اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

بازتاب برنامه زنده شبانه "به وقت ایران‌ " در خبرگزاریها

1. باید به مهارت، نگاهی ویژه داشت " باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش حوزه  مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اولین قسمت از برنامه به وقت ایران با موضوع مهارت با حضور محمدرضا سپهری دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی ریاست جمهوری و علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پخش شد.

2. منادی: باید به مهارت نگاه ویژه داشت/ سپهری: برای اشتغال جوانان باید نگاه مهارتی داشت  "خبرگزاری دانشجو"

برنامه به وقت ایران با حضور مهمانان ویژه به موضوع مهارت پرداخت.
 

3. منادی:باید به مهارت نگاه ویژه‌ای داشت "خبرگزاری آنا"
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم گفت: مجلس شورای اسلامی اکنون به این نتیجه است که حتماً باید به مهارت توجه ویژه شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، علیرضا منادی سفیدان در برنامه به وقت ایران شبکه آموزش اظهار کرد: ما در مجلس نهم کار تصویب قانون شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی را شروع کردیم و در مجلس دهم کار پیگیری شد و در سال ۹۶ قانون به توصیف رسید.

وی با با بیان اینکه در این قانون گفته شد تا سازمان برنامه و بودجه آیین‌نامه آن را ظرف ۶ ماه تصویب کند، گفت:  آیین‌نامه در پایان سال ۹۷ تصویب و ابلاغ شد و در سال ۹۸ اولین جلسه شورا شکل گرفت و امروز هم کارگروه‌ها در حال کار هستند و تاکنون دو جلسه شکل گرفته است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم با بیان اینکه یک کار قانونی توسط مجلس انجام شده، اما نظارت روی آن وجود نداشته است، ادامه داد: مقام معظم رهبری امسال را سال جهش تولید نام‌گذاری کردند و مرکز تحقق آن هم همین شورا است.

منادی با بیان این مطلب که نیرو‌های بسیاری در کشور جهت آموزش وجود دارند، گفت : فرانسه مانند ما چهار میلیون دانشجو و ۱۲ میلیون دانش‌آمروز دارد، اما بسیاری از آنها به سمت آموزش مهارت فنی رفتند و‌ یا در کشورهایی مانند آلمان نیرو با تعداد مشخص از بدو شروع آموزش استخدام می‌شود و حقوق دریافت می‌کند.

وی افزود: در کشور ما با اینکه قانون نوشته‌شده و حتی در حال عملیاتی شدن است، اما در حال حاضر مانند گذشته به صورت جزیره‌ای کار انجام می‌شود؛ ما یک مشکل فرهنگی داریم که آن هم این است که فرهنگ ایرانی‌ پرتلاش در حال نابودی است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره تسریع در اجرای قانون گفت: مگر ما نظام آماده مهارتی در جهان که از بتوانیم استفاده کنیم نداریم تا ۶ سال معطل نباشیم؛ متأسفانه در کشور ما بهره‌وری وجود ندارد. در برنامه پنج ساله رشد اقتصادی هشت درصد است که ۲.۸ درصد آن از اقتصاد بهره‌وری است؛ یعنی کاری که باعث می‌شود ارز از کشور خارج نشود. اکنون دولت چند میلیون کارمند دارد که گفته می‌شود هر کارمند ۲۰ دقیقه کار مفید دارد، اگر موانع کنار برود و دولت کوچک بشود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

منادی تصریح کرد: من به عنوان رئیس کمیسیون آموزش می‌گویم ظرف نهایت چهار ماه آینده موانع کارگروه‌ها را حل کنیم، البته مهم‌ترین مانع کار ما تنبلی است؛ امسال سال جهش تولید است که یکی از درها اجرایی شدن آن همین نظام مهارتی است.

وی با تأکید به این موضوع که شورا مقام نظارت است تا دستگاه‌ها را کنار هم قرار دهد و بهره‌وری را بالا ببرد گفت: چرا معاون اول رئیس جمهور، رئیس شورا است و وزرا حضور دارند؛ چون به راحتی مسائل حل شود، البته همه می‌خواهند مشکل حل شود، اما اراده قوی وجود ندارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مهارت‌آموزی امروز  در تمام ۱۳ دستگاه انجام می‌شود، ادامه داد:  در حال حاضر وزارت علوم برای دانشگاهی که درخواست دکترای حرفه‌ای کردند جواب نداده که این خیلی بد است، البته دولت وام کم‌بهره برای کارهای فناورانه می‌دهد و خیلی کارهای دیگر هم شده است. نکته مهم این است که نگاه جوانان امروز از مدرک به سمت مهارت حرکت کرده و حتی در برخی دانشگاه ها اقدامات خوبی صورت گرفته است و به دانشجویان کنار مدرک تحصیلی مهارت یاد داده می‌شود.

منادی با بیان اینکه ما باید توانمندسازی کنیم، افزود: در حال حاضر صداوسیما کار مسابقات مهارتی مانند مسابقه آشپزی را انجام می‌دهد و خانواده‌ها هم حضور پررنگی دارند؛ فرهنگ‌سازی به عهده صداوسیما است و کارهای خوبی انجام شده است، اما باید بیشتر شود.

وی عنوان کرد: قانون شورای عالی با سه هزار و ۵۰۰ نفر ساعت تصویب شده، پس حتماً پای کار آن هستیم و مجلس اکنون به این نتیجه را رسیده که باید به مهارت توجه ویژه شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعتقاد ما این است که قانون‌گذاری بس است و باید نظارت شود تا قوانین قبلی اجرا شود.

 

دسته بندی:

آخرین اخبار

موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنجشنبه 1 آبان ماه شبکه هفت سیما از چهارشنبه 30 مهر ماه با برنامه «بورسانه» به مخاطبان سرمایه گذاری و بورس را آموزش می دهد. برنامه «سرمایه»بررسی می کند / نقش رسانه در بازار سرمایه موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهارشنبه 30 مهر «به وقت ایران» به موضوع مهارت های مدیریتی می‌پردازد #برنامه های زنده # سه شنبه ۲۹ مهر 1399 شبکه آموزش سیما «صبحی دیگر» به بیماری کرونا و پیشگیری از آن می پردازد موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 28 مهر موضوع و میهمان برنامه یکشنبه ۲۷ مهر موضوع و میهمانان برنامه زنده شنبه 26 مهر «هفت آسمان»و«حضرت باران» ویژه برنامه های پایان صفر شبکه آموزش موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنج شنبه 24 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهار شنبه 23 مهر در برنامه«سرمایه» بررسی می شود موضوع و میهمانان برنامه های زنده سه شنبه 22 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 21 مهر «هفت آسمان» اربعینی می شود «سرمایه» فرهنگ سازی می کند حسینی: دریچه مدرسه تلویزیونی برای تمام ناشنوایان باز است «سرمایه» چشم انداز بازار بورس در هفته آینده را بررسی می کند رئیس دانشگاه تهران: صدا و سیما راه را برای افردی که در آینده به دانشگاه می آیند هموار می‌کند رئیس دانشگاه شهید بهشتی:صدا و سیما می‌تواند دانشگاه را از زبان دانشگاه‌هیان به بهترین شکل معرفی کند بیان تهدیدها و حقایق سرمایه گذاری در برنامه «سرمایه» تاکید بر ارتقای سطح مهارت و دانش ناشنوایان در سیما در برنامه «به وقت ایران» بررسی شد؛ نزدیک به ۲۰ میلیون دهک پایین رو به بحران داریم در برنامه «سرمایه» بررسی می شود؛ علت اصلی ریزشهای بازار چیست؟ سرمایه تنها به بازار بورس نمی‌پردازد؛ تلاش برای جلب اعتماد مردم در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ کاهش ۸۰ درصدی بودجه مشاغل خانگی در سال جاری! «هفت نشان» از شبکه هفت سیما بررسی مصوبه ۲۰ شهریور شورایعالی بورس در «سرمایه» علی عسکری در دیدار با حدادعادل مطرح کرد؛ رسانه ملی حساس و هوشیار برای پاسداشت زبان فارسی نقش برخی وزراء در عدم اجرای سند تحول همکاری مشترک معاونت فضای مجازی و شبکه آموزش سیما پخش انیمیشن‌های محرمی از شبکه آموزش روايت آسيب هاي اجتماعي هر روز از "دريچه " شبكه آموزش در حوزه کشاورزی از دنیا عقبیم/ بین کشاورزان و دولت، دیواری حائل است ضرورت تدوین لایحه‌ای برای نیروی انسانی آموزش و پرورش/ کمبود 297 هزار معلم قدردانی وزیر آموزش و پرورش از روحیه جهادی تلاش گران مدرسه تلویزیونی در شبکه های سیما زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد جزئیات جدول آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران/ از اضافه شدن دروس پرورشی تا همکاری با رادیو برنامه های زنده شبکه آموزش چهارشنبه 12 اردیبهشت «هرخانه یک حسینیه» هر شب از شبکه آموزش سیما برنامه های زنده چهار شنبه 5 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 4 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما قدردانی وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مدیرشبکه آموزش سیما توسعه کشت گلخانه اي در«رویش»بررسی می شود برنامه های زنده دوشنبه 3 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده یکشنبه 2 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما کشاورزی هوشمند در«رویش»واکاوی می شود تجلیل از عوامل مدرسه تلویزیونی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها