اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

«یقه هفت» ماه رمضان هر شب روی آنتن شبکه هفت می‌رود

تهیه کننده برنامه تلویزیونی «یقه هفت» از پخش این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان هر شب از شبکه هفت سیما خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،«مهرداد تنها» تهیه کننده برنامه «یقه هفت» درباره هدف از تولید برنامه یقه هفت در شبکه هفت سیما، گفت: هدف از تولید برنامه یقه هفت در شبکه هفت، آموزش مهارت نقد صحیح و خود انتقادی است. در این برنامه مهارت نقد، در قالب موضوعات مختلف اجتماعی طرح می‌شود «یقه هفت» یک اطلس موضوعی ۱۱۰ تایی دارد که و در واقع هر شب یک موضوع دستمایه برنامه قرار می‌گیرد.

 

وی همچنین درباره انتخاب نام این برنامه نیز توضیح داد:  «یقه هفت»فلشی به درون است و با شعار برنامه که می گوید یقه خودت را قاضی کن همخوانی دارد. در واقع یقه هفت، مروج خود انتقادی و ارزیابی خود است. مخاطب هدف این برنامه تقریبا همه مردم و در همه اقشار هستند. چون مهارت خود انتقادی یک مهارت فراگیر در همه سنین است. بازخوردهای مردمی هم نشان می‌دهد که برنامه توانسته بین اقشار مختلف مخاطب جذب کند.

 

تنها در پاسخ به این که بیان موضوعات اجتماعی همواره با اما و اگرهایی همراه است چه چالش‌هایی در تولید آن داشته‌اید؟، اظهارداشت: پرداختن به موضوعات اجتماعی همیشه با حساسیت‌ها و چالش‌هایی روبه روست. به خصوص در بعضی مسائل این حساسیت‌ها بیشتر است.

 

ولی یقه هفت تلاش کرده با استفاده از زبان طنز و با تغییر جهت پیکان نقد به سمت خود این مشکل را برطرف کند. پیچیدن یک مفهوم نسبتا تلخ در زبان طنز و اینکه ما پیش از هر کسی از خودمان را مورد نقد قرار دهیم می‌تواند در حل این چالش‌ها موثر باشد.

 

این تهیه‌کننده درباره بخش‌های مختلف برنامه نیز گفت: یقه هفت ترکیبی از برنامه‌سازی زنده و تولیدی است. اجرای برنامه با حضور مجری در استودیو به صورت زنده اتفاق می‌افتد و آیتم‌های مختلف قبلا تولید می‌شود. مجری در آیتم‌ها به طرح و بسط موضوع شب می‌پردازد و آیتم‌های مختلف ابعاد متفاوتی از موضوع را نمایان می‌کنند. از جمله آیتم‌های برنامه خیاط خانه، دابسمش، گزارش مردمی و ... است.

 

وی درباره این موضوع که بخشی از این برنامه افراد در مقابل قاب آئینه می‌ایستند و از خودشان می‌گویند هدف شما از این آیتم چیست؟، گفت: در آیتم گزارش مردمی با آینه، در واقع به مفهوم محوری و مرکزی برنامه، یا همان خود انتقادی اشاره می‌کند. حضور آینه به لحاظ روانی،  شرایط درون‌نگری را برای مردم فراهم می‌کند. پرسش‌های آیتم نیز به گونه‌ای طراحی می‌شوند که افراد را به درون خود ارجاع دهند.

 

وی در پاسخ به این پرسش که امروزه مهم‌ترین چالش برنامه‌های تلویزیونی نحوه ارتباط با مخاطبان برنامه است؟ چه مسیرهایی برای ارتباط تنگاتنگ با مخاطب دارید؟، تصریح کرد: ما از همه مسیرهای ممکن برای ارتباط با مردم استفاده می‌کنیم. از سامانه‌های پیامکی گرفته تا وب سایت و شبکه‌های اجتماعی. به علاوه اینکه یکی از ارکان هویتی یقه هفت، تعاملی بودن برنامه است. به این معنی که ما با قرار دادن اطلس موضوعی، در وبسایت برنامه از مردم خواستیم که تولیدات رسانه‌ای خودشان در حوزه مربوط به برنامه را برای ما ارسال کنند و ما از تولیدات مردمی استفاده می‌کنیم.

 

وی درباره دکور برنامه نیز توضیح داد: دکور برنامه با توجه به ارکان هویتی برنامه که در برند بوک یقه ۷ آمده طراحی شده است. ولی به طور کلی این دکور شبیه خانه با فضایی صمیمی، حاوی رنگ‌های روشن و غلبه سفید برای امیدبخشی و نشاط آفرینی و حضور کتاب در کتابخانه به معنی دانایی و لباس‌های یقه هفت به عنوان نماد برنامه است.

 

تنها درباره اینکه برای ماه مبارک رمضان تدارک چه بخش‌هاو آیتم‌هایی که متناسب با این ایام باشه دیده‌اید؟؛ گفت: یقه هفت در ماه مبارک رمضان، مهمان خانه‌های مردم خواهد بود. ما در ماه مبارک، هر شب با اشاره به یکی از اسماء و صفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده و با توجه به این نکته که ما باید تلاش کنیم این صفات را در خودمان ایجاد کنیم و با رویکرد ایجابی به مسائل اجتماعی مرتبط خواهد پرداخت.

برنامه «یقه هفت» در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه پخش خواهد شد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

تهیه نماهنگ های حماسی و انقلابی از آرشیو شبکه هفت سیما درمان چاقی های مقاوم در«دکتر سلام» احمدی افزادی مطرح کرد ؛ فصل جديد راهش اینه از راه رسید اهمیت مهارت در حوزه های کاریابی را«ازمن بپرس» معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در«دکتر سلام» در«یقه هفت» بررسی می شود؛ آموزش مهارت «نه گفتن» در «چترنجات» ویژه برنامه«از من بپرس» به مناسبت شهادت سردار سلیمانی «از من بپرس» با رویکرد جدید روی آنتن می رود راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش بررسی فرزند پروری موفق در«صبحی دیگر» استفاده حداکثری از فرصت ها رویکرد فصل جدید «یقه هفت» تفکر خلاقانه در«فرصت برابر» فصل جدید برنامه «سفرگرد» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما آموزش شهروندی  در«اهالی حومه» آموزش مهارت استفاده از انگشتان دست درسری جدید «من می توانم» معاون واژه گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی: مسابقه«رویش» از فردا روی آنتن شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی»در شب یلدا فصل جدید «مثبت 40» با ساختاری متفاوت روی آنتن می رود «بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما بررسی ماندگاری تاثیرات اعتیاد بر ظاهر افراد در«اعتیاد و زنان» بررسی پیشگیری نوجوانان از مصرف مواد مخدر در«از من بپرس» زبان و ادبیات فارسی در الویت رسانه ملی! «چتر نجات» با موضوع مهارت‌های خود مراقبتی؛ پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام» بازیگر فوق لیسانسه ها مهمان «صبحی دیگر» می شود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها