اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهار شنبه 9 شهریور 1401

ایجاد کارگروه تعامل شبکه آموزش با جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با هدف توسعه مشارکت های مردمی

مسئولین جامعه خیرین مدرسه ساز کشور صبح امروز چهارشنبه 9 شهریور ماه سال 1401 با حضور در شبکه آموزش با مدیر این شبکه دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، مسئولین جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به همراه اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با مدیر شبکه آموزش دیدار و گفتگو کردند.
در این جلسه روسای جامعه خیرین مدرسه ساز و مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران گزارشی ، پیرامون مشکلات فضاهای آموزشی و نبود عدالت آموزشی در برخی مناطق را ارائه دادند و خواستار همکاری و تعامل صدا و سیما به خصوص شبکه آموزشی در جهت برقراری عدالت آموزشی شدند.
این جلسه که با حضور دکتر علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش ، دکتر ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، مهندس سید محمد رضا جعفری مدیر عامل ، نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران ، دکتر محمد رضا قربانی مدیر عامل ، دلیلی عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهر تهران ، عبدالحامد معتمدیان خیر مدرسه ساز و مدیران شبکه آموزش برگزار شد .

دکتر علی عبدالعالی رئیس شبکه آموزشی در ادامه این جلسه اظهار داشت : نگاه شما خیرین با دیگران متفاوت است و امیدوارم رویکرد و نگاه آموزش و پرورش نیز همانند شما خیری باشد تا بتوان به این وسیله بر مشکلات فائق آمد.
وی با اشاره به اینکه ،با ترویج فرهنگ کار خیر می تواند به کمک آموزش و پرورش رفت تصریح کرد: پایه و اساس یک مدرسه فقط ساختمان آن نیست بلکه محتوای آموزشی است که می تواند زمینه رشد دانش آموزان و پیشرفت فرهنگ جامعه را در کشور فراهم نماید .
عبدالعالی گفت: بهترین ابزار برای تحقق عدالت آموزشی می تواند شبکه آموزش سیما باشد.
وی ادامه داد: شبکه آموزش به عنوان تنها شبکه تخصصی آموزش در رسانه ملی و مدرسه تلویزیونی به وسعت ۰۰۰، ۰۰۰، ۱۶ دانش آموزان ایرانی در حال فعالیت است که این شبکه دارای بزرگترین پلتفرم رسمی تولید محتوای ویدیویی در کشور است و باعث تغییر شرایط آموزش و یادگیری در دوران کرونا و پسا کرونا شده است.
وی باتاکید بر اینکه شبکه آموزش می تواند شعبه ای از جامعه خیرین مدرسه ساز باشد بیان کرد: در ارتباط با تحقق عدالت آموزشی رسانه ملی به ویژه شبکه آموزش می‌تواند در این راه قدم‌های موثری بردارد، شاید بتوان گفت بهترین ابزار برای تحقق عدالت آموزشی می‌تواند شبکه آموزش سیما باشد.
وی به طرح پیشنهادی راه اندازی شبکه تلوزیونی به نام مدرسه ایران از دو یا چند کانال اشاره کردو اذعان داشت : این طرح را با دکتر جبلی (رئیس سازمان صداو سیما )و رئیس آموزش و پرورش مطرح کردیم و هدف از راه اندازی آن برقراری عدالت آموزشی و تحول آموزش در کشور است که امیدواریم با اجرا شدن آن بتوانیم گامی مهم در این راستا برداریم .
دکتر عبدالعالی افزود: مخاطب این شبکه دانش آموزان ، معلمین و خانوادها هستند و تولید محتوای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که برای همیشه ماندگار خواهد بود و ازشما خیرین مدرسه ساز می خواهیم با نظرات و پیشنهادات خود را ما را در رسیدن به اهدافمان یاری فرمایید.
دکتر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در ادامه گفت : 40 هزار خیر مدرسه ساز با آورده بیش از 4 هزار میلیارد در تلاش هستند بتوانند عدالت آموزشی را در کشور برقرار نمایند .
وی ادامه داد : مهاجرت پذیری به شهرها ، سه شیفته شدن مدارس ، کمبود سرویس بهداشتی در مدارس ، وجود بیش از یک میلیون دانش آموز افغانی در کشور ، کمبود هنرستان ها در کشور ، نبود تجهیزات در هنرستان ها و ... بخشی از مشکلات فضاهای آموزشی در کشور است که تنها با وجود خیرین قابل حل نیست و مشارکت همه نهادها و ارگان ها را می طلبد.
وی ادامه داد: متاسفانه بیش از 50 درصد دانش آموزان در مناطق محروم به دلیل نبود امکانات ترک تحصیل می کنند که این رقم در میان دختران بشتر است .
وی به بحث مهارت آموزی دانش آموزان اشاره کردو گفت : ساخت هنرستان ها در جوار کارخانه ها می تواند ضمن تضمین آینده شغلی فرزندان نقش مهمی در شکوفایی اقتصاد کشور داشته باشد.
مهندس سید محمدرضا جعفری مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ،نیز در ادامه ضمن تقدیر از زحمات دکتر عبدالعالی بیان کرد: یکی از رویکردهای جامعه خیرین مدرسه ساز بحث مهارت آموزی و توسعه هنرستان ها است .
وی با تاکید براینکه سوق دادن خیرین به سمت مدرسه یاری یکی دیگر از اهداف جامعه خیرین مدرسه ساز است که در این راستا کمیسیونی نیز تشکیل شده ،ادامه داد: در طی چند سال اخیر بیش از 49 درصد مدارسی که تحویل آموزش و پرورش داده شده با مشارکت خیرین مدرسه ساز بوده و اغلب خیرین پس از ساخت مدرسه در تجهیز آن نیز مشارکت می کنند و ارتباط خود را با مدرسه قطع نمی کنند .
وی اذعان داشت : جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در 31 استان و 400 شهرستان دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز را دایر کرده است و در تلاش است تا تعامل لازم را میان خیرین با مدارس دولتی و هیات امنایی برقرار نماید
مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور خاطر نشان کرد: امیدوارم با همکاری شبکه آموزش بتوانیم در بحث مهارت آموزی دانش آموزان و توسعه فرهنگ مشارکت مردمی موفق عمل نماییم .
دکتر محمد رضا قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در این جلسه گفت : متاسفانه حلقه مفقود توسعه پایدار جامعه خیرین حلقه رسانه است و ما می توانیم در شبکه آموزش به این حلقه وصل شویم .
وی پیشنهاد برگزاری کارگروهی در زمینه تعامل شبکه آموزش با جامعه خیرین مدرسه ساز را ارائه دادو افزود : طبق آماری که وزارت آموزش و پرورش ارائه داده در زمان شیوع بیماری کرونا ترک تحصیل دانش آموزان بسیار محدود شده و دلیل آن آموزش مجازی بوده است .
وی در پایان به طرح بررسی ارائه راهکارها راهبردهای تعامل شبکه آموزش یا جامعه خیرین مدرسه ساز در توسعه مشارکتهای مردمی اشاره کردو گفت : نوشتن یک سند بنیادین و ایجاد ضمانت برای اجرایی شدن آن می تواند در پیشبرد اهداف شبکه آموزش و جامعه خیرین مدرسه ساز کشور موثر باشد.
کاظم دلیلی عضو هیات مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در این جلسه با بیان خاطراتی از دانش آموزان و حاج اکبر ابراهیمی خیر مدرسه ساز اظهار داشت : کارم را با انجمن اولیا و مربیان مدارس فرزندانم آغاز کردم و تا به امروز 4 مدرسه بنا کردم.
عبدالحامد معتمدیان خیر مدرسه ساز نیز در این جلسه افزود : مدرسه سازی همانند کندن یک چاله است که می بایست نهالی در آن کاشته شود و کسانی آن را بارور نمایند و افرادی محصولات آن را عرضه کنند .
وی ادامه داد: امروز جامعه ما با بحران های بسیاری روبرو است و بسیاری از مدارسی که در شمال شهر تهران وجود دارند جزو مدارس محروم هستند و تمام هم و غم ما از ساخت مدرسه باید انسان سازی باشد.
در پایان این جلسه مقرر شد ؛ کارگروهی میان شبکه آموزش و جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در راستای توسعه مشارکت های مردمی تشکیل شود .
انتهای پیام/ن

دسته بندی:

آخرین اخبار

حضور عوامل «مدرسه تلویزیونی ایران» در ۱۶۲ پویش «ایران 1430» در قاب شبکه آموزش پویش دست‌های مهربان در دکتر سلام میهمان و موضوعات هفته اول بهمن ماه 1401 همکاری بنیاد علم ایران و شبکه آموزش سیما میهمان و موضوعات هفته سوم دی ماه 1401 برنامه دکتر سلام سردار دل‌ها «پرستاره» را نورانی می‌کند مجموعه «زندگی بهتر» روی آنتن شبکه آموزش پویش «دست های مهربان» در شبکه آموزش “پرستاره” شبکه آموزش در شب یلدا «قصه ما» مخاطبان در شب یلدا شنیدنی می شود نازایی و درد زانو دو موضوع مهم برنامه های شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی، مروج فرهنگ ایرانی اسلامی در نشست خبری «بازی موازی» مطرح شد؛/تقلید طنزگونه جام جهانی با مشارکت گیمرها/ سیاست شبکه آموزش حرکت به سمت بازی است بهداشت جسمی و روحی کودکان دوشنبه 7 آذر موضوع برنامه صبحی دیگر معلمی که یک میلیون درخت کاشت بررسی بیماری واریس در صبحی دیگر آیا آب آوردن مغز در کودکان درمان دارد خودسرانه دارو مصرف نکنید به موازات بازی های جام جهانی فوتبال ،شبکه آموزش سیما برنامه "بازی موازی" را روی آنتن می برد دیابتی ها فردا دوشنبه برنامه صبحی دیگر را تماشا نمایند بررسی بیماری های کلیوی با شروع هفته حمایت از بیماران کلیوی در شبکه آموزش پوسیدگی دندان در کودکان موضوع برنامه دکتر سلام کتاب ، کتابدار و کتابخوانی موضوع برنامه صبحی دیگر مجموعه «زندگی بهتر»، روی آنتن شبکه آموزش رویداد ستاپ؛ راهی به سمت عدالت آموزشی در کشور نشست خبری رویداد ملی ستاپ در شبکه آموزش سیما طرح تحولی مدرسه تلویزیونی رونمایی شد در آیین معرفی از طرح تحولی مدرسه تلویزیونی ایران تاکید شد؛ عدالت و تحول آموزش از اهداف اصلی مدرسه تلویزیونی ایران استفاده از معلم بازیگر در «مدرسه تلویزیونی ایران»/ در مدرسه ما یادگیری خوشمزه است عدالت آموزشی ‌با مدرسه تلویزیونی ایران رقم خواهد خورد‌ تحول آموزشی از اهداف مدرسه تلویزیونی/ آموزش باید آمیخته به سرگرمی باشد معلم بازیگرها می‌آیند و کاسبان آموزش جایی ندارند عدالت آموزشی با مدرسه تلویزیونی ایران بازگشایی مدرسه تلویزیونی همزمان با آغاز به کار مدارس تامین نیاز سلامت جامعه در «دکتر «سلام» معرفی تله‌های زندگی در «خارج از محدوده» ایجاد کارگروه تعامل شبکه آموزش با جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با هدف توسعه مشارکت های مردمی شغل زیادی برای رشته علوم پایه و محض در کشور نیست زندگی دانشجویی یک مرحله گذار برای ورود به زندگی مستقل بانوان بیشترین مخاطب برنامه «دکتر سلام» مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش سیما منصوب شد چالشهای روابط والدین و کودکان موضوع برنامه دکتر سلام «صبحی دیگر» به دنبال نخبگان ناشناخته کشور عدالت در سلامت از محور‌های کلیدی سری جدید برنامه دکتر سلام قائم مقام شبکه آموزش سیما معرفی شد سرپرست واحد تامین برنامه شبکه آموزش سیما معرفی شد جلسه هم اندیشی برنامه «رویش» برگزار شد «سررشته» را از دست ندهید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها