اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پنج شنبه 20 مرداد 1401

عدالت در سلامت از محور‌های کلیدی سری جدید برنامه دکتر سلام

تهیه کننده دکتر سلام گفت: عدالت در سلامت از جمله مسائل بسیار مهم برای گروه برنامه دکتر سلام است که در برنامه ریزی کوتاه مدت ما قرار دارد.

راحله محمد جانی تهیه کننده برنامه دکتر سلام گفت: برنامه دکتر سلام بیش از ۱۰ سال است که بر روی آنتن شبکه آموزش است، این برنامه یک برنامه پزشکی محور است و در تمام این سال‌ها که برنامه بر روی آنتن بوده با هدف خدمت رسانی در حوزه سلامت و پزشکی کار خود را انجام داده است.
چهار هدف مراقبت ، سلامتی، پیشگیری، درمان 
او می‌گوید: در سری سیزدهم برنامه دکتر سلام این رویکرد همچنان ادامه دارد، در این برنامه به ویژه سری جدید چندین هدف بزرگ از جمله مراقبت از سلامتی، پیشگیری، درمان دنبال می‌شود.
 پیشگیری از بیماری و مراقبت از سلامتی رویکرد اصلی دکتر سلام
به گفته محمد جانی در سری جدید این برنامه اتاق فکر و هم اندیشی بیشتر بر روی موضوع پیشگیری تمرکز شده است، شکل درمان در برنامه دکتر سلام به گونه‌ای که قصد داشته باشیم بیمار در برنامه ویزیت شود نیست، اما در ارتباطی که با مخاطبین برنامه داریم به فراخور موضوعاتی که در طول روز به آن پرداخته می‌شود مخاطبان سئوالات خود را می‌پرسند.
انتخاب پزشکان حاذق و با تجربه
محمد جانی گفت: از ابتدای فروردین ۱۴۰۱ که برنامه را تحویل گرفته ایم با چند هدف بسیار بزرگ از جمله تغییر محتوای برنامه را شروع کرده ایم، ابتدای امر با تشکیل اتاق فکر و گروه سردبیری که متشکل از تعدادی پزشک متخصص، همکاران با تجربه در حوزه برنامه سازی همراه بود، در این برنامه سعی شده تا پزشکانی به برنامه دعوت شوند که جزو هیات علمی و در کار خود حاذق و شناخته شده باشند، شناخته شده به این معنا که پزشک خوب و با تجربه‌ای باشند نه صرفا چهره‌ی معروف و شناخته شده در میان مردم.
او می‌گوید: تمرکز بر روی این موضوع به شدت محتوای برنامه را به سمت تغییر بهتر و افزایش محتوا سوق داده است و در حال حاضر نتیجه‌ی این تغییر را مشاهده می‌کنیم.
تغییر تیتراژ و  دکور با توجه به فضای برنامه
به گفته محمد جانی برنامه دکتر سلام جزو برنامه‌های گفتگو محور است، چشم انداز آینده ما این خواهد بود که در زمان کوتاهی بتوانیم فرصت تغییر دکور برنامه و تیتراژ را داشته باشیم، دکور و تیتراژ به گونه‌ای طراحی شده که بیننده هنگام مشاهده‌ی آن متوجه شود که برنامه‌ای پزشکی در حال پخش است.
دسترسی به محتوای برنامه با QR کد
محمد جانی گفت: از دیگر تغییرات جدید این برنامه طراحی QR code است که ما به پیوست برنامه محتوایی به صورت وله‌های کوتاه و مطلب تعریف می‌کنیم، از ابتدا تصمیم بر این بود محتوای QR code‌ها بیشتر موضوعاتی باشد که امکان پرداختن آن در تلویزیون به دلیل مسائل اخلاقی یا احتمال اینکه گروهی از  مخاطبان ما زیر ۱۸ سال باشند فراهم نباشد.
او می‌گوید: بنابراین در فضای مجازی از طریق QR code مخاطبین وارد می‌شوند و یک سری مطالب و میان برنامه‌ها مرتبط با محتوای هر روز برنامه برای آن‌ها قابل دسترسی است.
عدالت در سلامت
محمد جانی گفت: عدالت در سلامت از جمله مسائل بسیار مهم برای گروه برنامه دکتر سلام است که در برنامه ریزی کوتاه مدت ما قرار دارد، این برنامه از آن جایی که در خدمت مردم است سعی شده شرایطی را فراهم کند تا افراد در دور‌ترین منطقه از کشور نسبت به پایتخت بتواند از طریق برنامه و راه ارتباطی با این برنامه از جمله ارتباط تلفنی سوال‌های خود را در زمینه‌های مختلف از پزشک مربوطه بپرسد.
او می‌گوید: این مسئله که هر فرد در هر نقطه‌ای از کشور بتواند با بهترین پزشک در ارتباط باشد قدم اول در عدالت محوری است، با توجه به اینکه رسالت شبکه آموزش، آموزش دادن است  برنامه ریزی‌های گسترده تری هم در این زمینه وجود دارند تا هر چه بیشتر به سمت عدالت محوری قدم برداریم.
به گفته محمد جانی هدف تولید میان برنامه‌های یک دقیقه‌ای آموزش به مخاطبان و مردم در بخش‌های مختلف پزشکی از جمله چشم، پوست، قلب و... است، این تولید محتوا‌ها در زیر مجموعه عدالت در سلامت قرار می‌گیرد.
طیف وسیع مخاطبان دکتر سلام
محمد جانی گفت: باتوجه به اینکه تایم پخش برنامه دکتر سلام در ساعت ۱۳:۲۰ است عمدتا خانم‌ها بیننده‌ی برنامه هستند، اما طیف وسیعی از اقشار مختلف جامعه زن و مرد، پیر و جوان ببیننده‌ی دکتر سلام هستند.
دقت نظر در انتخاب پزشک
او می گوید: در سری جدید برنامه دکتر سلام تلاش شده تا از نظر محتوا و حضور پزشکان هر قسمت از برنامه با باقی قسمت‌ها متفاوت باشد و می‌توان گفت این برنامه جزو معدود برنامه‌هایی است که مهمانانش تکراری نیستند و این آماده سازی و دقت نظر برای انتخاب پزشکان مختلف کاری بسیار وقت گیر و انرژی بر است.
محمد جانی گفت: این برنامه طبق نظرسنجی‌های سازمان صداوسیما پر ببیننده‌ترین برنامه پزشکی صداوسیما محسوب می‌شود، خوشبختانه به واسطه‌ی ایجاد ارتباط ما با مخاطبان بازخورد‌های مثبتی از مردم دریافت کرده ایم و می‌توان گفت دکتر سلام مخاطبان همیشگی خود را دارد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

بهداشت جسمی و روحی کودکان دوشنبه 7 آذر موضوع برنامه صبحی دیگر همسو شوید با معلمی که یک میلیون درخت کاشت بررسی بیماری واریس در صبحی دیگر آیا آب آوردن مغز در کودکان درمان دارد خودسرانه دارو مصرف نکنید به موازات بازی های جام جهانی فوتبال ،شبکه آموزش سیما برنامه "بازی موازی" را روی آنتن می برد دیابتی ها فردا دوشنبه برنامه صبحی دیگر را تماشا نمایند بررسی بیماری های کلیوی با شروع هفته حمایت از بیماران کلیوی در شبکه آموزش پوسیدگی دندان در کودکان موضوع برنامه دکتر سلام کتاب ، کتابدار و کتابخوانی موضوع برنامه صبحی دیگر مجموعه «زندگی بهتر»، روی آنتن شبکه آموزش رویداد ستاپ؛ راهی به سمت عدالت آموزشی در کشور نشست خبری رویداد ملی ستاپ در شبکه آموزش سیما طرح تحولی مدرسه تلویزیونی رونمایی شد در آیین معرفی از طرح تحولی مدرسه تلویزیونی ایران تاکید شد؛ عدالت و تحول آموزش از اهداف اصلی مدرسه تلویزیونی ایران استفاده از معلم بازیگر در «مدرسه تلویزیونی ایران»/ در مدرسه ما یادگیری خوشمزه است عدالت آموزشی ‌با مدرسه تلویزیونی ایران رقم خواهد خورد‌ تحول آموزشی از اهداف مدرسه تلویزیونی/ آموزش باید آمیخته به سرگرمی باشد معلم بازیگرها می‌آیند و کاسبان آموزش جایی ندارند عدالت آموزشی با مدرسه تلویزیونی ایران بازگشایی مدرسه تلویزیونی همزمان با آغاز به کار مدارس تامین نیاز سلامت جامعه در «دکتر «سلام» معرفی تله‌های زندگی در «خارج از محدوده» ایجاد کارگروه تعامل شبکه آموزش با جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با هدف توسعه مشارکت های مردمی شغل زیادی برای رشته علوم پایه و محض در کشور نیست زندگی دانشجویی یک مرحله گذار برای ورود به زندگی مستقل بانوان بیشترین مخاطب برنامه «دکتر سلام» مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش سیما منصوب شد چالشهای روابط والدین و کودکان موضوع برنامه دکتر سلام «صبحی دیگر» به دنبال نخبگان ناشناخته کشور عدالت در سلامت از محور‌های کلیدی سری جدید برنامه دکتر سلام قائم مقام شبکه آموزش سیما معرفی شد سرپرست واحد تامین برنامه شبکه آموزش سیما معرفی شد جلسه هم اندیشی برنامه «رویش» برگزار شد «سررشته» را از دست ندهید «پرستاره» مجالی برای تکریم ستاره‌های ارزشمند تغذیه با شیر مادر تقدیر نظام پزشکی تهران از برنامه «دکتر سلام» راه های درمان بیماران هموفیلی سرپرست گروه آموزش های رسمی منصوب شد تکریم نخبگان آموزش در «پرستاره» پویش مردمی هر خانه یک پرچم مدیر شبکه آموزش:: شبکه آموزش به عنوان بهترین ابزار برای تحقق عدالت آموزشی است مراسم‌ تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید مالی و اداری شبکه آموزش برگزار شد. بیابان زدایی موضوع برنامه رویش نویسنده سریال "پلاک ۱۳"سرپرست واحد طرح و برنامه شبکه آموزش  شد. بیماری های روماتیسمی و راه های درمان آن ریزش مو ، مشکلات پوستی ، زیبایی و درمان در شبکه آموزش سیما مخاطرات جوی و راه های مقابله با آن موضوع برنامه رویش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها