اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 29 شهریور 1401

عدالت آموزشی با مدرسه تلویزیونی ایران

مدیر شبکه آموزش گفت: هدف ما از مدرسه تلویزیونی عدالت آموزشی است تا هرکسی که تلویزیون دارد به بهترین محتوای آموزشی دسترسی رایگان داشته باشد.

عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش گفت: هدف ما از مدرسه تلویزیونی عدالت آموزشی است و هرکسی که در خانه تلویزیون دارد به بهترین محتوای آموزشی دسترسی رایگان دارد.

به گفته مدیر شبکه آموزش، در کشور بیش از ۶۰ میلیون دستگاه تلویزیونی داریم  و‌ حالا اکر تلویزیون یک‌ محتوای قاخر و جذاب تولید کند و همه در خانه‌هایشان می‌توانند این محتوا را ببینند و ما یک قدم خوب برداریم. 

او ادامه داد: در مدرسه تلویزیون ایران به دنبال عدالت آمورشی و حرکت به سمت آن تحول آموزشی هستیم.مدرسه تلویزیونی ایران مناطق محروم و افرادی که به تلویزیون دسترسی ندارند را مد نظر قرار داده است.

علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش سیما در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی‌بر اینکه معلم‌هایی که در مدرسه تلویزیونی حضور دارند، معلم بازیگر هستند، آیا قرار است به این معلم‌ها به فن بیان و بازیگری آموزش داده شود یا برعکس این موضوع صادق است، گفت: آیا شما این را قبول دارید که دختر یا پسر کودک و نوجوان امروز نمی‌تواند نیم ساعت پای مدرسه تلویزیونی بنشیند.

وی ادامه داد: به خصوص اینکه در حال عبور از دوران همه‌گیری کرونا هستیم که دانش آموزان خسته شدند که این مدل یادگیری را در پلتفرم و تلویزیون دنبال کنند.

علی عبدالعالی توضیح داد: اپیزود‌های کلاسی ما ۲۰ دقیقه است. یک معلمی با شوخی موضوعی را مطرح می‌کند. به عنوان مثال می‌گوید که بچه‌ها تا به حال دیده‌اید که ریل‌های راه‌آهن منبسط شوند. تا دانش‌آموز بلند می‌شود که سر یخچال برود، پویانمایی می‌بیند؛ بنابراین دوره تدریس منسوخ ناکارآمد گذشته است.

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان اینکه امروز معلم تسهیلگر است، افزود: امروز معلم عضوی از بازی با بچه‌هاست. معلم در اپیزود طرح موضوع می‌کند و چند ثانیه بعد دانش‌آموزان پویانمایی می‌بینند. بعد از این پویانمایی و طرح سوال در ذهن دانش‌آموز قصه‌ای مطرح می‌شود. بعد از قصه نمایشی می‌بیند که موضوع را فرابگیرد.

عبدالعالی افزود: آموزش درست دنیای امروز آموزش بدون درد است. این درحالی است که اصولاً کلاس‌های درس ما برای دانش‌آموزان جلوه دردناک دارد. درحالی که کلاس و درس‌های ما علاوه‌بر بازی، قصه و نمایش هم دارد. پایه‌های کلاس هم از پایه اول تا ششم و پایه‌های هفتم، هشتم و نهم است. ان‌شالله به زودی فاز جدید آموزش برای پایه‌های متوسطه دوم در پاییز آغاز می‌شود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

حضور عوامل «مدرسه تلویزیونی ایران» در ۱۶۲ پویش «ایران 1430» در قاب شبکه آموزش پویش دست‌های مهربان در دکتر سلام میهمان و موضوعات هفته اول بهمن ماه 1401 همکاری بنیاد علم ایران و شبکه آموزش سیما میهمان و موضوعات هفته سوم دی ماه 1401 برنامه دکتر سلام سردار دل‌ها «پرستاره» را نورانی می‌کند مجموعه «زندگی بهتر» روی آنتن شبکه آموزش پویش «دست های مهربان» در شبکه آموزش “پرستاره” شبکه آموزش در شب یلدا «قصه ما» مخاطبان در شب یلدا شنیدنی می شود نازایی و درد زانو دو موضوع مهم برنامه های شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی، مروج فرهنگ ایرانی اسلامی در نشست خبری «بازی موازی» مطرح شد؛/تقلید طنزگونه جام جهانی با مشارکت گیمرها/ سیاست شبکه آموزش حرکت به سمت بازی است بهداشت جسمی و روحی کودکان دوشنبه 7 آذر موضوع برنامه صبحی دیگر معلمی که یک میلیون درخت کاشت بررسی بیماری واریس در صبحی دیگر آیا آب آوردن مغز در کودکان درمان دارد خودسرانه دارو مصرف نکنید به موازات بازی های جام جهانی فوتبال ،شبکه آموزش سیما برنامه "بازی موازی" را روی آنتن می برد دیابتی ها فردا دوشنبه برنامه صبحی دیگر را تماشا نمایند بررسی بیماری های کلیوی با شروع هفته حمایت از بیماران کلیوی در شبکه آموزش پوسیدگی دندان در کودکان موضوع برنامه دکتر سلام کتاب ، کتابدار و کتابخوانی موضوع برنامه صبحی دیگر مجموعه «زندگی بهتر»، روی آنتن شبکه آموزش رویداد ستاپ؛ راهی به سمت عدالت آموزشی در کشور نشست خبری رویداد ملی ستاپ در شبکه آموزش سیما طرح تحولی مدرسه تلویزیونی رونمایی شد در آیین معرفی از طرح تحولی مدرسه تلویزیونی ایران تاکید شد؛ عدالت و تحول آموزش از اهداف اصلی مدرسه تلویزیونی ایران استفاده از معلم بازیگر در «مدرسه تلویزیونی ایران»/ در مدرسه ما یادگیری خوشمزه است عدالت آموزشی ‌با مدرسه تلویزیونی ایران رقم خواهد خورد‌ تحول آموزشی از اهداف مدرسه تلویزیونی/ آموزش باید آمیخته به سرگرمی باشد معلم بازیگرها می‌آیند و کاسبان آموزش جایی ندارند عدالت آموزشی با مدرسه تلویزیونی ایران بازگشایی مدرسه تلویزیونی همزمان با آغاز به کار مدارس تامین نیاز سلامت جامعه در «دکتر «سلام» معرفی تله‌های زندگی در «خارج از محدوده» ایجاد کارگروه تعامل شبکه آموزش با جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با هدف توسعه مشارکت های مردمی شغل زیادی برای رشته علوم پایه و محض در کشور نیست زندگی دانشجویی یک مرحله گذار برای ورود به زندگی مستقل بانوان بیشترین مخاطب برنامه «دکتر سلام» مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش سیما منصوب شد چالشهای روابط والدین و کودکان موضوع برنامه دکتر سلام «صبحی دیگر» به دنبال نخبگان ناشناخته کشور عدالت در سلامت از محور‌های کلیدی سری جدید برنامه دکتر سلام قائم مقام شبکه آموزش سیما معرفی شد سرپرست واحد تامین برنامه شبکه آموزش سیما معرفی شد جلسه هم اندیشی برنامه «رویش» برگزار شد «سررشته» را از دست ندهید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها