اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 21 دی 1400

تولید ۳۰۰ برنامک در فصل سوم ستاد مهارت آموزشی سیما

مجموعه «پنجه‌های کارآمد» عنوان سلسه‌برنامه مستندی است که به آموزش و مهارت‌آموزی در زمینه‌های مختلف فنی، صنعتی، هنری و ... می‌پردازد.


به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، مجموعه پنجه‌های کارآمد برنامه‌ای است که در آن به آموزش و مهارت‌آموزی در زمینه‌های مختلف می‌پردازد و راهکارهایی برای ایجاد مشاغل پایدار و سودآور فراهم می‌کند.
مهدی خلجی، دبیر ستاد مهارت‌آموزی سیما در‌خصوص این مجموعه گفت:پنجه‌های کارآمد از مجموعه تولیدات آموزش مهارتی است که در زمان‌های کوتاه سه تا پنج دقیقه‌ای تهیه شده و علاقه‌مندان می‌توانند در زمان کوتاهی که خارج از حوصله هم نباشد مهارت‌های کاربردی را فراگیرند.
دبیر ستاد مهارت‌آموزی سیما تاکید کرد: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنرانی‌هایشان در حوزه توسعه فن و حرفه ایراد کردند که خیلی از کارها را می‌شود با پنجه‌های کارآمد انجام داد و پیش برد، ما هم این عنوان برنامه را انتخاب کردیم تا با ارائه این برنامه‌های مهارتی، سهم کوچکی در حوزه مهارت‌آموزی و اشتغالزایی داشته‌باشیم.
وی ادامه داد: هرکدام از ما در طول روز با مسائلی مواجه می‌شویم از‌جمله خرابی شوفاژ یا نیاز به هواگیری کردن آن، روشن نشدن خودرو، مسائل مربوط به کامپیوتر، پرداختن به گل‌ها و گیاهان آپارتمانی و در کل هر مشکل یا ایرادی که در زندگی روزمره همه ما اتفاق می‌افتد و با مشاهده این برنامه کاربردی، بدون این‌که هزینه اضافی بپردازیم یا به جایی مراجعه کنیم، می‌توانیم مشکل پیش آمده را رفع کنیم.
این برنامه علاوه بر آموزش مهارت‌های فنی در حوزه اقتصادی، انگیزه و اشتیاق میل به یادگیری را در افراد نیز افزایش می‌دهد.
مدیر گروه مهارت‌های عمومی و تخصصی شبکه آموزش با اشاره به این‌که این برنامه حدود دو سال و نیم روی آنتن است، گفت: فصل جدید این مجموعه مستند از ۱۸ دی ماه روی آنتن رفته و هم اکنون به فصل سوم این مجموعه رسیده‌ایم.
در فصل سوم به مهارت‌های روز هم توجه شده و آموزش و مهارت‌ها تنها مختص به مشاغل سنتی نیست بلکه مباحث روزی که اقشار مختلف با آن سروکار دارند از‌جمله مباحث مربوط به آموزش نرم‌افزارهای تخصصی رایانه، عکاسی، تدوین و ... از مواردی است که سعی شده در این فصل بیشتر به آن پرداخته شود.
خلجی ادامه داد: ما در این برنامه از حضور کارشناسان و افراد متخصص هر رشته که دوره‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را گذرانده‌اند کمک گرفتیم و مخاطب را به فضای کارگاهی و تولیدی آنها می‌بریم.
برنامه یک راوی دارد و سؤالات احتمالی که در ذهن مخاطبان برنامه نقش می‌بندد، مطرح می‌کند و به آن پاسخ داده می‌شود.
وی ادامه داد: فصل سوم ۳۰۰ کلاکت دارد و در حال حاضر حدود۵۰ قسمت آن آماده شده و در اختیار شبکه‌های دیگر سیما نیز برای پخش قرار خواهد گرفت و به لطف خدا این برنامه توانسته‌است در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال موثر واقع شود.
این برنامه‌ها با تدوین حجازی و تهیه‌کنندگی دکتر پرتو رضاییان هر روز در سه نوبت در ساعت‌های ۱۶، ۱۹ و ۲۱ از شبکه آموزش پخش می‌شود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

پویش مردمی هر خانه یک پرچم مدیر شبکه آموزش:: شبکه آموزش به عنوان بهترین ابزار برای تحقق عدالت آموزشی است مراسم‌ تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید مالی و اداری شبکه آموزش برگزار شد. بیابان زدایی موضوع برنامه رویش نویسنده سریال "پلاک ۱۳"سرپرست واحد طرح و برنامه شبکه آموزش  شد. بیماری های روماتیسمی و راه های درمان آن ریزش مو ، مشکلات پوستی ، زیبایی و درمان در شبکه آموزش سیما مخاطرات جوی و راه های مقابله با آن موضوع برنامه رویش زنان و بیماری های مرتبط با آنان موضوع برنامه دکتر سلام پرورش دهنده نمونه ملی مرغ مادر گوشتی ، میهمان شبکه آموزش در برنامه رویش صبحی دیگر با موضوع نقش نخبگان در کشور تکریم مسعود احمدی افزادی و معارفه علی عبدالعالی مدیران سابق و جدید شبکه آموزش سیما "لوبیا عیدا زود بیا " ویژه  برنامه عیدانه شبکه آموزش پخش سخنرانی رئیس جمهور در شب احیا از شبکه آموزش سیما دیدار مدیر روابط عمومی شبکه آموزش با معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا قدردانی رئیس ستاد بزرگداشت حکیم نظامی از مدیر شبکه آموزش سیما حسین نعمتی بعنوان سرپرست گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش منصوب شد. «قند پهلو» ویژه نوروز 1401 کلید خورد/ آغاز دوباره رقابت شاعران حضور شبانه مدیر شبکه آموزش سیما در پشت صحنه برنامه تلویزیونی قند پهلو حضور دوره ای مدیران شبکه آموزش در کنار عوامل برنامه ساز هشدار نسبت به بروز «گسست نسلی» و «هویت ناپایدار » در دانش آموزان در دوران کرونا و آموزش مجازی بر نامه های شبکه آموزش سیما ،شبکه هفت در دهه فجر لایحه رتبه‌بندی معلمان روی میز «به وقت ایران» تولید ۳۰۰ برنامک در فصل سوم ستاد مهارت آموزشی سیما گفت‌وگو با تهیه کننده، کارگردان و مجری برنامه «مثبت جهش» که از شبکه آموزش پخش می‌شود اولین طنزِ کارآفرینی ایرانی از شبکه آموزش پخش می‌شود/ امیدآفرینی با «مثبت جهش» لزوم آموزش ترکیبی با کمک فضای مجازی در دوره پسا کرونا برنامه "مدرسه تلویزیونی ایران" شبکه آموزش سیما برگزیده دومین دوره جایزه ترویج علم ایران گزارشی از برنامه «به وقت ایران» که مطالبه‌گری از مسؤولان را پیگیری می‌کند بسیجی باید همه وجود خود را وقف مردم و کشور کند تحول در حوزه زنان از اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی است جدول شماره ۴۴ مدرسه تلوزیونی ایران شبکه آموزش ، شبکه قرآن *روز پنجشنبه ۲۷ آبان ** متخصص بیماری های پوست در برنامه دکتر سلام شبکه آموزش آموزش بهداشتی دانش آموزان ، این هفته در لوبیا ، فردا زودبیا نامزد جایزه برترین معلم جهان، میهمان برنامه فردا صبحی دیگر شبکه آموزش سیما محمد برمایی در برنامه صبحی دیگر وزیر پیشین علوم میهمان برنامه امروز به وقت ایران کارشناس گل و گیاه ، فردا در برنامه صبحی دیگر متخصص بیماری های عفونی، فردا در برنامه صبحی دیگر حقوق شهروندی در تعامل با حافظان امنیت استاد انوشه در برنامه صبحی دیگر عمو قناد با لوبیا فردا زود بیا  ، جمعه در شبکه آموزش خسرو معتضد روايت گر رخدادهای ۱۳ آبان در صبحی دیگر شبکه آموزش استاد انوشه میهمان برنامه صبحی دیگر قدردانی دکتر احمدی افزادی از آرشیو شبکه آموزش سیما متخصص بیماری های عفونی، فردا در برنامه صبحی دیگر بنگلادشی عاشق زبان فارسی در برنامه صبحی دیگر متخصص گوش و حلق و بینی در برنامه صبحی دیگر متخصص اختلال خواب ، فردا در برنامه صبحی دیگر متخصص قلب ، فردا میهمان برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها