اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

فیلمی متفاوت از یقه هفتی‌ها در شبکه هفت سیما

برنامه «یقه هفت» با شعار «یقه خود را قاضی کن» کار خود را در شبکه هفت سیما شروع می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، مهرداد تنها تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی، در خصوص برنامه «یقه هفت» گفت: استراتژی شبکه هفت براساس مهارت به عنوان یک قابلیت همیشگی در دوره‌های متوالی زندگی طراحی شده است. از این رو برنامه «یقه هفت» در یک نگاه خلاصه سه کلمه (ی) یک (ق) قابلیت (ه) همیشگی است که درون ما وجود دارد؛ اما بلد نیستیم چگونه و چطور و در کجا از آن استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: «یقه هفت» یک برنامه چند وجهی متنوع است که با رویکرد تعاملی سعی دارد از طریق شیرین کلامی و با رویکرد فانتزی به کارکرد تفکر انتقادی که شامل انتقاد درست و رو راست از خود، انتقاد درست و صحیح از دیگران و پذیرا بودن انتقاد بپردازد.

 

تنها پیرامون رویکرد این برنامه عنوان کرد: «یقه هفت» با رویکرد فرهنگ سازی اجتماعی و تاثیرگذاری بر سبک زندگی افراد جامعه در رفتار با دیگران و همچنین بررسی افراط و تفریط‌های رفتاری مردم جامعه و در نهایت جهت دهی درست به آن‌ها، موضوعات خود را به سه بخش رفتاری (فردی، جمعی)، ارتباطی (فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عاطفی) و سبک زندگی تقسیم کرده است.

 

وی افزود: یقه و گریبان چه در گذشته و چه حال در ادبیات ایران جایگاه خاصی دارد؛ استعاره‌ای است از موضوعی که ذهن را درگیر می کند و نگاه درون فرهنگی را شامل می‌شود. این با فحوای برنامه که سبک زندگی است، همخوانی دارد و هفت به دلیل نام شبکه و جایگاه عدد هفت در طی دوران‌ها مورد توجه اتاق فکربرنامه قرار گرفت.

 

 

تنها تصریح کرد: «یقه هفت» قصد دارد کارکرد شروع تغییر نگرش از خود را در دستور کار قرار دهد. واکنش خردمندانه مردمی را مورد تشویق قرار دهد و بخش افراطی و تفریطی را با زبان شیرین نقد کند. به این مفهوم عملی که در کنار مخاطب خود، به همه چیز از زاویه جدیدی بنگریم و مهارت مان در انتقاد را بالا ببریم و جسارت پیدا کنیم که به درستی فکر، عمل و زندگی کنیم که نتیجه‌ آن ایجاد رضایتمندی در فرایند زندگی شخصی و اجتماعی خواهد بود.

 

این تهیه کننده درباره مجری برنامه گفت: مجری اصلی برنامه علی دهقان پور است که بازیگر تئاتر و رادیو و تلویزیون بوده است. در «یقه هفت»، مردم حرف اول را در برنامه می‌زنند و ایتم‌های بسیاری در برنامه طراحی شده است که امیدواریم بعد از پخش برنامه، مردم سازنده آیتم‌ها باشند.

 

گفتنی است برنامه «یقه هفت» در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه و پنج شنبه ساعت ۲۲ از شبکه هفت سیما پخش خواهد شد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

پخش جشنواره " جایزه تهران " از شبکه آموزش سیما شروع پخش برنامه شامگاهی شبکه هفت سیما از اول دیماه تجلیل از مقام مادر در«کی میاد ستاره چینی» تغییر زمان پخش برنامه«اعتیاد وزنان» در برنامه «از من بپرس» بررسی می شود؛ افشین سنگ چاپ در«صبحی دیگر» شبكه آموزش با یك برنامه امنیتی به استقبال مخاطبانش رفته است آموزش‌ مهارت‌های مختلف به خانواده‌های ایرانی تهران هوشمند با «موتورجستجو» بررسی چالش های ورزش دانشجویی در«فرصت برابر» «کی میاد ستاره چینی» این هفته مهمان شهر ابریشم می شود مسابقه تلفنی رویش به زودی از شبكه هفت سیما پخش می‌شود قدردانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رسانه ملی در نشست ستاد مهارت آموزی مطرح شد؛ «دکترسلام» بررسی می کند؛ رئیس پلیس راه کشور در «از من بپرس» مسابقه«رویش» به زودی روی آنتن شبکه هفت سیما «موتورجستجو» به رفتار حرفه ای می پردازد بیماری های ستون فقرات موضوع امروز«دکتر سلام» بررسی نقش مدارس در ارائه سبک زندگی درست در«زنان و اعتیاد» «کی میاد ستاره چینی» این هفته به چادگان می رود چتر نجات شبکه آموزش برای مقابله با خطراتی که مردم را تهدید می‌کند! بررسی مزایا و معایب کشیدن دندان عقل در«دکتر سلام» بازیگر فوق لیسانسه ها مهمان «صبحی دیگر» می شود سوء استفاده از اشخاص موضوع برنامه «چترنجات» محسن کریمی راد به «صبحی دیگر» می آید نقش خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد را «از من بپرس» بررسی استارت آپ های بیمه ای در «موتور جستجو» دبیر جشنواره فیلم رشد در«فرصت برابر» حقوقی مدنی و جزا موضوع امروز «ازمن بپرس» سلامت روان موضوع مورد بحث«دکتر سلام» «موتورجستجو» بررسی می کند؛ «قلمرو پارسی»روی آنتن شبکه هفت سیما مهارت به پویانمایی پیوند خورد «به خدآ» روی آنتن می‌رود/ آموزش حال خوب در «آموزش» جعبه ابزار محتوا در «راهش اینه» گشوده شد ویژه برنامه های میلاد پیامبر اکرم(ص) از شبکه هفت سیما «کی میاد ستاره چینی» در شبکه هفت سیما سعید فتحی روشن مهمان «از من بپرس» می شود گلاره عباسی به «صبحی دیگر» می آید «موتورجستجو»به روز جهانی علم می پردازد آشنایی با کسب و کارهای متنوع در «راهش اینه»/استقبال از کارگاههای آموزشی پخش همایش جایزه مصطفی(ص) از شبکه هفت سیما مسعود احمدی‌افزادی خبر داد؛ «هفت آسمان »درشهادت امام حسن عسگری(ع) تاثیر روابط زوجین در آینده فرزندان را«ازمن بپرس» بررسی مسائل حقوقی راه اندازی کسب و کار ها در«راهش اینه» تدارک شبکه هفت سیما به مناسبت 13 آبان ماه راههای پیشگیری از سرقت در«از من بپرس» بررسی بیماری های عفونی در«دکتر سلام»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها