اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پخش فصل جدید «دکتر سلام» بعد از نوروز

  تهیه‌کننده «دکتر سلام» از پخش سری جدید این برنامه از ۱۷ فروردین ماه، همراه با تغییراتی در ساختار و محتوای این برنامه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،مهرداد دشت بزرگی درباره تغییرات برنامه «دکتر سلام» برای سال آینده گفت: این روندی که «دکتر سلام» تا به امروز داشته است به صورت پرسش و پاسخی بوده و به مسائل و مشکلات پزشکی مردم پرداخته است اما ما در سال آینده با رصد کردن پیامک‌های مردم، شکل برنامه در اجرا را تغییر دادیم؛ یعنی در کنار پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی به زشت و زیبایی پزشکی می‌پردازیم.

او ادامه داد: با رصد کردن اطلاعات مردم که با ما در تماس هستند و ویدئو می‌فرستند، از بعضی پزشکان که الگو هستند تقدیر می‌کنیم و کسانی هم که در این راستا قصور می‌کنند و مردم شکایت دارند، می‌خواهیم پاسخگو باشند که چرا این اتفاق افتاده است.

این تهیه‌کننده اضافه کرد: همچنین به مسائل فضای مجازی می‌پردازیم زیرا باورهای اشتباه پزشکی در این فضا زیاد است و منبع درستی ندارند؛ بنابراین رصد می‌کنیم و از کارشناسان و پزشکان خود می‌خواهیم که نظر بدهند. همچنین به شکایت‌های مردمی هم از طریق سامانه خودمان پاسخ می‌دهیم.

دشت بزرگی با اشاره به آیتم‌های مختلف این برنامه اظهار کرد: همچنین آیتم «دمنوش‌کده» را داریم که به دمنوش‌های فصلی می‌پردازیم که چگونه آماده و مصرف می‌شوند. «سبد سلامتی» هم درباره تغذیه مردم به روی آنتن می‌رود که در همین راستا یک پزشک تغذیه به عنوان مجری کارشناس در برنامه حضور دارد و درباره غذا، میوه‌ها، فست فودها و … بحث می‌کند.

او بیان کرد: بخش «گیاهان شفابخش» به گیاهانی که در کشورمان رشد می‌کنند، می‌پردازد و انواع طب‌ها، اطلاعات قید شده و نوع فرآوری آن‌ها را به مردم نشان می‌دهد. همچنین کارخانه‌هایی که در این راستا فعالیت می‌کنند را معرفی می‌کنیم که مورد حمایت اقتصادی و معنوی مردم قرار بگیرد. در ضمن ما در این برنامه به بیماری‌هایی که به صورت اپیدمی در فصل‌های مختلف وجود دارد می‌پردازیم و هر هفته هم بر اساس تقویم جهانی پزشکی یک موضوع داریم.

دشت بزرگی گفت: محور ما در این برنامه معرفی پزشکانی که قصور کردند نیست بلکه به خدمات درمانی که بیمارستان‌ها ارائه می‌دهند، می‌پردازیم. همچنین از مسؤولان بهداشت کشور در برنامه دعوت می‌کنیم که هر پنجشنبه در برنامه حضور پیدا کنند تا بحث چالشی داشته باشیم.

این تهیه‌کننده درباره نحوه دعوت از کارشناسان و پزشکان در برنامه «دکتر سلام» بیان کرد: از شورای سلامت صداوسیما برای دعوت از پزشکان استعلام می‌گیریم و این پزشکان بعد از تأیید این نهاد و وزارت بهداشت در برنامه حاضر می‌شوند.

او بیان کرد: برای سال آینده تغییر دکور خواهیم داشت و بخش اخبار رسانه‌ای که در آن به خبرهای پزشکی می‌پردازیم، اضافه خواهد شد.

دشت بزرگی بیان کرد: ما به دنبال افزایش زمان برنامه هستیم اما برنامه ما در سری جدید هم ساعت ۱۳:۳۰ به روی آنتن می‌رود.

 

 

دسته بندی:

آخرین اخبار

ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان ویژه برنامه های رحلت پیامبر(ص) و امام رضا(ع) از شبکه هفت سیما دومین هم اندیشی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی سیمابرگزارشد/ پایش مجریان سیما بررسی اعتیاد زنان در یک برنامه تلویزیونی بررسی سیره زندگی ائمه اطهار در «هفت آسمان» مشکلات تغذیه ای زائران اربعین در «دکتر سلام» راه جدید «راهش اینه» از بازار بورس می گذرد. پیامدهای ناشی از زلزله را «از من بپرس» شبکه هفت سیما «با کلاس» می شود احمدی‌افزادی مطرح کرد؛برنامه‌های سیما برای حفظ زبان فارسی/اصلاح واژه‌گزینی تبلیغات دکتر احمدی افزادی:رسانه ملی با تمام توان به حفظ و ترویج زبان فارسی اهتمام دارد ویژه برنامه های اربعین از شبکه هفت سیما توصیه های تغذیه ای«دکتر سلام»برای زائران اربعین فصل هشتم «قندپهلو» با شکلی جدید می‌آید رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در «ازمن بپرس» ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت روز جهانی کودک و تلویزیون/خاله رویا و عمو مهربان مهمان برنامه شبکه های اجتماعی و گسست خانواده گذری بر بازار های مالی در «راهش اینه» احمدی افزادی رئیس ستاد «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شد بررسی نکات ایمنی-امنیتی ویژه اربعین در«چتر نجات» مهارت تربیت کودکان با پخش انیمیشن حاملگی های پرخطر در «دکتر سلام» بررسی می شود مدیریت مشترک خانواده موضوع امروز «ازمن بپرس» در برنامه «مشاعره» صورت گرفت؛ مهارت آموزی در شبکه هفت سیما محدود به قاب شیشه ای نیست «فرصت برابر» با تغییرات روی آنتن شبکه هفت سیما می رود بازگویی خاطرات جنگ در«هفت نشان» تغییر در زمان پخش «از من بپرس» ماجراهای علمی را در «مستند هفت»ببینید کلیشه ارتباط با مخاطب در شبکه آموزش شکسته شد/ رویکرد متفاوت «راهش اینه»در حوزه کارآفرینی تغدیه دانش آموزان در«دکتر سلام» بررسی می شود ویژه برنامه های آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس از شبکه هفت سیما ویژه برنامه «صبحی دیگر» به مناسبت بازگشایی مدارس «شک مقدس» تحریفات عاشورا را بررسی می کند «راهش اینه» از قاب شیشه ای بیرون می آید رسانه ملی پل ارتباطی نخبگان و جامعه /شبکه آموزش سیما و پارک علم و فن آوری پردیس ، همکاری از جنس مهارت و دانایی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها