اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

رئیس دانشگاه تهران: صدا و سیما راه را برای افردی که در آینده به دانشگاه می آیند هموار می‌کند

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران معتقد است:صدا و سیما می‌تواند با بازتعریف ارزش‌هایی مثل کارآفرینی یا معرفی فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه، مسیر را برای آیندگانی که قدم به دانشگاه می‌گذارند هموارتر کند.


به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، محمود نیلی احمدآبادی شب گذشته ششم مهرماه  دربرنامه «به وقت ایران» شبکه آموزش، در مورد کارکرد رسانه ملی در دوران بحرانی مثل شیوع کرونا گفت: وقتی پدیده کرونا پیش آمد هیچکدام از مردم با این بحران آشنایی نداشتند و ابتدای امر نمی‌دانستیم دقیقا باید چه عملکردی داشته باشیم. در این بین آموزش آن هم از طریق رسانه ملی یکی از اتفاقات بسیار خوبی بود که محقق شد.
او افزود: صدا و سیما مجبور است با شرایط کرونا خودش را تطبیق بدهد و متناسب با تغییرات آن آموزش‌های تازه ای را به مخاطبان ارائه دهد و برای چنین اتفاقی لازم است که تعامل خوبی با مردم برقرار شود. آموزش‌ها و مهارت‌هایی که لازم بود به بینندگان برسد در این مدت به خوبی از طرف صدا و سیما انجام شد، ولی حس می‌کنم کم کم این شیوه انتقال مطالب آموزشی تاثیرگذاری خود را از دست داده و به نوعی برای مردم عادی شده و یک مسئول تکراری مدام مسائل را به صورت کلیشه ای تعریف می‌کند و مخاطب دیگر تحت تاثیر قرار نمی گیرد.
رئیس دانشگاه تهران در ادامه در مورد راهکار برون رفت از این تکرار آموزشی توضیح داد: شاید حالا وقت آن رسیده که صدا و سیما با این میزان گستردگی، روش‌های تازه ای را پیش بگیرد و با کمک محققان و جامعه دانشگاهی در امر آموزش تسهیل‌گری کند. 
او گفت: من به دکتر حریرچی هم گفته ام که خیلی خوب است اگر از علم متخصصان حوزه های علوم اجتماعی و سایر رشته‌هایی که می‌توانند درست با مردم ارتباط برقرار کنند، در این دوران بحرانی بهره ببرند. ارتباط با مردم تنها از طریق صدا و سیما کافی نیست و این سازمان می‌تواند در تعامل با سایر ارگان‌ها مثل دانشگاه ها و... تاثیر بیشتری در عملکردش داشته باشد.
او در مورد آمادگی بستر و ظرفیت‌های صدا و سیما برای پیوند عمیق‌تر با دانشگاه توضیح داد: رسانه ملی اگر بتواند ظرفیت‌های دانشگاه را برای جامعه بازتعریف و معرفی کند به نفع خودش و دانشگاه است. دانشگاه بحث‌های عمومی و گسترده ای دارد و صدا و سیما هم در زمینه های مشخص خودش می‌تواند بسترسازی کند، اما توان این رسانه برای همکاری با آموزش و پرورش بیشتر از دانشگاه است و کاری که می‌تواند برای دانشگاه انجام دهد این است که به معرفی شرکت‌های دانش بنیان بپردازد یا فعالیت‌های دانشجویی را به مردم اطلاع رسانی کند.
نیلی احمدآبادی تصریح کرد: صدا و سیما می‌تواند ارزش‌ها را باز تعریف کند مثلا بگوید کارآفرینی ارزشمند است، دانشگاه ها و اقدامات پژوهشی آن را به مخاطبان رسانه ملی اعلام کند تا راه برای آیندگانی که قرار است به دانشگاه بیایند از طریق اطلاعاتی که از صدا و سیما دریافت کرده اند هموار و روشن‌تر شود.
برنامه «به وقت ایران» با رویکرد مهارتی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه ۵ آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده شنبه 3 آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنجشنبه 1 آبان ماه شبکه هفت سیما از چهارشنبه 30 مهر ماه با برنامه «بورسانه» به مخاطبان سرمایه گذاری و بورس را آموزش می دهد. برنامه «سرمایه»بررسی می کند / نقش رسانه در بازار سرمایه موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهارشنبه 30 مهر «به وقت ایران» به موضوع مهارت های مدیریتی می‌پردازد #برنامه های زنده # سه شنبه ۲۹ مهر 1399 شبکه آموزش سیما «صبحی دیگر» به بیماری کرونا و پیشگیری از آن می پردازد موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 28 مهر موضوع و میهمان برنامه یکشنبه ۲۷ مهر موضوع و میهمانان برنامه زنده شنبه 26 مهر «هفت آسمان»و«حضرت باران» ویژه برنامه های پایان صفر شبکه آموزش موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنج شنبه 24 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهار شنبه 23 مهر در برنامه«سرمایه» بررسی می شود موضوع و میهمانان برنامه های زنده سه شنبه 22 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 21 مهر «هفت آسمان» اربعینی می شود «سرمایه» فرهنگ سازی می کند حسینی: دریچه مدرسه تلویزیونی برای تمام ناشنوایان باز است «سرمایه» چشم انداز بازار بورس در هفته آینده را بررسی می کند رئیس دانشگاه تهران: صدا و سیما راه را برای افردی که در آینده به دانشگاه می آیند هموار می‌کند رئیس دانشگاه شهید بهشتی:صدا و سیما می‌تواند دانشگاه را از زبان دانشگاه‌هیان به بهترین شکل معرفی کند بیان تهدیدها و حقایق سرمایه گذاری در برنامه «سرمایه» تاکید بر ارتقای سطح مهارت و دانش ناشنوایان در سیما در برنامه «به وقت ایران» بررسی شد؛ نزدیک به ۲۰ میلیون دهک پایین رو به بحران داریم در برنامه «سرمایه» بررسی می شود؛ علت اصلی ریزشهای بازار چیست؟ سرمایه تنها به بازار بورس نمی‌پردازد؛ تلاش برای جلب اعتماد مردم در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ کاهش ۸۰ درصدی بودجه مشاغل خانگی در سال جاری! «هفت نشان» از شبکه هفت سیما بررسی مصوبه ۲۰ شهریور شورایعالی بورس در «سرمایه» علی عسکری در دیدار با حدادعادل مطرح کرد؛ رسانه ملی حساس و هوشیار برای پاسداشت زبان فارسی نقش برخی وزراء در عدم اجرای سند تحول همکاری مشترک معاونت فضای مجازی و شبکه آموزش سیما پخش انیمیشن‌های محرمی از شبکه آموزش روايت آسيب هاي اجتماعي هر روز از "دريچه " شبكه آموزش در حوزه کشاورزی از دنیا عقبیم/ بین کشاورزان و دولت، دیواری حائل است ضرورت تدوین لایحه‌ای برای نیروی انسانی آموزش و پرورش/ کمبود 297 هزار معلم قدردانی وزیر آموزش و پرورش از روحیه جهادی تلاش گران مدرسه تلویزیونی در شبکه های سیما زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد جزئیات جدول آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران/ از اضافه شدن دروس پرورشی تا همکاری با رادیو برنامه های زنده شبکه آموزش چهارشنبه 12 اردیبهشت «هرخانه یک حسینیه» هر شب از شبکه آموزش سیما برنامه های زنده چهار شنبه 5 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 4 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما قدردانی وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مدیرشبکه آموزش سیما توسعه کشت گلخانه اي در«رویش»بررسی می شود برنامه های زنده دوشنبه 3 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده یکشنبه 2 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها