکور برنامه نیز توضیح داد: دکور برنامه با توجه به ارکان هویتی برنامه که در برند بوک یقه ۷ آمده طراحی شده است. ولی به طور کلی این دکور شبیه خانه با فضایی صمیمی، حاوی رنگ‌های روشن و غلبه سفید برای امیدبخشی و نشاط آفرینی و حضور کتاب در کتابخانه به معنی دانایی و لباس‌های یقه هفت به عنوان نماد برنامه است.

 

تنها درباره اینکه برای ماه مبارک رمضان تدارک چه بخش‌هاو آیتم‌هایی که متناسب با این ایام باشه دیده‌اید؟؛ گفت: یقه هفت در ماه مبارک رمضان، مهمان خانه‌های مردم خواهد بود. ما در ماه مبارک، هر شب با اشاره به یکی از اسماء و صفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده و با توجه به این نکته که ما باید تلاش کنیم این صفات را در خودمان ایجاد کنیم و با رویکرد ایجابی به مسائل اجتماعی مرتبط خواهد پرداخت.

برنامه «یقه هفت» در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه پخش خواهد شد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید کلیشه ارتباط با مخاطب در شبکه آموزش شکسته شد/ رویکرد متفاوت «راهش اینه»در حوزه کارآفرینی تغدیه دانش آموزان در«دکتر سلام» بررسی می شود ویژه برنامه های آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس از شبکه هفت سیما ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت بازگشایی مدارس «شک مقدس» تحریفات عاشورا را بررسی می کند «راهش اینه» از قاب شیشه ای بیرون می آید رسانه ملی پل ارتباطی نخبگان و جامعه /شبکه آموزش سیما و پارک علم و فن آوری پردیس ، همکاری از جنس مهارت و دانایی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها