اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تولید ۳۰۰ برنامک در فصل سوم ستاد مهارت آموزشی سیما

مجموعه «پنجه‌های کارآمد» عنوان سلسه‌برنامه مستندی است که به آموزش و مهارت‌آموزی در زمینه‌های مختلف فنی، صنعتی، هنری و ... می‌پردازد.


به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، مجموعه پنجه‌های کارآمد برنامه‌ای است که در آن به آموزش و مهارت‌آموزی در زمینه‌های مختلف می‌پردازد و راهکارهایی برای ایجاد مشاغل پایدار و سودآور فراهم می‌کند.
مهدی خلجی، دبیر ستاد مهارت‌آموزی سیما در‌خصوص این مجموعه گفت:پنجه‌های کارآمد از مجموعه تولیدات آموزش مهارتی است که در زمان‌های کوتاه سه تا پنج دقیقه‌ای تهیه شده و علاقه‌مندان می‌توانند در زمان کوتاهی که خارج از حوصله هم نباشد مهارت‌های کاربردی را فراگیرند.
دبیر ستاد مهارت‌آموزی سیما تاکید کرد: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنرانی‌هایشان در حوزه توسعه فن و حرفه ایراد کردند که خیلی از کارها را می‌شود با پنجه‌های کارآمد انجام داد و پیش برد، ما هم این عنوان برنامه را انتخاب کردیم تا با ارائه این برنامه‌های مهارتی، سهم کوچکی در حوزه مهارت‌آموزی و اشتغالزایی داشته‌باشیم.
وی ادامه داد: هرکدام از ما در طول روز با مسائلی مواجه می‌شویم از‌جمله خرابی شوفاژ یا نیاز به هواگیری کردن آن، روشن نشدن خودرو، مسائل مربوط به کامپیوتر، پرداختن به گل‌ها و گیاهان آپارتمانی و در کل هر مشکل یا ایرادی که در زندگی روزمره همه ما اتفاق می‌افتد و با مشاهده این برنامه کاربردی، بدون این‌که هزینه اضافی بپردازیم یا به جایی مراجعه کنیم، می‌توانیم مشکل پیش آمده را رفع کنیم.
این برنامه علاوه بر آموزش مهارت‌های فنی در حوزه اقتصادی، انگیزه و اشتیاق میل به یادگیری را در افراد نیز افزایش می‌دهد.
مدیر گروه مهارت‌های عمومی و تخصصی شبکه آموزش با اشاره به این‌که این برنامه حدود دو سال و نیم روی آنتن است، گفت: فصل جدید این مجموعه مستند از ۱۸ دی ماه روی آنتن رفته و هم اکنون به فصل سوم این مجموعه رسیده‌ایم.
در فصل سوم به مهارت‌های روز هم توجه شده و آموزش و مهارت‌ها تنها مختص به مشاغل سنتی نیست بلکه مباحث روزی که اقشار مختلف با آن سروکار دارند از‌جمله مباحث مربوط به آموزش نرم‌افزارهای تخصصی رایانه، عکاسی، تدوین و ... از مواردی است که سعی شده در این فصل بیشتر به آن پرداخته شود.
خلجی ادامه داد: ما در این برنامه از حضور کارشناسان و افراد متخصص هر رشته که دوره‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را گذرانده‌اند کمک گرفتیم و مخاطب را به فضای کارگاهی و تولیدی آنها می‌بریم.
برنامه یک راوی دارد و سؤالات احتمالی که در ذهن مخاطبان برنامه نقش می‌بندد، مطرح می‌کند و به آن پاسخ داده می‌شود.
وی ادامه داد: فصل سوم ۳۰۰ کلاکت دارد و در حال حاضر حدود۵۰ قسمت آن آماده شده و در اختیار شبکه‌های دیگر سیما نیز برای پخش قرار خواهد گرفت و به لطف خدا این برنامه توانسته‌است در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال موثر واقع شود.
این برنامه‌ها با تدوین حجازی و تهیه‌کنندگی دکتر پرتو رضاییان هر روز در سه نوبت در ساعت‌های ۱۶، ۱۹ و ۲۱ از شبکه آموزش پخش می‌شود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

لایحه رتبه‌بندی معلمان روی میز «به وقت ایران» تولید ۳۰۰ برنامک در فصل سوم ستاد مهارت آموزشی سیما گفت‌وگو با تهیه کننده، کارگردان و مجری برنامه «مثبت جهش» که از شبکه آموزش پخش می‌شود اولین طنزِ کارآفرینی ایرانی از شبکه آموزش پخش می‌شود/ امیدآفرینی با «مثبت جهش» لزوم آموزش ترکیبی با کمک فضای مجازی در دوره پسا کرونا برنامه "مدرسه تلویزیونی ایران" شبکه آموزش سیما برگزیده دومین دوره جایزه ترویج علم ایران گزارشی از برنامه «به وقت ایران» که مطالبه‌گری از مسؤولان را پیگیری می‌کند بسیجی باید همه وجود خود را وقف مردم و کشور کند تحول در حوزه زنان از اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی است جدول شماره ۴۴ مدرسه تلوزیونی ایران شبکه آموزش ، شبکه قرآن *روز پنجشنبه ۲۷ آبان ** متخصص بیماری های پوست در برنامه دکتر سلام شبکه آموزش آموزش بهداشتی دانش آموزان ، این هفته در لوبیا ، فردا زودبیا نامزد جایزه برترین معلم جهان، میهمان برنامه فردا صبحی دیگر شبکه آموزش سیما محمد برمایی در برنامه صبحی دیگر وزیر پیشین علوم میهمان برنامه امروز به وقت ایران کارشناس گل و گیاه ، فردا در برنامه صبحی دیگر متخصص بیماری های عفونی، فردا در برنامه صبحی دیگر حقوق شهروندی در تعامل با حافظان امنیت استاد انوشه در برنامه صبحی دیگر عمو قناد با لوبیا فردا زود بیا  ، جمعه در شبکه آموزش خسرو معتضد روايت گر رخدادهای ۱۳ آبان در صبحی دیگر شبکه آموزش استاد انوشه میهمان برنامه صبحی دیگر دیدار قائم مقام شبکه آموزش سیما با عوامل لوبیا فردا زود بیا قدردانی دکتر احمدی افزادی از آرشیو شبکه آموزش سیما متخصص بیماری های عفونی، فردا در برنامه صبحی دیگر بنگلادشی عاشق زبان فارسی در برنامه صبحی دیگر متخصص گوش و حلق و بینی در برنامه صبحی دیگر متخصص اختلال خواب ، فردا در برنامه صبحی دیگر متخصص قلب ، فردا میهمان برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش سیما کارشناس شیلات ، میهمان شبکه آموزش در صبحی دیگر بانوی آتش‌نشان در برنامه صبحی دیگر رئیس پلیس اماکن میهمان صبحی دیگر شبکه آموزش متخصص روماتولوژی در برنامه صبحی دیگر معاون پلیس فتا ، فردا میهمان برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش سیما فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ، میهمان شبکه آموزش در صبحی دیگر بازیگر سریال افرا در برنامه صبحی دیگر دکتری روانشناسی رشد در دکتر سلام زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا در آمد/ استفاده بیش از 85 درصد دانش‌آموزان از این در چند سال آینده دانشگاه منشا فناوری های جدید است متخصص زنان و زایمان ، فردا میهمان برنامه دکتر سلام شبکه آموزش سیما قهرمان دو و میدانی ، میهمان شبکه آموزش در صبحی دیگر متخصص طب ایرانی در برنامه صبحی دیگر جزئیات فعالیت «مدرسه تلویزیونی ایران» در سال تحصیلی 1400/ احمدی: شبکه امید و اپلیکیشن های جدید به کمک می آیند یزدی خواه،: حوزه نوشت افزار، مهم ترین رسانه فرهنگی اثر گذار است/ یقینی: صنعت نوشت افزار، هویت ساز است معاون آموزشی ارتش ، فردا در برنامه صبحی دیگر متخصص زنان و زایمان، میهمان دکتر سلام شبکه آموزش بفرمایید روضه ... بابای مدرسه ، میهمان شبکه آموزش در صبحی دیگر بابای مدرسه ، میهمان شبکه آموزش در صبحی دیگر بابای مدرسه ، میهمان شبکه آموزش در صبحی دیگر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها