اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شبکه هفت سیما با برنامه های متنوع مهمان خانه های ایرانی است/نوروز 98 با ماجراجوی های دنیای علم در «موتورجستجو»

شبکه هفت سیما برای نوروز98 ویژه برنامه های متنوعی را تدارک دیده است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، «موتورجستجو»برای 13 روز فروردین 98 تدارک ویژه ای دیده است و متناسب با آغاز فصل جدید ماجراجویی هایی را در دنیای علم و از سیاره زمین به نمایش می گذارد.

برنامه «موتورجستجو» در ایام نوروز ضمن نمایش علمی هر روز مسافر گوشه ای از سیاره  زمین می شود و شگفتی های گوشه ای از این سیاره را به نمایش می گذارد، از سفرهای مارکوپولو تا سفرهای جیمز کوک برای کشف سرزمین های تازه.

در این برنامه شاهد آیتم های،آزمایش های علمی، سفرنامه خوانی،آشنایی با نقاط شگفت انگیز زمین و بررسی رویدادهای برجسته علمی در دنیای علم و فناوری در سالی که گذشت.

برنامه «موتورجستجو» کاری از گروه مهارت های تخصصی و عمومی به تهیه کنندگی علی خسروی و کارگردانی و اجرای سیاوش صفاریان در ایام نوروز هر شب ساعت 22 مهمان خانه های ایرانی است.

آشنایی با مشاغل با «من می توانم»

برنامه «من می توانم» با هدف آشنایی با مشاغل و یادگیری شغل ها به زودی در 15قسمت 25 دقیقه ای از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «من می توانم» در ایام نوروز به شهرهای مرکزی ایران از جمله اصفهان ، یزد،نائین، کاشان و... می رود و با نگاه به مشاغل سنتی شهرهای ایران و انجام آن توسط جوانان جویای کار به معرفی سوغات و شیرینی جات آن مناطق می پردازد.

در این برنامه سعی شده بیشتر به مشاغلی که هم جنبه سفر و هم شغل و هنر ایرانی دارد، پرداخته شود.

 برنامه «من می توانم» با هدف آشنایی با مشاغل و یادگیری شغل ها و اینکه هریک از شغل ها را چگونه و با چه روش هایی می توان فرا گرفت تولید شده است.

برنامه «من می توانم» تهیه کنندگی حمیدرضا محمد علیزاده هرروز ساعت 18 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

*آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی در«یقه هفت»

برنامه«یقه هفت» در ایام نوروز در قالب طنز فاخر از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

برنامه «یقه هفت»با زبان طنز فاخر به مهارت آموزی و آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی و مسائل مرتبط به نوروز مانند خرید،صله رحم،سفر و... می پردازد.

این برنامه با آیتم های «هفت بیجار» به فضای مجازی سری می زند و با دریافت تولیدات مردمی در حوزه طنز مکتوب و طنز نمایشی سلیقه سازی می کند.

برنامه «یقه هفت» به تهیه کنندگی مهرداد تنها  هرشب ساعت 21مهمان نوروزی مخاطبان شبکه هفت سیما خواهد بود.

آموزش مهارت های سفر در«سفرگرد»

«سفرگرد»، یک برنامه سرگرم‌کننده در عین حال آموزشی است که در ایام نوروز مهارنت های سفر را به مخاطبان آموزش می دهد.

برنامه «سفرگرد» برای ارتقاء مهارت‌های سفر تولید شده چرا که برنامه‌های گردشگری فقط به مکان‌های گردشگری می‌پردازند بنابراین بخش عمده این برنامه مهارت‌های لازم برای سفر را آموزش می‌دهد و سفر سالم را ترویج می‌کند.

مهمانان برنامه از کوهنوردان و بوم‌گردان هستند و حتی این برنامه به ترویج گردشگری سلامت و روستایی می‌پردازد.

 «سفرگرد»، یک برنامه سرگرم‌کننده در عین حال آموزشی است.

برنامه «سفرگرد» به تهیه کنندگی مجید قره گوزلو و اجرای احسان شاملو هر روز ساعت 15 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

همچنین برنامه «قندپهلو»در قالب مسابقه مشاعره و طنز ادب فارسی با حضور شرکت کنندگان در برنامه و به جهت افزایش نشاط اجتماعی در جامعه در ایام نوروز از شبکه هفت سیما پخش می شود.

مسابقه«قندپهلو» به تهیه کنندگی امیرقمیشی در ایام نوروز هر شب ساعت 23 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

 

همچنین برنامه «دکتر سلام» در ایام نوروز به صورت ویژه و با رویکرد نوروزی روی آنتن می رود.

پزشکان و کارشناسان مختلف  به مسائل نوروز و سفر می پردازند.

در این برنامه کارشناسان هلال احمر به نحوه امداد و برخورد با حوادث جاده ای  و کارشناسان طب اورژانس به نحوه برخورد با بیماری سکته و بیماری های شایع در سفر  می پردازند.

همچنین کارشناسان روانشناسی مسائل دید و بازدید و نحوه ارتباط را بررسی می کنند و در بخش تغذیه به نحوه مصرف مواد غذایی پرداخته می شود.

آیتم گیاهان شفابخش و سبد سلامتی در برنامه گنجانده شده و برنامه در فضای باز و لوکیشن های مختلف ضبط می شود.

برنامه «دکتر سلام» به تهیه کنندگی مهران دشت بزرگی هر روز ساعت 13:30 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

تامین برنامه ها نیز برنامه هایی چون سلطان و شبان ساعت 12:10 محله برو بیا ساعت 14:10 و مستند هایی جذاب را در ساعت 24:00 برای پخش آماده کرده است.

 

 

 

 

 

دسته بندی:

آخرین اخبار

شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام» بازیگر فوق لیسانسه ها مهمان «صبحی دیگر» می شود سوء استفاده از اشخاص موضوع برنامه «چترنجات» محسن کریمی راد به «صبحی دیگر» می آید نقش خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد را «از من بپرس» بررسی استارت آپ های بیمه ای در «موتور جستجو» دبیر جشنواره فیلم رشد در«فرصت برابر» حقوقی مدنی و جزا موضوع امروز «ازمن بپرس» سلامت روان موضوع مورد بحث«دکتر سلام» «موتورجستجو» بررسی می کند؛ «قلمرو پارسی»روی آنتن شبکه هفت سیما مهارت به پویانمایی پیوند خورد «به خدآ» روی آنتن می‌رود/ آموزش حال خوب در «آموزش» جعبه ابزار محتوا در «راهش اینه» گشوده شد ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام» شبکه آموزش تریبونی برای مهارت آموزان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها