اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پنج شنبه 16 دی 1400

اولین طنزِ کارآفرینی ایرانی از شبکه آموزش پخش می‌شود/ امیدآفرینی با «مثبت جهش»

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما ، برنامه «مثبت جهش» اولین طنز کارآفرینی ایرانی به تهیه کنندگی و اجرای علی زمانی و نویسندگی و کارگردانی امیر بیشه، جمعه‌ها ساعت 15 از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود و اولین قسمت این برنامه، سوم دی ماه پخش شد.

علی زمانی تهیه‌کننده و مجری برنامه «مثبت جهش» در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلوزیون صبا گفت: ما در برنامه «مثبت جهش» برخلاف عمده برنامه‌های تلوزیونی، قصد اجرای صرف یک برنامه را نداشتیم پس تصمیم گرفتیم که به دلیل جوان بودن مخاطب برنامه و همین طور گروه برنامه‌ساز «مثبت جهش»، این برنامه را وارد چالش‌های متفاوتی کنیم تا به برنامه‌ای خوش ریتم و جذاب برسیم.

وی افزود: مهم‌ترین چالش برنامه «مثبت جهش» که بیشتر خود مرا هم درگیر کرده بود، مجری-بازیگر بودن مجری برنامه است. مجری برنامه علاوه بر اجرا در طول برنامه، چالش‌ها و تعلیق‌هایی با شخصیت دوم برنامه دارد که در جهت یکنواخت نبودن و رشد برنامه قرار دارد.

نمایش دادن توانایی‌های جوانان دهه هفتادی
زمانی با اشاره به اینکه برنامه «مثبت جهش» از گروهی جوان دهه هفتادی تشکیل شده است، بیان کرد: علت انتخاب این گروه، نمایش دادن توانایی‌های جوانان دهه هفتادی است که می‌توانند با تجربه نسبتا اندک خود در حوزه برنامه سازی، برنامه‌ای که رضایت مخاطب و مدیران شبکه و صدا و سیما را جلب کند، تولید کنند.

این مجری رادیو و تلویزیون ادامه داد: این موفقیت زمانی به نتیجه رسید که در اولین قسمتی که برنامه پخش شد، برنامه از سمت شبکه حتی یک اصلاحی هم دریافت نکرد و هر آنچه که تحویل داده بودیم، پخش شد. معنای این اتفاق، اشراف جوانان برنامه ما به استانداردهای برنامه سازی در صدا و سیما است.

این فعال رسانه‌ای با اعلام اینکه برنامه «مثبت جهش»، به عنوان اولین برنامه طنز کارآفرینی در صدا و سیما وظیفه دارد که برای جوانان امیدآفرین باشد، اظهار کرد: برای ساخت برنامه با جوانان کارآفرین بسیاری جلسه داشتیم و در طول جلسات و ضبط‌های برنامه به این نتیجه رسیدم که برنامه «مثبت جهش» به تنهایی یک کارآفرینی و ابداع در حوزه برنامه سازی است.

زمانی درباره دغدغه اصلی برنامه گفت: در تمام جلسات برنامه سازی، دغدغه اصلی گروه برقراری یک ارتباط صحیح بین مخاطب و محتوای برنامه بود، به نحوی که بیشتر با روند موضوعات درگیر شوند. نتیجه تمام آن جلسات به حضور یک شخصیت دوم در برنامه و ارتباطش با شخصیت امیر ختم شد؛ شخصیتی که در تصویر حضور ندارد و در قالب دیالوگ‌ چالش‌هایی از دل سوالات و دغدغه‌های مردم، با مجری برنامه ایجاد می‌کند.

وی افزود: مجری و امیر بیشه، در برنامه دو شخصیت متضاد هم هستند. مجری یک شخصیت امیدوار و خوش بین به آینده است و شخصیت امیر بر خلاف مجری برنامه است. تقابل این دو شخصیت باعث شکل گرفتن مهم‌ترین اتفاق برنامه می‌شود که نتیجه آن، امکان تاثیر بهتر و برقراری ارتباط مستقیم و واقع بینانه‌تر را برای مادر برنامه ایجاد می‌کند.


مجری برنامه «مثبت جهش» ادامه داد: قصد داریم با این اتفاق و پاسخ به پرسش های مردم درباره تاثیرات و روند فعالیت کارآفرینان، تفکر جامعه را تا حد ممکن به سمت امیدی باورپذیر سوق دهیم.

زمانی گفت: «مثبت جهش»، محصول پرورش یک ایده چهار است؛ ایده‌ای که در طول این چهار سال، بارها با مشکلاتی از جمله مسائل مالی برای تولید برنامه رو به رو بود اما با تلاش گروه «مثبت جهش» و کمک‌هایی که امیر بیشه نویسنده و کارگردان برنامه انجام داد، در آخر این برنامه برای بررسی دقیق مسائل اقتصادی کشور با محوریت کارآفرینان موفق، تهیه و تولید شد.

در پایان این تهیه کننده با اشاره به احتمال ساخت فصل دوم برنامه گفت: برنامه تلوزیونی «مثبت جهش» قصد دارد که پس از اتمام فصل اول، برای ساخت فصل دوم برنامه، در صورت استقبال مخاطبان، اقدام کند. مخاطبان این برنامه می‌توانند در فصل دوم «مثبت جهش»، شاهد یک طنز کارآفرینی دیگر با محوریت بانوان کارآفرین باشند.
@amoozeshtv 
#شبکه_آموزش_سیما 
#مثبت_جهش

دسته بندی:

آخرین اخبار

پویش مردمی هر خانه یک پرچم مدیر شبکه آموزش:: شبکه آموزش به عنوان بهترین ابزار برای تحقق عدالت آموزشی است مراسم‌ تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید مالی و اداری شبکه آموزش برگزار شد. بیابان زدایی موضوع برنامه رویش نویسنده سریال "پلاک ۱۳"سرپرست واحد طرح و برنامه شبکه آموزش  شد. بیماری های روماتیسمی و راه های درمان آن ریزش مو ، مشکلات پوستی ، زیبایی و درمان در شبکه آموزش سیما مخاطرات جوی و راه های مقابله با آن موضوع برنامه رویش زنان و بیماری های مرتبط با آنان موضوع برنامه دکتر سلام پرورش دهنده نمونه ملی مرغ مادر گوشتی ، میهمان شبکه آموزش در برنامه رویش صبحی دیگر با موضوع نقش نخبگان در کشور تکریم مسعود احمدی افزادی و معارفه علی عبدالعالی مدیران سابق و جدید شبکه آموزش سیما "لوبیا عیدا زود بیا " ویژه  برنامه عیدانه شبکه آموزش پخش سخنرانی رئیس جمهور در شب احیا از شبکه آموزش سیما دیدار مدیر روابط عمومی شبکه آموزش با معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا قدردانی رئیس ستاد بزرگداشت حکیم نظامی از مدیر شبکه آموزش سیما حسین نعمتی بعنوان سرپرست گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش منصوب شد. «قند پهلو» ویژه نوروز 1401 کلید خورد/ آغاز دوباره رقابت شاعران حضور شبانه مدیر شبکه آموزش سیما در پشت صحنه برنامه تلویزیونی قند پهلو حضور دوره ای مدیران شبکه آموزش در کنار عوامل برنامه ساز هشدار نسبت به بروز «گسست نسلی» و «هویت ناپایدار » در دانش آموزان در دوران کرونا و آموزش مجازی بر نامه های شبکه آموزش سیما ،شبکه هفت در دهه فجر لایحه رتبه‌بندی معلمان روی میز «به وقت ایران» تولید ۳۰۰ برنامک در فصل سوم ستاد مهارت آموزشی سیما گفت‌وگو با تهیه کننده، کارگردان و مجری برنامه «مثبت جهش» که از شبکه آموزش پخش می‌شود اولین طنزِ کارآفرینی ایرانی از شبکه آموزش پخش می‌شود/ امیدآفرینی با «مثبت جهش» لزوم آموزش ترکیبی با کمک فضای مجازی در دوره پسا کرونا برنامه "مدرسه تلویزیونی ایران" شبکه آموزش سیما برگزیده دومین دوره جایزه ترویج علم ایران گزارشی از برنامه «به وقت ایران» که مطالبه‌گری از مسؤولان را پیگیری می‌کند بسیجی باید همه وجود خود را وقف مردم و کشور کند تحول در حوزه زنان از اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی است جدول شماره ۴۴ مدرسه تلوزیونی ایران شبکه آموزش ، شبکه قرآن *روز پنجشنبه ۲۷ آبان ** متخصص بیماری های پوست در برنامه دکتر سلام شبکه آموزش آموزش بهداشتی دانش آموزان ، این هفته در لوبیا ، فردا زودبیا نامزد جایزه برترین معلم جهان، میهمان برنامه فردا صبحی دیگر شبکه آموزش سیما محمد برمایی در برنامه صبحی دیگر وزیر پیشین علوم میهمان برنامه امروز به وقت ایران کارشناس گل و گیاه ، فردا در برنامه صبحی دیگر متخصص بیماری های عفونی، فردا در برنامه صبحی دیگر حقوق شهروندی در تعامل با حافظان امنیت استاد انوشه در برنامه صبحی دیگر عمو قناد با لوبیا فردا زود بیا  ، جمعه در شبکه آموزش خسرو معتضد روايت گر رخدادهای ۱۳ آبان در صبحی دیگر شبکه آموزش استاد انوشه میهمان برنامه صبحی دیگر قدردانی دکتر احمدی افزادی از آرشیو شبکه آموزش سیما متخصص بیماری های عفونی، فردا در برنامه صبحی دیگر بنگلادشی عاشق زبان فارسی در برنامه صبحی دیگر متخصص گوش و حلق و بینی در برنامه صبحی دیگر متخصص اختلال خواب ، فردا در برنامه صبحی دیگر متخصص قلب ، فردا میهمان برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها