اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شبکه هفت سیما با برنامه های متنوع مهمان خانه های ایرانی است/نوروز 98 با ماجراجوی های دنیای علم در «موتورجستجو»

شبکه هفت سیما برای نوروز98 ویژه برنامه های متنوعی را تدارک دیده است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، «موتورجستجو»برای 13 روز فروردین 98 تدارک ویژه ای دیده است و متناسب با آغاز فصل جدید ماجراجویی هایی را در دنیای علم و از سیاره زمین به نمایش می گذارد.

برنامه «موتورجستجو» در ایام نوروز ضمن نمایش علمی هر روز مسافر گوشه ای از سیاره  زمین می شود و شگفتی های گوشه ای از این سیاره را به نمایش می گذارد، از سفرهای مارکوپولو تا سفرهای جیمز کوک برای کشف سرزمین های تازه.

در این برنامه شاهد آیتم های،آزمایش های علمی، سفرنامه خوانی،آشنایی با نقاط شگفت انگیز زمین و بررسی رویدادهای برجسته علمی در دنیای علم و فناوری در سالی که گذشت.

برنامه «موتورجستجو» کاری از گروه مهارت های تخصصی و عمومی به تهیه کنندگی علی خسروی و کارگردانی و اجرای سیاوش صفاریان در ایام نوروز هر شب ساعت 22 مهمان خانه های ایرانی است.

آشنایی با مشاغل با «من می توانم»

برنامه «من می توانم» با هدف آشنایی با مشاغل و یادگیری شغل ها به زودی در 15قسمت 25 دقیقه ای از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «من می توانم» در ایام نوروز به شهرهای مرکزی ایران از جمله اصفهان ، یزد،نائین، کاشان و... می رود و با نگاه به مشاغل سنتی شهرهای ایران و انجام آن توسط جوانان جویای کار به معرفی سوغات و شیرینی جات آن مناطق می پردازد.

در این برنامه سعی شده بیشتر به مشاغلی که هم جنبه سفر و هم شغل و هنر ایرانی دارد، پرداخته شود.

 برنامه «من می توانم» با هدف آشنایی با مشاغل و یادگیری شغل ها و اینکه هریک از شغل ها را چگونه و با چه روش هایی می توان فرا گرفت تولید شده است.

برنامه «من می توانم» تهیه کنندگی حمیدرضا محمد علیزاده هرروز ساعت 18 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

*آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی در«یقه هفت»

برنامه«یقه هفت» در ایام نوروز در قالب طنز فاخر از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

برنامه «یقه هفت»با زبان طنز فاخر به مهارت آموزی و آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی و مسائل مرتبط به نوروز مانند خرید،صله رحم،سفر و... می پردازد.

این برنامه با آیتم های «هفت بیجار» به فضای مجازی سری می زند و با دریافت تولیدات مردمی در حوزه طنز مکتوب و طنز نمایشی سلیقه سازی می کند.

برنامه «یقه هفت» به تهیه کنندگی مهرداد تنها  هرشب ساعت 21مهمان نوروزی مخاطبان شبکه هفت سیما خواهد بود.

آموزش مهارت های سفر در«سفرگرد»

«سفرگرد»، یک برنامه سرگرم‌کننده در عین حال آموزشی است که در ایام نوروز مهارنت های سفر را به مخاطبان آموزش می دهد.

برنامه «سفرگرد» برای ارتقاء مهارت‌های سفر تولید شده چرا که برنامه‌های گردشگری فقط به مکان‌های گردشگری می‌پردازند بنابراین بخش عمده این برنامه مهارت‌های لازم برای سفر را آموزش می‌دهد و سفر سالم را ترویج می‌کند.

مهمانان برنامه از کوهنوردان و بوم‌گردان هستند و حتی این برنامه به ترویج گردشگری سلامت و روستایی می‌پردازد.

 «سفرگرد»، یک برنامه سرگرم‌کننده در عین حال آموزشی است.

برنامه «سفرگرد» به تهیه کنندگی مجید قره گوزلو و اجرای احسان شاملو هر روز ساعت 15 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

همچنین برنامه «قندپهلو»در قالب مسابقه مشاعره و طنز ادب فارسی با حضور شرکت کنندگان در برنامه و به جهت افزایش نشاط اجتماعی در جامعه در ایام نوروز از شبکه هفت سیما پخش می شود.

مسابقه«قندپهلو» به تهیه کنندگی امیرقمیشی در ایام نوروز هر شب ساعت 23 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

 

همچنین برنامه «دکتر سلام» در ایام نوروز به صورت ویژه و با رویکرد نوروزی روی آنتن می رود.

پزشکان و کارشناسان مختلف  به مسائل نوروز و سفر می پردازند.

در این برنامه کارشناسان هلال احمر به نحوه امداد و برخورد با حوادث جاده ای  و کارشناسان طب اورژانس به نحوه برخورد با بیماری سکته و بیماری های شایع در سفر  می پردازند.

همچنین کارشناسان روانشناسی مسائل دید و بازدید و نحوه ارتباط را بررسی می کنند و در بخش تغذیه به نحوه مصرف مواد غذایی پرداخته می شود.

آیتم گیاهان شفابخش و سبد سلامتی در برنامه گنجانده شده و برنامه در فضای باز و لوکیشن های مختلف ضبط می شود.

برنامه «دکتر سلام» به تهیه کنندگی مهران دشت بزرگی هر روز ساعت 13:30 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

تامین برنامه ها نیز برنامه هایی چون سلطان و شبان ساعت 12:10 محله برو بیا ساعت 14:10 و مستند هایی جذاب را در ساعت 24:00 برای پخش آماده کرده است.

 

 

 

 

 

دسته بندی:

آخرین اخبار

#برنامه های زنده #دوشنبه20 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما بررسی افزایش تولید برنج در«رویش» #برنامه های زنده #یکشنبه 19 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما معرفی خانواده های برتر در «کی میاد ستاره چینی» مدیر شبکه آموزش سیما احکام جدید صادر کرد شبکه  آموزش سیما جمعه ها «نوسان» خواهد داشت دربرنامه « صبحی دیگر» مطرح شد/برگزاری مسابقات ملی مهارت به صورت غیر متمرکز برپایی کارگاه مجازی مجسمه سازی در شبکه آموزش #برنامه های زنده #چهارشنبه 15 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 14 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما کرونا و توفیق اجباری نظام آموزش کشور برای تحول به سوی " رسانه معلم #برنامه های زنده #دوشنبه ۱۳ مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #یکشنبه 12 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #پنجشنبه 9 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما عیسی‌زاده: ۵ میلیون نفر نیازمند کمک اورژانسی هستند/دولت مکلف است به زنان سرپرست خانوار مهارت آموزش دهد #برنامه های زنده #چهارشنبه 7 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما «مدرسه تلویزیونی ایران» نو می‌شود/ طرحی برای آموزش به ناشنوایان موفقیت شبکه آموزش در جذب نوجوانان #برنامه های زنده #سهشنبه 7 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #یکشنبه ۵ مرداد 1399 شبکه آموزش سیما جزئیات فعالیت «مدرسه تلویزیونی ایران» در سال تحصیلی 99/ احمدی: همراه با مدارس هستیم با حضور نماینده کارگران در شورای عالی کار و یک نماینده مجلس؛ اوسط هاشمی در برنامه «صبحی دیگر» مطرح کرد: #برنامه های زنده #چهارشنبه 1 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما موضوع و میهمانان برنامه های شبکه آموزش سیما سه شنبه 31 تیر 1399 کریمی در برنامه «به وقت ایران»: مجلس خلاءهای قانونی مهارت سربازان را رفع می‌کند پیام تسلیت شبکه آموزش سیما به مناسبت درگذشت آقای روح الله رجایی سردبیر فقید روزنامه جام جم در نشست مشترک فرهنگستان زبان و ادب فارسی و شبکه آموزش سیما؛ بررسی توسعه زنجيره هاي ارزشي طیور در«رویش» کودکان و کرونا در«دکتر سلام» بررسی يكپارچه سازي اراضي كشاورزي در«رویش» تمجید رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برنامه به وقت ایران واکنش دبیر شورای عالی مهارت آموزش کشور به آغاز پخش برنامه به وقت ایران در «به وقت ایران» عنوان شد: مدرک‌گرایی اصلی‌ترین مانع مهارت آموزی است بازتاب برنامه زنده شبانه "به وقت ایران‌ " در خبرگزاریها منادی: باید به مهارت نگاه ویژه داشت گفتگوهای چالشی حوزه آموزش در «به وقت ایران» «میز مهارت» برنامه‌ای برای کمک به اقتصاد خانوار/ با این برنامه خودکفا شوید! بامحوریت شبکه آموزش سیما؛ کارگروه تخصصی رسانه در شورای عالی مهارت تشکیل شد «مدرسه تلویزیونی ایران» چگونه پا گرفت؟/ برپایی 8806 کلاس درس تا پایان 99 فعالیت 30 هزار پایگاه تابستانی در فضای مجازی/ ثبت 70 هزار تماس با صدای مشاور باید آموزش و پرورش را از سیطره نگاه‌های سیاسی خارج کرد همه دانش‌آموزان از برنامه‌های پرورشی استفاده نمی‌کنند شبکه هفت سراغ تولید یک مستند مسابقه تازه به تهیه‌کنندگی سعید ابوطالب رفته‌است «77 ساعت» چالش خدمات رسانی در حوزه عشایری در«رویش» بررسی می شود «رویش» به پیشرفت های بخش دام و طیور می پردازد مسابقه بزرگ «۷۷ ساعت» پاییز روی آنتن شبکه هفت سیما می رود/ تجربه ای تازه از تیم مسابقه تحسین شده «سرزمین دانایی» بررسی توانمندی های بخش شیلات کشور در«رویش» «تلویزیون تابستانی» برای دانش‌آموزان در راه است «مدرسه تابستانی» ازهفته اول تیر ماه روی آنتن می رود/ حضور مجریان مطرح کودک در برنامه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها