اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد

مدرسه تلویزیونی ایران در سال تحصیلی جدید با حضور رئیس سازمان صدا و سیما، وزیر آموزش و پرورش و مدیر شبکه آموزش گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، محلا غفاری، فرزند شهید حسن غفاری از شهدای مدافع حرم که سال 94 در درعای سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد، چکش زنگ مدرسه را به دکتر علی عسکری و حاجی میرزایی داد تا زنگ مدرسه تلویزیونی ایران را به صدا درآورند.
رئیس رسانه ملی در آیین آغاز سال جدید در مدرسه تلویزیونی ایران با بیان اینکه عظمت آینده کشور به عظمت معلمان و دانش آموزان امروز که آینده ساز کشور هستند، بستگی دارد، گفت: رسانه ملی امیدوار است با ورود به عرصه آموزش در این برهه، نقش خود را به خوبی در این زمینه ایفا کند.
 دکتر علی عسکری افزود: از آغاز شیوع بیماری همه‌گیر کرونا در کشور احساس کردیم بار سنگینی بر دوش رسانه ملی است، زیرا می‌تواند با توجه به وسعت فراگیری‌اش در زمینه آموزش ایفای نقش کند. به لطف خدا توانستیم در مدت زمان کوتاه و اقدام جهادی مدیریت شبکه آموزش سیما و دیگر همکاران در رسانه ملی، آموزش از طریق صداوسیما را فعال کنیم.
وی با اشاره به ایجاد خدمات جدید برای ارائه آرشیو کلاس‌های آموزشی سیما و امکان دریافت آن از شبکه اینترنتی تلوبیون گفت: تلاش کردیم برای تعاملی کردن این کلاس‌‌ها امکانی فراهم کنیم تا دانش آموزان در هر زمان به محتوای این کلاس‌‌ها دسترسی یابند.
رئیس سازمان صداوسیما در پایان با قدردانی از همه دست اندرکاران امر آموزش و برنامه‌سازان در رسانه ملی از همکاران سازمان برای پوشش رویدادهای ایام عزاداری سالار شهیدان قدردانی کرد.

ترکیبی هوشمند از رسانه و آموزش و پرورش
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه طرح مدرسه تلویزیونی ایران مرا به یاد جمله تاریخی «ایران را سراسر مدرسه کنیم» از امام راحل انداخت، گفت: سرعت واکنش کشورها خیلی اهمیت دارد و رسانه ملی ما کمتر از یک هفته بعد از تعطیلی مدارس با تمام انرژی فعالیت مدرسه تلویزیونی را شروع کرد.
وی با یادآوری مزایای این نوع آموزش گفت: این مدرسه خانه مردم را به محیطی برای توسعه یادگیری دانش آموزان بدل کرد.
وزیر آموزش و پرورش با مقایسه امکانات آموزشی کشور در زمان حال با زمان پیش از انقلاب گفت: در گذشته امکانات ضعیفی برای آموزش فراهم شده بود، اما به برکت انقلاب امروز شرایط خوبی برای دانش آموزان در سراسر کشور فراهم شده است.
وی با اشاره به مدرسه تلویزیونی ایران و امکاناتی که شبکه‌های متعدد رادیویی و تلویزیونی برای آموزش دانش‌آموزان فراهم کرده‌اند، گفت: یکی از آثار ارزشمند این کار بزرگ صداوسیما این است که مناطقی که از امکانات آموزشی کمتری برخوردار بودند هم در این طرح، از این آموزش برخوردار شدند؛ ضمن اینکه به این وسیله امکان آموزش حین تدریس برای معلمان و بهره‌مندی از اصول روزآمد آموزش فراهم شد.
وی با بیان اینکه وسایل کمک اموزشی نیز در این روش ارائه می‌شود که کمک شایانی به آموزش خواهد کرد، گفت: خانواده‌‌ها نیز در این روش امکان کمک به فرزندانشان را در امر آموزش یافته‌اند.
وزیر آموزش و پرورش راه اندازی مدرسه تلویویزیونی را ترکیب هوشمندی از کارکردهای صداوسیما و آموزش و پرورش دانست که به کمک یادگیری دانش آموزان آمده است و در آینده نیز در دیگر زمینه‌های آموزشی می‌توان از آن بهره برد.

احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش سیما هم در این مراسم از شبکه‌های چهار، امید و شبکه قرآن و معارف سیما و برخی شبکه‌های رادیویی یاد کرد که در کنار شبکه آموزش سیما در امر آموزش دانش آموزان از دوره ابتدایی تا متوسطه از رسانه ملی مشارکت می‌کنند و با تخصیص ساعات قابل توجهی به این امر، به یاری آموزش و پرورش کشور آمده‌اند.
مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش در این برنامه گفت: از سال گذشته و با تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا، آموزش‌های تلویزیونی آغاز شد و امروز با برگزاری بیش از 4 هزار کلاس درس در مقاطع مختلف، به سال تحصیلی 1400ـ1399 رسیدیم.
وی ادامه داد: شبکه آموزش با حدود 11 ساعت در روز، شبکه 4 با حدود نزدیک به 6 ساعت در روز، شبکه قرآن و معارف اسلامی و شبکه امید با اختصاص زمان قابل توجهی به آموزش دروس ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم می‌پردازند.
احمدی افزادی با بیان اینکه با مدرسه تلویزیونی ایران، یک مدرسه به وسعت ایران با پوشش 98 درصدی ایجاد شده است، گفت: امیدوارم امسال که سال تحصیلی به برکت نام امام حسین(ع) شروع شده است، برای ما توأم با سلامتی باشد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

میهمانان و موضوع برنامه های زنده چهار شنبه 5 آذر میهمانان و موضوع برنامه های زنده سه شنبه ۴ آذر ؛ از مرور تاریخ تا بررسی دغدغه های بهداشت دهان و دندان در دوران شیوع ویروس کرونا موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 3 آذر ماه میهمانان و موضوع برنامه های زنده یک شنبه ۲ آذر ؛ از زوج جهادی تا خانم دکتر دندانپزشک موضوع و میهمانان برنامه های زنده شنبه 1 آذر ماه مشکلات مالی آموزش و پرورش از چه زمانی شروع شد؟/ کمبود معلم از زمان اجرای 3ـ3ـ6 موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنجشنبه 29 آبان ماه بابایی کارنامی در به «وقت ایران»عنوان کرد:  متاسفانه در کشور نیروی کار را هزینه می دانند / بررسی آموزش ایمنی و مهارت شغل در کشور دستورالعمل مقابله با ترک وظایف قانون مدیران لازم الاجرا است موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه ۱۹ آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده یکشنبه 18 آبان ماه بسیاری از مشکلات و فساد های مدیریتی کشور ریشه فرهنگی دارد موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 12 آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده یکشنبه 11 آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده شنبه 10 آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه پرسشگر ۹ آبان بررسی انتخابات امریکا و تاثیربر بازار در«سرمایه» موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنجشنبه 8 آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهارشنبه 7 آبان ماه بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از مدرسه تلویزیونی ایران/ عصر رسانه و معلم آغاز شده موضوع و میهمانان برنامه های زنده سه شنبه 6 آبان ماه قاضی‌زاده هاشمی در «به وقت ایران» مطرح کرد؛ موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه ۵ آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده شنبه 3 آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنجشنبه 1 آبان ماه شبکه هفت سیما از چهارشنبه 30 مهر ماه با برنامه «بورسانه» به مخاطبان سرمایه گذاری و بورس را آموزش می دهد. برنامه «سرمایه»بررسی می کند / نقش رسانه در بازار سرمایه موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهارشنبه 30 مهر «به وقت ایران» به موضوع مهارت های مدیریتی می‌پردازد #برنامه های زنده # سه شنبه ۲۹ مهر 1399 شبکه آموزش سیما «صبحی دیگر» به بیماری کرونا و پیشگیری از آن می پردازد موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 28 مهر موضوع و میهمان برنامه یکشنبه ۲۷ مهر موضوع و میهمانان برنامه زنده شنبه 26 مهر «هفت آسمان»و«حضرت باران» ویژه برنامه های پایان صفر شبکه آموزش موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنج شنبه 24 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهار شنبه 23 مهر در برنامه«سرمایه» بررسی می شود موضوع و میهمانان برنامه های زنده سه شنبه 22 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 21 مهر «هفت آسمان» اربعینی می شود «سرمایه» فرهنگ سازی می کند حسینی: دریچه مدرسه تلویزیونی برای تمام ناشنوایان باز است «سرمایه» چشم انداز بازار بورس در هفته آینده را بررسی می کند رئیس دانشگاه تهران: صدا و سیما راه را برای افردی که در آینده به دانشگاه می آیند هموار می‌کند رئیس دانشگاه شهید بهشتی:صدا و سیما می‌تواند دانشگاه را از زبان دانشگاه‌هیان به بهترین شکل معرفی کند بیان تهدیدها و حقایق سرمایه گذاری در برنامه «سرمایه» تاکید بر ارتقای سطح مهارت و دانش ناشنوایان در سیما در برنامه «به وقت ایران» بررسی شد؛ نزدیک به ۲۰ میلیون دهک پایین رو به بحران داریم در برنامه «سرمایه» بررسی می شود؛ علت اصلی ریزشهای بازار چیست؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها